Znaleziono 0 artykułów
22.03.2023

Golfowe pole do popisu: Ulubiona dzianina Victorii Beckham

22.03.2023
Fot. Getty Images

Eleganckie i jednocześnie seksowne basiki podbiły pokazy na jesień-zimę 2023, a doskonałe krawiectwo, stylowe czółenka, proste golfy i spodnie z wysokim stanem były kluczowymi elementami kolekcji. To zarazem klasyczne elementy garderoby, które od lat stanowią podstawę stylu Victorii Beckham.

Jeśli popatrzymy na Victorię Beckham na co dzień, czy to w Londynie, czy w podróży służbowej, najprawdopodobniej będzie miała na sobie jeden lub kilka z następujących elementów: jedwabistą halkową sukienkę (jej własnej marki), czółenka w szpic, obszerne spodnie i dzianinowy golf. Zwłaszcza ten ostatni jest stałym elementem garderoby projektantki, która z warstwowych dzianin uczyniła także znak rozpoznawczy swoich sezonowych kolekcji.

Golf w połączeniu z sukienką (2019 r.) /(Fot. Getty Images)

Przed marcowym pokazem na paryskim tygodniu mody Beckham miała jeszcze więcej pracy niż zwykle i trzymała się ściśle określonego typu stylizacji. Przez kilka kolejnych dni ostatnimi przygotowaniami do kolekcji zajmowała się w trzech identycznych strojach składających się z golfu, spodni z szerokimi nogawkami i podkreślającego talię paska z monogramem. Dla urozmaicenia na każde wyjście zmieniała jednak kolorystykę poszczególnych elementów. 

Golf od dawna jest podstawowym elementem garderoby Victorii Beckham (na zdjęciu projektantka w 2018 r.) /(Fot. Getty Images)

Odpowiednio na jej pokazie pojawiły się różne wersje dzianinowych golfów – ale Victoria Beckham nie była jedyną osobą, która zdecydowała się zaprezentować ten skromny element garderoby na jesień-zimę 2023. Na pokazie Miu Miu czarne golfy połączono z błyszczącymi różowymi i zielonymi majtkami. – Gdybym była młodsza, sama bym się tak ubierała! – żartowała Miuccia Prada za kulisami pokazu.

Bottega Veneta, Givenchy, Miu Miu /(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Bardziej praktyczne zestawienia pojawiły się w kolekcjach Coach i Givenchy, gdzie wysokie golfy odznaczały się pod skórzanymi kurtkami i marynarkami. Obcisłe wersje Jonathana Andersona pojawiły się z dzianinowymi panelami ozdobionymi napisami, a u Matthieu Blazy’ego z delikatnymi falbankami. Dopasowane dzianiny zajmowały centralne miejsce także podczas debiutu Daniela Lee w Burberry, gdzie wprowadził on jaskrawe kolory do charakterystycznej dla marki kraty Nova.

Niezależnie od tego, czy inspirację do stylizacji czerpiesz od oryginalnej dzianinowej influencerki Victorii Beckham, czy też sięgasz po bardziej eksperymentalne rozwiązania widoczne na wybiegach, to golf jest podstawowym elementem do wyeksponowania w tym sezonie.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Golfowe pole do popisu: Ulubiona dzianina Victorii Beckham
Proszę czekać..
Zamknij