Znaleziono 0 artykułów
22.05.2023

Eva Herzigová w czarnej naked dress Saint Laurent

22.05.2023
Czeska supermodelka Eva Herzigová w naked dress Saint Laurent (Fot. Getty Images)

Na festiwalu w Cannes koncern Kering po raz dziewiąty przyznał nagrody Emerging Talent oraz Woman in Motion. Na wydarzeniu pojawiły się najważniejsze osobowości kina i mody. Czeska supermodelka Eva Herzigová na tę okazję wybrała zmysłową naked dress domu mody Saint Laurent. 

Kering ma w swoim portfolio takie marki jak Gucci, Alexander McQueen, Balenciaga, Bottega Veneta, Sergio Rossi czy Saint Laurent. Koncern umożliwia markom rozwój w kierunku zrównoważonego luksusu. By zmienić działania na bardziej prośrodowiskowe, François-Henri Pinault ogłosił, że od jesieni 2022 roku wszystkie marki grupy rezygnują z naturalnych futer. Wcześniej do Keringa dołączyła Emma Watson, której zadaniem jest prześwietlanie domów mody pod kątem zrównoważonego rozwoju.

Grupa mocno związana jest także ze światem filmu. W 2015 r. Kering nawiązał współpracę z festiwalem filmowym w Cannes. Tak powstał program „Woman In Motion”, który rzuca światło na wkład kobiet w kino. W związku z tym co roku na Lazurowym Wybrzeżu przyznawana jest nagroda Emerging Talent. Tym razem uhonorowana została szwajcarska reżyserka Carmen Jaquier. Nagroda Woman In Motion trafiła natomiast do tegorocznej zdobywczyni Oscara, Michelle Yeoh

Tegoroczna gala, która odbył się 21 maja, przyciągnęła do Cannes najważniejsze osobowości kultury, mody i biznesu. Na czarnym dywanie pozowały takie gwiazdy jak Anja Rubik, Alexa Chung, Paul Dano, Rebel Wilson, Salma Hayek, Carla Bruni i Brie Larson. Na uroczystości pojawiła się także ikona lat 90., zaliczana do dziesięciu najważniejszych supermodelek świata. Eva Herzigová na ten wyjątkowy wieczór celebrujący kobiety w świecie sztuki, wybrała jeden z najbardziej zmysłowych i przyciągających spojrzenie modeli ostatnich sezonów, czyli naked dress.

Czeska supermodelka Eva Herzigová w naked dress Saint Laurent (Fot. Getty Images)

Czarna maksi z długimi rękawami i dekoltem carmen odsłaniającym ramiona to projekt Anthonyego Vaccarello dla domu mody Saint Laurent. Modelka do czarnej naked dress dobrała złotą biżuterię i sandałki na obcasie, a platynowe włosy, dzięki którym nazywano ją Marilyn Monroe lat 90., związała w nonszalancki kok.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij