Znaleziono 0 artykułów
04.04.2023

Jeśli chcesz przetestować w tym sezonie jeden trend, niech będzie to „quiet luxury”

04.04.2023
Victoria Beckham (Fot. Getty Images)

Co tak naprawdę oznacza słowo „luksus"? Ten termin jest współcześnie zdecydowanie nadużywany. Używa się go do opisania wszystkiego – od samochodów sportowych i wakacji, po materace i kosmetyki do makijażu. Jego wszechobecność kłóci się z ekskluzywnością, którą ma oznaczać. W przemyśle modowym, świecie rządzonym przez hierarchię marek, luksus istniał zawsze, jednak jego estetyka zmieniała się wraz z upływem dekad: od pełnego kobiecości New Looku Diora do logomanii lat 90. Czym zatem jest luksus w 2023 roku?

Dzięki oszczędnym stylizacjom takich marek, jak The Row, Bottega Veneta i Khaite, obserwujemy powrót do bardziej stonowanego podejścia do luksusu – niektórzy nazywają go „quiet luxury". Jest mniej surowy niż minimalizm, ale bardziej wyrafinowany niż „normcore". Wystarczy przypomnieć sobie Siennę Miller w „Anatomii skandalu" oraz bliźniaczki Olsen. Ten rodzaj luksusu to zniszczona torba Hermès Kelly lub kamelowy płaszcz za tysiąc funtów, nałożony na parę dżinsów w stylu vintage.

Zdezorientowani? Przyznajemy, że ta estetyka nie jest łatwa do określenia i chodzi w niej w większym stopniu o nastrój niż cokolwiek innego, ale wiemy jedno: „stonowany luksus" jest trendem, który przetrwa próbę czasu, bo to w zasadzie synonim ulepszonego basiku. Zatem, żeby przybliżyć tę estetykę, przygotowaliśmy listę ośmiu elementów, które pomogą w stworzeniu w 2023 roku looku w stylu „stonowanego luksusu". Od pudełkowych marynarek Saint Laurent po nonszalanckie spodnie marki Brunello Cucinelli – przewiń w dół, aby obejrzeć nasze propozycje i znaleźć sklepy, w których możesz te ubrania i dodatki kupić.

Artykuł oryginalnie pojawił się na vogue.co.uk.

1/8 Kurtka o mocnej konstrukcji

2/8 Wyrazista biżuteria

3/8 Koszulowa sukienka

4/8 Minimalistyczne warstwy

5/8 Spodnie o nonszalanckim kroju

6/8 Prosta spódnica

7/8 Buty na płaskiej podeszwie

8/8 Elegancka i praktyczna torebka

Joy Montgomery
Proszę czekać..
Zamknij