Znaleziono 0 artykułów
25.03.2022

Zmysłowa metamorfoza Megan Fox

25.03.2022
Fot. Getty Images

Megan Fox przeszła metamorfozę. Jej nowy styl to po części zasługa Maeve Reilly, która ubiera aktorkę w seksowne kreacje Dolce & Gabbana, Muglera czy Versace. – Byłyśmy sobie przeznaczone – mówią gwiazda i jej stylistka.

Związek z raperem Machine Gunem Kellym to niejedyny powód, dla którego Megan Fox przeżywa renesans. Fascynuje też jej nowa garderoba.

Aktorka, która zdobyła popularność na początku lat 2000., gdy zagrała w „Transformersach”, przez kilka lat pozostawała w cieniu. W minionym roku znów zaczęło się o niej mówić. – Wydaje mi się, że nie zdawała sobie sprawy, że to się wydarzy. Moda naprawdę nie była rzeczą, na której najbardziej się skupiała – mówi Maeve Reilly, stylistka Megan.

Natychmiast nawiązałyśmy nić porozumienia – mówi Reilly, która wcześniej odpowiadała za street style’owe looki Hailey Bieber. – Od początku mamy poczucie, że byłyśmy sobie przeznaczone. Reilly pracuje z Fox od trochę ponad roku i – jak mówi – ich kreatywna współpraca przebiega absolutnie bezkonfliktowo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Maeve Reilly (@stylememaeve)

Chcąc uniknąć szablonowego podejścia, którego Fox doświadczyła z poprzednimi stylistami, Reilly spojrzała na jej look świeżym okiem. –Wydaje mi się, że do tej pory nikt jej nie słuchał, nikt nie pytał, jak chce wyglądać. Jak powiedziała Megan, w pewnym sensie zupełnie zrezygnowała z mody, bo miała poczucie, że nie może wyrazić tego, kim jest, w taki sposób, jaki by jej odpowiadał – opowiada Reilly.

W pracy z innymi klientkami Maeve jest znana z uwielbienia dla oversize’owych krojów, ale takie sylwetki nie współgrają z drobną figurą i wąskimi ramionami Fox. – Gdy już kogoś poznasz, widzisz jego proporcje – mówi Reilly, która cieszy się z tego, że Fox „jest chętna, by podjąć ryzyko, którego inne kobiety się obawiają”. Co najważniejsze, głównym celem Reilly jest to, by Fox czuła się świetnie w swoich ubraniach.

Fot. Getty Images

Przykładem ich odważnego podejścia do mody może być mieniąca się, przezroczysta sukienka Mugler, którą Fox założyła na galę MTV Video Music Awards w 2021 roku. Okazuje się, że jej prawdziwym zamiarem nie było odsłonięcie jak najwięcej ciała. – Nie planowałyśmy, by Megan pojawiła się na VMA naga, to stało się naturalnie. Za każdym razem, gdy próbujemy trochę spuścić z tonu, dochodzimy do wniosku, że… po co zawracać sobie głowę? – mówi Reilly. Dla Fox MTV Video Music Awards okazały się początkiem dłuższej współpracy z domem mody Mugler. – Zawsze znajdziemy tam coś dla niej – mówi Reilly.

Choć swój potencjał Fox naprawdę pokazuje na czerwonym dywanie, jej codzienne stroje też są ważne. Reilly twierdzi, że komponowanie street style’owych looków to jeden z ulubionych aspektów tej pracy. – To wspaniała okazja, by naprawdę pokazać czyjś nastrój, gust, to, jak danego dnia się czuje. Fox, jak my wszyscy, po domu chodzi w dresach. Oczywiście jest wielką fanką linii strojów domowych Reilly, Local Love Club.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Maeve Reilly (@stylememaeve)

Największym fanem Fox jest jej narzeczony, Machine Gun Kelly. – Nie zaręczyła się z japiszonem w garniturku. Machine Gun Kelly lubi przesadę i ekstrawagancję – tłumaczy Reilly. Gdy mają się gdzieś pojawić wspólnie, Reilly współpracuje z MGK – jak go określa – i jego stylistą, Adamem Ballheimem, by ich looki się uzupełniały.

Choć na pierwszym planie pozostają ubrania, Reilly zapewnia, że w jej pracy chodzi również o emocje. – Żyję dla tych wyjątkowych chwil, gdy Megan i MGK wyglądają jak dwie połówki jabłka – mówi Reilly.

Rok 2022 będzie dla Reilly bardzo ważny – Fox zostanie drugą ubraną przez nią znaną panną młodą (pierwszą była Hailey Bieber). Aktualnie stylistka prowadzi rozmowy na temat sukni z różnymi projektantami, ale nie chce zdradzać żadnych szczegółów.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij