Znaleziono 0 artykułów
03.07.2022

Aktorzy, którzy zagrali głównych bohaterów „Elvisa”

03.07.2022
Fot. Getty Images

Film „Elvis” Baza Luhrmanna skupia się na relacji Króla z kontrolującym menedżerem, małżeństwie gwiazdora z Priscillą, wzlocie i upadku legendy rock and rolla. Oto aktorzy, którzy wcielają się w bohaterów filmowej biografii. 

Austin Butler jako Elvis Presley

Fot. Getty Images

Austin Butler pokonał rywali z małą pomocą Denzela Washingtona, który podobno zadzwonił bezpośrednio do Luhrmanna, aby powiedzieć dobre słowo o dawnym gwiazdorze Disneya. Butler nie tylko jest niesamowicie podobny do Króla, lecz także jego rola została uznana za najważniejszą w filmie.

Olivia DeJonge jako Priscilla Presley

Fot. Getty Images

Przed obsadzeniem w roli Priscilli Presley australijska aktorka Olivia DeJonge zasłynęła wcześniej z horroru M. Night Shymalana z 2015 roku „Wizyta”. DeJonge daje popis gry aktorskiej jako ukochana Króla. 

Tom Hanks jako pułkownik Tom Parker

Fot. Getty Images

Tom Hanks pierwszy dołączył do obsady, jako wieloletni menedżer Presleya, pułkownik Tom Parker. Parker wyemigrował do USA z Holandii w 1929 roku. Początkowo pracował w parku rozrywki, a następnie zajął się zarządzaniem projektami muzycznymi. Po wynegocjowaniu lukratywnego kontraktu dla Presleya w 1955 roku szybko przejął kontrolę niemal nad całym jego życiem. Stał się odpowiedzialny zarówno za błyskawiczny sukces, jak i upadek Króla.

Richard Roxburgh jako Vernon Presley

Fot. Getty Images

Australijski aktor Richard Roxburgh grywa u Luhrmanna od zawsze – wystąpił w 2001 roku w filmie „Moulin Rouge!” jako książę. Kiedy przyszło do obsadzenia kluczowej roli ojca Presleya, Vernona, Luhrmann zaznaczył, że Roxburgh był jego pierwszym wyborem. Religijny Vernon zachęcał syna do podążania za marzeniami o muzycznej sławie. Po jego śmierci w 1977 roku zarządzał jego majątkiem. 

Kelvin Harrison Jr. jako B.B. King

Fot. Getty Images

Po rolach w filmach „Proces Siódemki z Chicago” i „Cyrano” Harrison Jr. zagra młodego Skazę w kontynuacji „Króla Lwa” Barry’ego Jenkinsa, a także obejmie główną rolę w filmie o XVIII-wiecznym muzyku kreolskim Chevalierze de Saint-Georgesie i nadchodzącej biografii Basquiata. W filmie „Elvis” wciela się w legendarnego muzyka bluesowego B.B. Kinga, który regularnie grywał z młodym Presleyem.

Kodi Smit-McPhee jako Jimmie Rodgers

Fot. Getty Images

Kodi Smit-McPhee, po tym jak zdobył uznanie i nominację do Oscara za rolę w filmie Jane Campion „Psie pazury”, powraca w tym roku w kolejnej głośnej roli jako Jimmie Rodgers Snow. Bliski przyjaciel Presleya i syn legendy muzyki country, Hanka Snowa, Rodgers Snow regularnie koncertował z Presleyem w latach 50. XX wieku.

Yola Quartey jako siostra Rosetta Tharpe

Fot. Getty Images

Yola Quartey – znana jako Yola – jest brytyjską piosenkarką i autorką tekstów, która ma na swoim koncie sześć nominacji do nagrody Grammy za mieszankę muzyki country, soulu i popu. W filmie „Elvis” wciela się w postać siostry Rosetty Thorpe, uznanej piosenkarki gospel i gitarzystki, która dzięki połączeniu tekstów o tematyce religijnej z przesterowaną gitarą elektryczną zyskała miano „matki chrzestnej rock and rolla”.

David Wenham jako Hank Snow

Fot. Getty Images

Rolę legendy country, Hanka Snowa, zagrał David Wenham, ceniony australijski aktor, który wystąpił w trylogii „Władca Pierścieni” Petera Jacksona, „300” czy w „Piratach z Karaibów”. Podczas występu jako support Snowa Presley po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę Parkera.

Alton Mason jako Little Richard

Fot. Getty Images

Aktor zdobył najpierw sławę jako tancerz, a potem trafił do kampanii Louis Vuitton, Toma Forda i Fendi. Jako pierwszy czarnoskóry model wystąpił w 2018 roku na pokazie Chanel. Rozwijał też karierę jako muzyk, więc obsadzenie Masona w roli legendy rock and rolla Little Richarda to strzał w dziesiątkę. 

Xavier Samuel jako Scotty Moore

Fot. Getty Images

Australijski aktor Xavier Samuel już od jakiegoś czasu grywa w Hollywood. Dzięki występowi w „Elvisie” i roli Charliego Chaplina w kontrowersyjnym filmie o Marilyn Monroe „Blondynka” Andrew Dominika wejdzie do pierwszej ligi. Tutaj gra gitarzystę Presleya, Scotty’ego Moore’a, który przyczynił się do powstania wielu najbardziej kultowych hitów Króla, w tym „Hound Dog” i „Jailhouse Rock”.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Liam Hess
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Aktorzy, którzy zagrali głównych bohaterów „Elvisa”
Proszę czekać..
Zamknij