Znaleziono 0 artykułów
29.04.2023

Najlepsze stylizacje Sary Jessiki Parker na MET Gali

29.04.2023
Fot. Getty Images

Wybór kreacji na uroczystość z określonym motywem przewodnim może być trudny, zwłaszcza gdy chodzi o MET Galę. Ale jeśli mielibyśmy wybrać jedną osobę, która na tym wyjątkowym wydarzeniu w nowojorskim Metropolitan Museum of Art zawsze wykazuje się spektakularną modową kreatywnością, byłaby nią Sarah Jessica Parker. Przedstawiamy jej najlepsze stylizacje z „Oscarów mody”.

Jedną z najlepszych stylizacji Sary Jessiki Parker była suknia od Alexandra McQueena, w której gwiazda pojawiła się na MET Gali w 2006 r. i która idealnie wpisywała się w tematykę wydarzenia: „Tradition and Transgression in British Fashion”. Aktorka zachwycała również w dwukolorowej satynowej kreacji w stylu księżniczki, którą założyła na MET Galę 2014, której towarzyszyła wystawa „Charles James: Beyond Fashion”. Parker postawiła wtedy na projekt od Oscara de la Renty – imię kreatora wyhaftowano czerwoną nitką na trenie.

W 2013 r., kiedy tematyka gali dotyczyła ruchu punk, Parker zwróciła się do Philipa Treacy’ego, który wykonał dla niej nakrycie głowy przypominające irokeza. (Dodatek zestawiła z suknią marki Giles). Akcesorium było tak duże, że w drodze do Metropolitan Museum of Art aktorka musiała usiąść na podłodze samochodu. W 2015 r., kiedy MET Gala celebrowała chińskie wpływy w modzie, gwiazda założyła równie wyszukane, inspirowane płomieniami nakrycie głowy, które uzupełniało niestandardową sukienkę z H&M.

W 2016 r. Parker wcieliła się w Carrie Bradshaw w inspirowanym wojskiem płaszczu zaprojektowanym przez Fernando Garcię i Laurę Kim z Monse. Garcia i Kim, którzy kilka miesięcy później zostali mianowani dyrektorami kreatywnymi domu Oscar de la Renta, dopiero zaczynali robić furorę w branży, a poparcie Parker w pełni potwierdziło ich status wschodzących gwiazd. Aktorka uzupełniła stylizację satynowymi czółenkami Manolo Blahnika, wyglądającymi niczym z planu „Seksu w wielkim mieście”.

Aktorka była nieobecna na uroczystości w 2017 r. ze względu na pracę na planie serialu HBO „Rozwód”, a rok później, na gali „Heavenly Bodies”, zachwyciła w złocistej kreacji z kolekcji Dolce Alta Moda. W oczekiwaniu na MET Galę 2023 prezentujemy najlepsze looki Sary Jessiki Parker w historii wydarzenia.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

1/8 MET Gala 2006

W 2006 r. Sarah Jessica Parker pojawiła w sukni Alexandra McQueena z odkrytym ramieniem. Kreacja idealnie wpisywała się w tematykę imprezy: „Tradition and Transgression in British Fashion”.

2/8 MET Gala 2010

W 2010 r. gwiazda olśniła suknią Halston Heritage w kolorze szampana. Tematem przewodnim gali było „American Woman: Fashioning a National Identity”.

3/8 MET Gala 2011

W 2011 r. Sarah Jessica Parker założyła archiwalny look z kolekcji Alexandra McQueena na jesień 2005. Tematem przewodnim gali było „Alexander McQueen: Savage Beauty”.

4/8 MET Gala 2012

Aktorka w kwiecistej sukni Valentino. Tematem przewodnim gali było „Schiaparelli i Prada: Impossible Conversations”.

5/8 MET Gala 2014

Sarah Jessica Parker po raz kolejny zrobiła wrażenie, zakładając satynową suknię na wystawę „Charles James: Beyond Fashion”.

6/8 MET Gala 2015

Tematem przewodnim były chińskie wpływy w modzie, a Sarah Jessica Parker przyjęła buntowniczą postawę, zakładając ogniste nakrycie głowy, które zestawiła z oryginalnym strojem z H&M. Od tego zestawu nie można było oderwać wzroku.

7/8 MET Gala 2018

Z pełnym zaangażowaniem sugerując się tematyką „Heavenly Bodies” – związków mody z religią i obrządkami katolickimi, Parker założyła złoconą kreację Dolce Alta Moda, pokrytą kamieniami szlachetnymi. Na głowie miała nakrycie w kształcie szopki neapolitańskiej.

8/8 MET Gala 2013

Motywem przewodnim MET Gali 2013 był „Punk: Chaos to Couture”. Aktorka poprosiła Philipa Treacy’ego o zrobienie dla niej irokeza z piór. Dodatek był tak duży, że gwiazda musiała siedzieć na podłodze samochodu, jadąc na galę.

Maria Ward
Proszę czekać..
Zamknij