Znaleziono 0 artykułów
23.07.2023

Najlepsze stylizacje Lady Di ze sneakersami w roli głównej

23.07.2023
Fot. Getty Images

Lady Di była pionierką stylu athleisure. Jej looki ze sneakersami w roli głównej inspirują do dziś. Najchętniej nosiła ulubione modele Reeboka i Supergi, conversy i adidasy. Oto najlepsze stylizacje Diany z butami sportowymi w roli głównej.

Lady Di była bez wątpienia jedną z największych ikon królewskiego stylu w historii. Tak jak Kate Middleton, Charlotte Casiraghi, Meghan Markle czy królowa Letycja fascynują nas dzisiaj, tak styl dawnej księżnej Walii nigdy nie zostanie zapomniany. Diana pozostawiła po sobie wiele lekcji stylu.

Lady Di uwielbiała bawić się modą. – Wiele rzeczy wybierała sama, sprawiało jej to przyjemność – powiedziała kiedyś Sidonie Roberts, szefowa działu zakupów i asystentka kostiumografa serialu „The Crown”. I właśnie z tego powodu pokazała nam stylizacje w stylu athleisure, które do dziś są równie inspirujące, jak setki bardziej formalnych looków. Przyglądamy się jej najbardziej inspirującym stylizacjom ze sneakersami.

Sneakersy, które dziś nosi również Kate Middleton

Fot. Getty Images

Jedna z ostatnich ikonicznych stylizacji Lady Di z 1997 roku składała się z jasnych dżinsów, marynarki ze złotymi guzikami i granatowych trampek marki Superga.

Trampki Superga też są ulubionym modelem Kate Middleton. Te w kolorze białym nosi do swobodnych strojów, a zielone na wypady za miasto.

Sneakersy, w których chodzi także Meghan Markle

Fot. Getty Images

Kate Middleton nie była jedyną osobą, która inspiruje się Dianą. Meghan Markle i Lady Di połączyły trampki Reeboka. Zanim jeszcze trafiła do brytyjskiej rodziny królewskiej, Meghan Markle nosiła najbardziej klasyczny model marki w kolorze białym z gumowymi podeszwami. Te same trampki młoda Diana zestawiała w latach 80. ze stylizacjami w tenisowym stylu.

Odrobina koloru

Fot. Getty Images

Kolejny model, który możemy kupić do dziś, to Chuck Taylor All Star Classics marki Converse w kolorze różowym. Chociaż przy tej okazji  Diana połączyła je z zielonym kombinezonem, udowodniła, że ten but może być idealnym akcentem kolorystycznym do codziennego stroju. Nie wiesz, jak wystylizować kombinezon? To inspiracja, której szukałaś.

Ulubiony zestaw

Fot. Getty Images

Diana uwielbiała sport. Po rozstaniu z obecnym królem Karolem III księżna Walii zaczęła częściej odwiedzać siłownię. Tej epoce zawdzięczamy jedno z najpopularniejszych zestawień, które wiele osób nosi do dziś: kolarki w połączeniu z obszerną bluzą. Lady Di łączyła tę stylizację ze sneakersami, botkami albo trampkami przypominającymi te noszone przez koszykarzy.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es

Tatiana Ojea
  1. Moda
  2. Historia
  3. Najlepsze stylizacje Lady Di ze sneakersami w roli głównej
Proszę czekać..
Zamknij