Znaleziono 0 artykułów
11.04.2022

Niezwykły ślub Nicoli Peltz i Brooklyna Beckhama

11.04.2022
(Fot. German Larkin)

Tak wyglądają współczesne bajki: piękna blond gwiazda filmowa poznaje przystojnego młodego potomka jednej z najsłynniejszych – i najmodniejszych – brytyjskich rodzin, zaczyna między nimi iskrzyć i okazuje się to początkiem prawdziwego XXI-wiecznego romansu. 9 kwietnia Nicola Peltz poślubiła Brooklyna Beckhama w rodzinnej posiadłości z widokiem na ocean.

Nieco ponad dwa lata od czasu, gdy świat dowiedział się, że Nicola Peltz, córka miliardera Nelsona Peltza i modelki Claudii Heffner, oraz Brooklyn Beckham, syn projektantki, a kiedyś gwiazdy pop, Victorii, i legendarnego angielskiego piłkarza Davida, się spotykają, para złożyła sobie przysięgę w ogromnej posiadłości w Palm Beach należącej do rodziny Peltzów. Wśród gości znalazły się między innymi Venus i Serena Williams, Eva Longoria, oraz dwie z koleżanek Victorii, z którymi tworzyła zespół – Sporty i Scary Spice. 

Na swój ślub z Brooklynem Beckhamem w rodzinnym domu w Palm Beach na Florydzie Nicola założyła suknię Valentino Haute Couture. Pan młody miał szyty na zamówienie garnitur Diora zaprojektowany przez Kima Jonesa. (Fot. German Larkin)

Panna młoda miała na sobie romantyczną suknię haute couture od Valentino ze spektakularnym trenem, wybraną z pomocą jej stylistki, Leslie Fremar, kilka miesięcy przed jednym z najbardziej wystawnych i pełnych gwiazd wesel tego roku. Poza tym, że stanowiła przykład kunsztownego rzemiosła, suknia zawierała pewne urocze osobiste odniesienia: matka panny młodej dodała do niej oko proroka jako talizman dla swojej córki, wraz z wiadomością, którą zespół Valentino wyhaftował na sukni niebieską nitką.  

Goście pary młodej – wśród których znalazła się oczywiście rodzina Beckhamów – przylecieli na Florydę na cały weekend, pełen wydarzeń, za które odpowiadała niesamowita wedding plannerka, Michelle Rago. Pierwszym z nich była kameralna kolacja w piątkowy wieczór, na którą przyjaciel rodziny Kim Jones ubrał jej uczestników w garnitury Diora. 

Panna młoda, której fryzura inspirowana była lookiem supermodelki Claudii Schiffer z lat 90., do ołtarza poszła przy granym na żywo utworze „Songbird”. (Fot. German Larkin)

Nie powinno dziwić, że wśród stylizacji gości uczestniczących w sobotniej ceremonii można było wypatrzyć projekty Victorii, świeżo upieczonej teściowej – choćby ten, który założyła sama: metaliczną slip dress haute couture, stanowiącą ukłon w stronę stylu charakterystycznego dla klubu Studio 54 i wyglądającą jak ocean, w którym odbija się światło księżyca. Victoria Beckham ubrała też swoją wieloletnią przyjaciółkę, Evę Longorię (w swoją ulubioną obcisłą czarną sukienkę z kolekcji wiosna-lato 2022), oraz modelkę Mię Regan, towarzyszącą bratu pana młodego, Romeo. 

Panna młoda do ołtarza poszła ramię w ramię ze swoim ojcem, przy dźwiękach utworu „Songbird” z akompaniamentem orkiestry smyczkowej. Jej nowa szwagierka, Harper Beckham, znalazła się w gronie dziewczynek sypiących kwiaty, a druhny ubrane były w suknie uszyte przez Joela Diaza. Pan młody w klapę od marynarki wpiął diamentowy łańcuszek projektu Anity Ko, będący prezentem od teściów. – W piątek wieczorem nosił go jako ekskluzywny łańcuszek do portfela, a w dniu ślubu przyczepił go do wieczorowej marynarki – mówi Ko, która uczestniczyła w ceremonii. – Łańcuszek ozdobiony był ukośnie ułożonymi diamentami o szlifie szmaragdowym. 

