Znaleziono 0 artykułów
14.05.2024

Gucci zderza brytyjską klasykę z włoskim szykiem w kolekcji Cruise 2025

14.05.2024
Pokaz kolekcji Gucci Cruise 2025 (Fot. Materiały prasowe)

Po niemal dekadzie, bo dokładnie po ośmiu latach, Gucci wraca do Londynu, by to tam pokazać swoją nową kolekcję, Cruise 2025. Linia opiera się na kontrastach, a to brytyjska stolica, jak mówi Sabato de Sarno, dyrektor kreatywny włoskiego domu mody, emanuje nieograniczoną wręcz zdolnością godzenia różnic.

Swoją nową kolekcję, Cruise 2025, Gucci zaprezentował w londyńskim Tate Modern, zmieniając muzeum sztuki w oazę mody.

Sabato de Sarno składa hołd kreatywnej energii i otwartości Londynu

Jeszcze przed pokazem Sabato de Sarno mówił o swojej więzi z Londynem. – Wiele mu zawdzięczam. Przywitał mnie i wysłuchał. Te emocje towarzyszą też domowi mody Gucci, którego założyciela również inspirowały tutejsze doświadczenia – mówił dyrektor kreatywny włoskiej marki. Wybór brytyjskiej stolicy i samego Tate Modern jako miejsca prezentacji kolekcji odzwierciedla wartości Gucci – przywiązanie do sztuki, kreatywności i otwartości, znajdowanie harmonii w różnorodności. Sabato de Sarno chciał oddać esencję miasta i stworzyć dialog między tradycją a innowacją, pogodzić różnice.

Dyrektor kreatywny Sabato de Sarno nową kolekcję Gucci, Cruise 2025, zaprezentował w londyńskim Tate Modern, zmieniając muzeum sztuki w oazę mody (Fot. Materiały prasowe Gucci)

Pokaz Gucci Cruise 2025 w Tate Modern: Kultura vs. natura

Podczas pokazu modelki wędrowały po wybiegu wśród setek paproci i wiszących roślin, którymi udekorowano wnętrza Tate Modern. Sabato de Sarno tak jak w przestrzeni zderzył żywą zieleń z szarym betonem, tak na wybieg posłał modelki w projektach, które łączą ciężkie z delikatnym, oversize z fasonami blisko ciała, luksusowe wieczorowe stylizacje z casualowymi kurtkami, luźnymi dżinsami i płaskimi butami.

Gucci lansuje baleriny do stylizacji wieczorowych i na co dzień

Jednym z wyróżniających się elementów kolekcji są jedwabne, zwiewne apaszki zawiązane wokół szyi modelek, dodające elegancji każdemu looku. Projektem, który ma szansę stać się nową obsesją miłośniczek mody, są baleriny z charakterystyczną dla mokasynów Gucci ozdobą w kształcie wędzidła. Zarówno w wersji Mary-Jane, jak i z wiązaniem wokół kostki, na pokazie dopełniały i wieczorowe, i bardziej codzienne looki.

Czy baleriny Gucci z pokazu Cruise 2025 będą nową obsesją miłośniczek mody? (Fot. Materiały prasowe Gucci)

Monochromatyczne looki i pastele na wybiegu Gucci Cruise 2025

Gucci po raz kolejny stawia na monochromatyczne looki. Sukienkom i garniturom towarzyszą torebki i buty w tym samym kolorze. Na wybiegu królowały też pastele, kwiatowe i roślinne wzory. De Sarno oddał hołd brytyjskiemu krawiectwu, prezentując krótkie płaszcze oraz kurtki o kroju boxy. Pokazał także plisowane suknie maxi, a kilka projektów miało błyszczące frędzle z koralików. Bo czy tak naprawdę istnieją różnice nie do pogodzenia?

Hela Kozak
Proszę czekać..
Zamknij