Znaleziono 0 artykułów
10.09.2020

Debiut reżyserski Halle Berry

10.09.2020
(Fot. Getty Images)

Kobiety walczą o należne im miejsce w przemyśle filmowym. Nagrodzona Oscarem Halle Berry w „Bruised” stanęła po obu stronach kamery.

Film opowiada historię Jackie Justice, zawodniczki MMA, której kariera podupada. W jej życiu pojawia się wtedy ponownie jej sześcioletni syn, którego porzuciła po porodzie. Musi zdecydować, co jest dla niej ważniejsze – sport czy macierzyństwo.

Podczas jednej ze scen walki Berry dostała trochę mocniejszy cios niż przewidywała, od grającej jej rywalkę, prawdziwej zawodniczki MMA, Valentiny Shevchenko. Mimo wypadku Berry nie poddała się i nie przerwała zdjęć do filmu. Jak mówiła w wywiadzie dla Variety: „nie chciałam przestawać, bo przygotowywałam się do tego tak długo”. Tym razem nie spoczywała na niej wyłącznie aktorska odpowiedzialność – pełniła też rolę reżyserki i producentki, więc nie pozwoliła sobie zawieść całej ekipy.

Reżyserski debiut Berry będzie miał premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto 12 września.

Urodzona w 1966 roku Berry karierę zaczynała od modelingu – już jako nastolatka występowała w konkursach miss. Poważnym debiutem aktorskim na wielkim ekranie była rola Viviane w „Malarii” Spike’a Lee w 1991 roku. Została laureatką Oscara, Emmy i Złotego Globu za rolę w „Czekając na wyrok” w 2002.

Jagoda Porębska
Proszę czekać..
Zamknij