Znaleziono 0 artykułów
25.05.2021

Lady Di w różu

Julia Hobbs

Księżna Diana zaczęła nosić róż, gdy promieniała matczyną miłością. Ten kolor kojarzył jej się ze szczęściem. Wybraliśmy najpiękniejsze stylizacje Lady Di w odcieniach fuksji, landrynki i pudru.

Diana, księżna Walii, nosiła róż we wszystkich możliwych wariantach. W czasach, gdy styliści gwiazd zza kulis dopracowywali każdy szczegół kreacji pod publiczne wystąpienie, królowa ludzkich serc wniosła na salony odrobinę ciepła.

Fot. Getty Images

Podczas podróży po Australii w kwietniu 1983 roku (królewskie tournée zostało sfabularyzowane na potrzeby odcinka „Terra Nullius” z „The Crown”) przeważnie różowa garderoba 22-letniej Lady Di działała jak antidotum. Diana niedawno wstąpiła w szeregi rodu Windsorów, uczyła się zasad panujących na dworze i mierzyła z pierwszymi trudami małżeńskiego życia. Mimo intensywnych zmian nie zrezygnowała z ukochanego koloru. Kreacje z pierwszych lat u boku Karola określiły jej dziedzictwo, wyrażały nieskrępowaną moc, którą wzbudzała podziw wśród poddanych, i zwiastowały zmianę wizerunku brytyjskiej monarchii.

Różowe stylizacje księżnej symbolizowały radość, wytrwałość i rosnącą pewność siebie. Promieniała w nich matczyną miłością. W 1986 roku została sfotografowana, gdy siedziała na schodach Highgrove House w spodniach w różową kratkę z maleńkim księciem Harrym w objęciach. Podczas oficjalnych uroczystości codzienne stroje w pudrowych odcieniach zastępowała wiśniowymi sukniami z satyny i jedwabiu. W późniejszych latach różowe były także jej zjawiskowe garsonki i dopasowane sukienki od Catherine Walker i Versace (wówczas jej stylistką była Anna Harvey, zastępczyni redaktora brytyjskiej edycji „Vogue’a”). – W zeszłym tygodniu robiliśmy przymiarki, ona była taka cierpliwa i spokojna – powiedział Gianni Versace o swojej przyjaciółce Di w 1997 roku na łamach lipcowego wydania „Vanity Fair”, którego księżna była gwiazdą. – Myślę, że odnalazła siebie, sposób, w jaki chce żyć. Zaledwie kilka miesięcy po publikacji magazynu oboje odeszli.

Jednym z jej najpiękniejszych kompletów był piwoniowy kostium, który miała na sobie wiosną 1995 roku. Mimo upływu lat kolory pąsowych kwiatów nie wychodzą z mody.

1/30Najpiękniejsze stylizacje Lady Di w różu

  1. Moda
  2. Historia
  3. Lady Di w różu
Proszę czekać..
Zamknij