Znaleziono 0 artykułów
12.06.2021

Najpiękniejsza biżuteria z filmów z Audrey Hepburn

12.06.2021
(Fot. Getty Images)

Szaleję za Tiffanym! – powiedziała Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”. Przyglądamy się biżuterii z filmów z aktorką w roli głównej – od kolczyków z wielkimi diamentami z „Jak ukraść milion dolarów” po diamentową tiarę z kwiatowym motywem z „Rzymskich wakacji”. 

Naszyjnik Tiffany & Co. ze „Śniadania u Tiffany’ego” 

(Fot. Getty Images)

W czasie promocji tego klasyka z roku 1961 Audrey miała na sobie naszyjnik Ribbon Rosette od Tiffany’ego, wykonany ze 128,54-karatowych żółtych diamentów, pochodzący z kolekcji autorstwa Jeana Schlumbergera. Najważniejszy szczegół? Kamień osadzono na diamentowej wstążce. Naszyjnik można podziwiać w sklepie Tiffany’ego przy nowojorskiej Piątej Alei. 

Czarne kolczyki ze „Śniadania u Tiffany’ego” 

(Fot. Getty Images)

Holly Golightly marząca o związku z bogatym mężczyzną pojawiła się również w czarnych kolczykach z trzema okrągłymi perłami. 

Diamentowa ozdoba na włosy z „Zabawnej buzi” 

(Fot. Getty Images)

W roku 1957 Audrey Hepburn wystąpiła w filmie „Zabawna buzia”. Zagrała Jo Stockton, młodą nowojorską bibliotekarkę, zauważoną przez fotografa pracującego dla czasopisma o modzie, a następnie wysłaną do Paryża, gdzie ma pracować jako modelka dla francuskiego projektanta Paula Duvala. W tym filmie widzimy ją w diamentowej ozdobie na włosy oraz kolczykach z diamentami w kształcie gruszek. 

Klipsy od Cartiera z „Jak ukraść milion dolarów” 

(Fot. Getty Images)

W filmie „Jak ukraść milion dolarów” Williama Wylera Audrey olśniewa w wielu kompletach biżuterii i dodatków. W scenie, w której bohaterka grana przez Hepburn udaje się do Ritza, widzowie mogą podziwiać jej ogromne diamentowe klipsy od Cartiera. 

Obfitość diamentów z „Jak ukraść milion dolarów” 

(Fot. East News)

W innej scenie z filmu Hepburn wygląda oszałamiająco w obficie zdobionych diamentami kolczykach. 

Tiara od Chaumet z „My Fair Lady”

(Fot. Getty Images)

Audrey gra kwiaciarkę Elizę Doolittle, która poznaje profesora fonetyki. On chce jej pomóc w awansie społecznym. W czasie trwania filmu Hepburn gromadzi wiele błyskotek, choćby diamentową tiarę zaprojektowaną przez jubilerów Chaumet oraz komplet składający się z okazałego ażurowego chokera zakrywającego całą szyję aktorki i pasujących do niego kolczyków. 

Komplet biżuterii z diamentami z „Rzymskich wakacji” 

(Fot. Getty Images)

Księżniczka Ann jest zamknięta w złotej klatce. Postanawia więc uciec do Rzymu, gdzie poznaje dziennikarza Joego Bradleya. Audrey Hepburn ma na sobie diamentową tiarę z kwiatowym motywem, kolczyki z diamentami w kształcie gruszek oraz diamentowy naszyjnik. 

Kolczyki w stylu lat 60. z „Sabriny” 

(Fot. Getty Images)

Główna bohaterka filmu jest córką szofera pana Larrabee’ego, która zakochuje się w jego synu Davidzie. Niestety obiekt jej westchnień zdaje się w ogóle jej nie zauważać. Sabrina wyjeżdża na dwuletnie studia do Paryża, skąd wraca zupełnie odmieniona. Najbardziej niezapomniana biżuteria z filmu? Graficzne kolczyki w stylu lat 60. 

Artykuł w oryginale został opublikowany na Vogue.fr.

Alexandre Marain
Proszę czekać..
Zamknij