Znaleziono 0 artykułów
20.10.2021

Przyjaźnie gwiazd z członkami rodziny królewskiej

20.10.2021
Książę Harry i Michelle Obama /(Fot. Getty Images)

Celebryci i książęta działają w ekskluzywnych, choć niekoniecznie wzajemnie się wykluczających kręgach. Są jednak pewne wielkie nazwiska, które – czy to dzięki działalności charytatywnej, koleżeństwu, czy też zwykłemu przypadkowi – zdołały nawiązać obie te przyjaźnie. Od księcia Harry’ego i Michelle Obamy po Kate Middleton i Victorię Beckham – oto 11 sławnych przyjaźni, o których najpewniej nie miałeś pojęcia.

Książę William i David Beckham

Książę William i David Beckham po raz pierwszy zbliżyli się do siebie podczas pracy nad ofertą olimpijską Londynu w 2012 roku. Od tego czasu wzięli razem udział w wielu projektach, w tym w antykłusowniczej kampanii #WhoseSideAreYouOn. W rzeczywistości przyjaźnią się tak bardzo, że słynny piłkarz i jego żona, Victoria Beckham, dostali zaproszenie na ślub Williama i Kate.

Beckham powiedziała „Esquire”, że zarówno William, jak i Harry mają „bardzo normalną relację” i „łatwo się dogadują”.

Kate Middleton i Victoria Beckham

Dzięki bliskiej relacji ich mężów, krążą plotki, że Kate i Victoria również się przyjaźnią. Ich ulubiony temat rozmów? Ubrania oczywiście – obie mają naprawdę duże umiejętności stylizacyjne.

Książę Harry i James Blunt

Brytyjski książę i autor piosenki „You’re Beautiful” służyli razem w wojsku, ale ich koleżeństwo trwało jeszcze długo po pobycie w koszarach. Harry został zauważony na jednym z jego koncertów z ówczesną dziewczyną Cressidą Bonas, a także poprosił Blunta – przez SMS – o występ na zawodach sportowych „Invictus Games” w Orlando w 2016 roku.

Książę Harry i Cara Delevingne

Książę Harry i Cara Delevingne od lat obracają się w tym samym ekskluzywnym kręgu – w 2013 roku Delevingne zdementowała nawet plotki, jakoby się spotykali. Ale najlepszym dowodem na ich bliskość była wypowiedź Margot Robbie, przyjaciółki Delevingne, która powiedziała, że Cara żartobliwie „pisze pijackie wiadomości” do księcia Harry’ego. Wkrótce potem Robbie, Delevingne i książę Harry pozowali do wspólnych zdjęć w fotobudce.

Książę Harry i Michelle Obama

Michelle Obama i książę Harry spędzali razem wiele czasu w ciągu ostatnich lat. W 2015 roku była pierwsza dama żartowała z jego statusu „najbardziej pożądanego kawalera” podczas jego wizyty w bazie wojskowej w Wirginii: „Drogie Ppanie, książę Harry jest tutaj! Nie zachowujcie się, jakbyście nie zauważyły!”.

Ale to właśnie w 2016 roku, kiedy oboje pracowali nad „Invictus Games” (wydarzenie sportowe dla weteranów wojskowych) w Orlando, ich sympatia wyszła na jaw. Zaczęło się od ich „wojny w mediach społecznościowych”, to był pomysł Michelle, do którego namówiła nawet samą królową. Potem był wspólny wywiad Michelle i Harry’ego w „Good Morning America”, w którym duet śmiał się i żartował przez cały czas. Dziennikarka Robin Roberts pochwaliła ich za chemię: „To po prostu cudowne, jak dobrze czują się ze sobą” – powiedziała na antenie.

Wszystko to miało swoją kulminację podczas ceremonii otwarcia, gdzie pomimo oficjalnej oprawy oboje przytulili się i pocałowali w policzek. – On jest naprawdę naszym księciem z bajki – powiedziała Michelle.

Mimo że Obamowie nie są już pierwszą rodziną Ameryki, Michelle i Harry wciąż utrzymują ze sobą kontakt. Kilka miesięcy temu, podczas pobytu w Londynie, prezydent Obama napisał na Twitterze, że „dobrze było zobaczyć przyjaciela, księcia Harry’ego”.

Leonardo DiCaprio i książę Albert z Monako

Wspólna pasja Leonarda DiCaprio i księcia Alberta do ochrony środowiska doprowadziła do wieloletniej przyjaźni między nimi. Obaj uhonorowali się nawzajem nagrodami swoich fundacji, a w lipcu zeszłego roku zostali zauważeni na kolacji w nowojorskiej supermodnej restauracji The Grill.

Księżna Diana i Elton John

Brytyjski gwiazdor muzyki pop zaprzyjaźnił się z Dianą po tym, jak 19-letnia księżna wysłała mu list z podziękowaniami za występ na 21. urodzinach księcia Andrzeja. Przez następne dwie dekady był jednym z jej najbliższych powierników, a kiedy tragicznie zmarła w wieku 36 lat, wykonał piosenkę „Candle in the Wind” na jej pogrzebie. W niedawną rocznicę jej śmierci zamieścił ich wspólne zdjęcie na Instagramie z podpisem: „20 lat temu świat stracił anioła”.

Książę Karol i Rod Stewart

Książę Karol i Rod Stewart mają długą wspólną historię. Muzyk jest wieloletnim ambasadorem organizacji charytatywnej księcia Karola, Prince’s Trust, a także grał na dwóch przyjęciach urodzinowych rodziny królewskiej: w 2002 roku dla królowej, a w 2008 roku dla samego księcia Karola. Książę Karol wręczył Stewartowi odznaczenie Komandora Najwspanialszego Orderu Imperium Brytyjskiego.

Karol przyjaźni się również z żoną Stewarta, Penny Lancaster.  

Królowa Rania i Nicole Kidman

Przyjaźń jordańskiej monarchini i aktorki z „Wielkich kłamstewek” podobno rozkwitła podczas obiadu, na którym „od razu przypadły sobie do gustu”. Rania gościła nawet Kidman, Wendi Murdoch i wiele innych gwiazd w Jordanii na chrzcinach córki Murdoch. Ich plan podróży? „Trzydniowa wycieczka po historycznych i naturalnych skarbach kraju, w tym wizyty w starożytnym mieście Petra, Wadi Rum i nad Morzem Martwym” – czytamy w „Hello”.

Książę Harry i Tom Hardy

Wielu było zaskoczonych, gdy Tom Hardy pojawił się na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle 19 maja. A to dlatego, że przez lata aktor „Mad Maxa” trzymał ich przyjaźń w tajemnicy. „To bardzo prywatna sprawa” –powiedział w wywiadzie dla Esquire. Miał jednak jedną krótką rzecz do powiedzenia na temat księcia: „Harry jest cholerną legendą”.

Meghan, księżna Sussex, i Amal Clooney

Od czasu przeprowadzki do Londynu Meghan, księżna Sussex, nawiązała przyjaźń z gwiazdą okładek „Vogue’a”, Amal Clooney. „Amal pomagała Meghan zadomowić się w londyńskim życiu” – donosi magazyn „People”. „To była bardzo naturalna przyjaźń od pierwszego dnia”.

Mówi się, że dobrze jest mieć przyjaciół na wysokich stanowiskach, a cóż jest wyższego niż tron?

 

Artykuł ukazał się na Vogue.com.

Vogue.com
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Przyjaźnie gwiazd z członkami rodziny królewskiej
Proszę czekać..
Zamknij