Panna młoda w dniu ślubu w swojej romantycznej sukni Valentino. (Fot. German Larkin)

Po ceremonii goście spotkali się przy koktajlach udekorowanych sezonowymi kwiatami wiśni, słuchając muzyki granej przez kwartet jazzowy. Potem odbyła się oficjalna kolacja w weselnym namiocie, do której akompaniament zapewniał grający na żywo zespół składający się z 12 muzyków. Namiot, za którego wystrój odpowiadała firma HMR Designs, został udekorowany różami ogrodowymi, piwoniami, jaskrami i hortensjami. Oprócz tradycyjnych przemów – wygłoszonych przez drużbów Brooklyna, jego braci Romeo i Cruza – ojciec pana młodego, David Beckham, wypowiedział płynące z głębi serca słowa o swoim najstarszym synu i świeżo upieczonej synowej. Gdy skończyła się kolacja, nadzorowana dyskretnie przez firmy Thierry Isambert Culinary i Event Design, nowożeńcy wykonali pierwszy taniec do piosenki „Only Fools Rush In”, wykonanej przez południowoafrykańskiego artystę Lloyiso. 

Pan młody ze swoim ojcem, Davidem Beckhamem, i braćmi – oraz drużbami – Cruzem i Romeo. (Fot. German Larkin)

Przyjaciele, którzy dołączyli do młodej pary na parkiecie, odzwierciedlali różne strony showbiznesowego świata, do którego należą Brooklyn i Nicola. Poza sławnymi członkami najbliższego kręgu znajomych rodziny Beckhamów – byli tam na przykład znany szef kuchni Gordon Ramsay z rodziną, z kolei Marc Anthony pod koniec przyjęcia przejął rolę DJ-a – pojawiły się również ważne osobowości z Hollywood, takie jak aktorki Rashida Jones i Kiernan Shipka, oraz reżyserzy Michael Bay i M. Night Shyamalan (Peltz wystąpiła w filmach obu z nich), a także Natalia Bryant, córka nieżyjącej już legendy koszykówki Kobego Bryanta.

Do ołtarza Nicolę odprowadził jej ojciec, miliarder Nelson Peltz. (Fot. German Larkin)

Świadomi tego, co dzieje się po drugiej stronie świata, gdy oni biorą ślub, Brooklyn i Nicola podjęli współpracę z organizacją humanitarną Care, zapraszając gości do wpłacania środków przeznaczonych na pomoc kobietom, dziewczętom, rodzinom i osobom starszym w Ukrainie. Rodzice panny młodej znaleźli się wśród tych, którzy przekazali na ten cel największą sumę pieniędzy. 

W czasie rozmowy w ramach cyklu „Mr & Mrs”, organizowanego przez brytyjskiego „Vogue’a”, pan młody przyznał, że czuje tremę przed swoją przemową, ale zebrał za nią wielkie oklaski – najgłośniejsze ze strony dumnych rodziców, Victorii i Davida. Być może przywołała ona wspomnienia z ich wielkiego dnia w 1999 roku, pełnego przepychu przyjęcia w irlandzkim Luttrellstown Castle, które wysoko ustawiło poprzeczkę dla wszystkich odbywających się po nim celebryckich wesel. Brooklyn, który miał wtedy zaledwie cztery miesiące, był na ich ślubie gościem honorowym, w białym ubranku pasującym do garnituru Davida i sukni Victorii, zaprojektowanej przez Verę Wang. 

Dwadzieścia trzy lata, trójkę kolejnych dzieci i wiele szczęśliwych wspomnień później związek Victorii i Davida ma się lepiej niż kiedykolwiek. Z takim wzorem do naśladowania świeżo upieczonych panią i pana Beckhamów czeka świetlana przyszłość.  

Matka panny młodej, Claudia Peltz, w szytej na zamówienie sukni Versace. (Fot. German Larkin)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Kerry McDermott
Proszę czekać..
Zamknij