Znaleziono 0 artykułów
21.07.2021

Różowe trampki Lady Di

21.07.2021
(fot. Getty Images)

Podczas odwiedzin Królewskiego Pułku Hampshire w 1988 roku księżna nosiła wyjątkowe buty. Zdradzamy, gdzie dziś można je kupić.

Odkąd została członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej, Diana Spencer wyróżniała się wyjątkowym stylem. Począwszy od dżinsów z wysokim stanem, które połączyła z kwiecistą koszulą, przez inspirowany Ameryką Łacińską dzianinowy sweterek po różowe conversy, które włożyła 23 czerwca 1988 r. podczas manewrów w Tidworth w Wiltshire w trakcie odwiedzin Królewskiego Pułku Hampshire.

(fot. Getty Images)

Ten dzień księżna Walii spędziła, manewrując opancerzonym pojazdem i poznając wojskowe wyposażenie. To wszystko w najwygodniejszych butach – trampkach, a konkretnie Converse Chuck Taylor All Stars – klasykach z gumową podeszwą i o płóciennej cholewce.

Gdzie dziś kupisz różowe trampki, które w 1988 r. nosiła księżna Diana?

Buty, które tego dnia włożyła księżna Walii, nosiły też całe pokolenia myślicieli, rockmenów i artystów. Założenie ich na tak oficjalną okazję było nieoczywistym wyborem. Nie zaskakuje więc, że stylizację Lady Di skomentowały bulwarówki. W połączeniu z białym T-shirtem sneakersy pasowały do naturalnego looku księżnej.

(fot. Materiały prasowe)

Model bardzo podobny do noszonego przez Lady Di można znaleźć dziś w sklepach online pod nazwą Chuck Taylor All Star Classic Low Top w cenie ok. 279 zł.

Pułk Hampshire to powstały w 1881 r. pułk piechoty brytyjskiej, który brał udział w II wojnie burskiej oraz I i II wojnie światowej. Od czasu połączenia z Pułkiem Królowej w 1992 r. tworzy Królewski Pułk Księżnej Walii, pielęgnując tradycje Królewskiego Pułku Hampshire.

Artykuł ukazał sie oryginalnie na vogue.mx.

Milagro Urquieta
Proszę czekać..
Zamknij