Znaleziono 0 artykułów
20.09.2023

Mia Threapleton: Córka Kate Winslet rozpoczyna karierę w Hollywood

20.09.2023
Podpis

Mia Threapleton to wschodząca gwiazda Hollywood. Córka Kate Winslet gra w nowym serialu kostiumowym „The Buccaneers” na Apple TV+. Nam opowiada o swoich ulubionych miejscach, przedmiotach i lekturach.

Mia Threapleton nie jest zwyczajną dwudziestolatką. Po pierwsze, gdy aktorka ma trochę wolnego czasu, można ją spotkać błądzącą „boso wśród drzew” lub czytającą klasykę literatury, np. „Annę Kareninę” Lwa Tołstoja. Nie korzysta z mediów społecznościowych, prawie nie ogląda telewizji, a jej matką jest Kate Winslet.

Mia Threapleton zadebiutowała u boku mamy, Kate Winslet

U boku mamy zagrała w serialu „I Am…” z 2019 roku. Wcieliła się w nastoletnią Freyę, którą z matką graną przez Winslet łączy trudna relacja. – Wspólna praca zbliżyła nas do siebie – mówi Mia.

Urodzona w Londynie, wychowana w Nowym Jorku, a obecnie mieszkająca w Edynburgu (pracowała tam nad projektem filmowym i już stamtąd nie wyjechała), Threapleton, zanim została aktorką, chciała projektować modę. – Zawsze interesowała mnie historia ubioru – wyjaśnia.

Mia Threapleton gra w serialu kostiumowym „The Buccaneers”

Zupełnie nieoczekiwanie Threapleton spełnia marzenie o noszeniu gorsetu. Zagrała bowiem w „The Buccaneers”, wysokobudżetowej adaptacji niedokończonej powieści Edith Wharton. Premiera na Apple TV+ już 8 listopada. – Przyjemnie jest zostać przeniesioną do czasów szarmanckich mężczyzn – mówi aktorka.

Sama również ma nienaganne maniery – wypowiada się ze śmiałością weteranki tej branży i pełną swobody charyzmą starej przyjaciółki. Jednak raczej nie chce się wyróżniać. A jej codzienny styl? – Jeansy i T-shirt – mówi z uśmiechem.

Mia Threapleton poleca ulubione miejsca, ubrania i lektury:

Książka: „Nowhere for Very Long” Brianny Madii

Zapach: L’Ombre dans l’Eau Diptyque, który wygląda jak balsam do ust

Kosmetyk: Balsam z witaminą C marki Pixi

Spodnie na każdą okazję: Model Vidda Pro marki Fjallraven. Chodzę w nich po górach.

Miejsce: Kornwalia i Norwergia

Zdjęcia: Buzz White
Stylizacja: Jessica Gerardi
Włosy: Roku Roppongi
Makijaż: Lucy Burt
Manikiur: Trish Lomax
Scenografia: Josh Stovell

Wywiad odbył się przed rozpoczęciem strajku Gildii Aktorów

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Riann Phillip
Proszę czekać..
Zamknij