Znaleziono 0 artykułów
03.10.2022

Kanapa Ugg – najwygodniejszy mebel na świecie

03.10.2022
(Fot. materiały prasowe)

Niepodważalna i powszechnie znana cecha butów marki Ugg to nieziemska wygoda – uczucie, jakby sto anielskich skrzydeł nagle otuliło stopy. Kiedy australijska marka poprosiła Harry’ego Nurieva z Crosby Studio, by zaprojektował ich pierwszy mebel, kanapę UGG, od razu wiadome było, że to charakterystyczna przytulność musi być jej punktem wyjściowym.

Bazowaliśmy na pomyśle odtworzenia uczucia, które towarzyszy założeniu uggów – mówi Harry Nuriev w rozmowie z „Vogiem”. Nuriev zdecydował się na orzechowy brąz, ten sam kolor, co w klasycznych, bestsellerowych uggach. Potem ozdobił kanapę welurem, tworząc namacalne nawiązanie do wizytówki Ugg, czyli owczej skóry. Ostatecznie pokrył kanapę naszyciami w kształcie śladów butów, w tym także intensywnie różowymi, ,,by dodać nieco koloru” (każda nastolatka z lat dwutysięcznych wie, jak niezwykle ważnym kolorem jest on w estetyce i palecie Ugg). Wykończenie stanowią charakterystyczne, zewnętrzne szwy, które nadają kanapie abstrakcyjnego wyglądu. Efektem jest kreatywny (i bardzo pluszowy) mebel, który uosabia estetykę Ugg w zupełnie nowej dziedzinie życia.

(Fot. materiały prasowe)

Kanapa Ugg projektu Crosby Studio została zaprezentowana we flagowym sklepie Ugg podczas nowojorskiego tygodnia mody. – Jesteśmy zaszczyceni współpracą z kreatywnymi umysłami z Crosby Studio, która przeniosła niezaprzeczalny komfort Ugg na piękny mebel – mówi Lindsey Dicola Dashoff, Starsza Kierowniczka ds. Komunikacji i PR-u Ugg. – Ten mebel to artystyczne wyrażenie obietnicy naszej marki – wygody w środku i na zewnątrz.

To tylko jeden z najnowszych projektów Nurieva, który wcześniej współpracował z Balenciagą i Nike, łączący meble z modą. Podczas gdy wiele osób uważa jego dzieła za awangardę z powodu futurystycznej i często monochromatycznej neonowej palety oraz użycia nieoczywistych materiałów (jego kanapa dla Balenciagi została wykonana ze zrecyklingowanych ubrań), Nuriev opisuje swój styl projektowania jako przełomowy. – Wykorzystuję kształty lub przedmioty, które już istnieją, a które najczęściej nie mają już szans na kolejne życie, bo ludzie, znajdując lepsze modele, na zawsze pozbywają się tych starych. Ja przerabiam je w coś innego – wyjaśnia artysta.

Kształt kanapy Ugg jest inspirowany meblami z gier komputerowych z lat 80., podczas gdy ślady butów mają przypominać projekty butów Ugg. – Kryje się za nimi wiele pięknych historii – dodaje Nuriev.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Elise Taylor
  1. Kultura
  2. Design
  3. Kanapa Ugg – najwygodniejszy mebel na świecie
Proszę czekać..
Zamknij