Znaleziono 0 artykułów
30.03.2023

Truskawkowy brąz powraca w wiosennej koloryzacji włosów

30.03.2023
Kendall Jenner /(Fot. Getty Images)

Sezon na prawdziwe truskawki w deserach jeszcze przed nami, co nie przeszkadza w spróbowaniu deserowej koloryzacji przy najbliższej wizycie u fryzjera. Czy istnieje lepszy sposób na celebrację wiosny niż odrobina słodkiego różu na włosach? Tym razem nie tylko na jasnych, poddanych dekoloryzacji i blond.

Truskawkowy brąz to obowiązkowy kolor na powitanie wiosny – pory roku, w której rozkwitają kwiaty, a policzki mają okazję w końcu złapać trochę słońca. Łącząc różowo-czerwony odcień z ciemniejszymi włosami, jego tonacje należy dostosować do swoich upodobań, odcienia skóry i pożądanego efektu, wybierając wersję chłodną lub ciepłą. Deserowa koloryzacja, która przywodzi na myśl soczyste truskawki i czekoladowy rożek, może być odświeżającym sposobem na celebrację nowego sezonu. Warto dać mu szansę, nawet tymczasowo, biorąc przykład z Nicole Kidman, która zrezygnowała dla niego ze swoich naturalnych rudości. W przeszłości podobny kolor nosiły też Kendall Jenner i Jennie Ruby Jane. Jaka będzie najlepsza baza dla truskawkowej poświaty? Według marki Wella to odcień, który będzie wyglądać dobrze na każdej wersji brązu, od głębokiego espresso po nasycony karmel.

Truskawkowy odcień na brązowych włosach: Wersja salonowa

Uzyskanie truskawkowych odcieni na brązowych włosach w salonie będzie proste, jeśli masz już bazowy kolor. Aby możliwe było „przypudrowanie” ciemnych włosów różem, konieczne jest zastosowanie pre-clearera, na którym następnie zostanie położony truskawkowy toner. Ostatnim krokiem jest nabłyszczenie włosów, które sprawi, że ciemny odcień będzie pokrywał niesamowity blask. Pozostając w świecie owoców można wypróbować też brzoskwiniowy kolor na głowie.

Truskawkowa koloryzacja w domowych warunkach

Czasochłonne farbowanie włosów w salonie może nie wszystkim odpowiadać. Na szczęście podobny efekt można uzyskać również bez trwałej koloryzacji. Jest to możliwe dzięki barwiącym tonerom. Kosmetyki, o których mowa, nawilżają włosy, a efekt utrzymuje się na nich od sześciu do ośmiu myć. Wszystko zależy od stopnia porowatości włosów.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.it.

Irene Cortlinari
Proszę czekać..
Zamknij