Znaleziono 0 artykułów
20.03.2023

Selena Gomez: Moje ciało nie musi być idealne

20.03.2023
Selena Gomez o body shamingu, ciałopozytywności i kompleksach (Fot. Getty Images)

Nie przejmuję się krytyką – mówi Selena Gomez o body shamingu, którego doświadcza. Gwiazda zmaga się z chorobą, która powoduje wahania wagi. Na TikToku zwróciła się z przesłaniem do fanów: – Jesteście piękni takimi, jakimi jesteście. 

Selena Gomez ma dosyć komentarzy na temat swojego ciała. W filmiku na TikToku piosenkarka i założycielka Rare Beauty opowiedziała o doświadczeniu choroby. – Toczeń sprawia, że trzymam wodę w organizmie. Gdy tak się dzieje, tyję, a potem chudnę. Wszystkim, którzy borykają się z kompleksami, chciałabym powiedzieć: jesteście piękni i wspaniali – mówiła gwiazda.

Przyznała, że były dni, kiedy negatywne komentarze sprawiały, że czuła się „beznadziejnie”. Woli jednak być zdrowa dzięki lekom niż chuda. Objawy tocznia obejmują bolące mięśnie, zmęczenie, ból lub sztywność stawów, wypadanie włosów, depresję i zmiany skórne – i to tylko kilka z nich! Symptomy mają różne nasilenie, ale Gomez przeszła przeszczep nerki w 2017 r., co sugeruje, że jej choroba jest poważna.

Selena Gomez na gali Złotych Globów w styczniu 2023 r. (Fot. Getty Images)

– Nie jestem modelką, nigdy nią nie będę. Dziękuję za wsparcie. Nie uznaję krytyki czyjegoś ciała – mówiła. Wcześniej wypowiadała się już na temat body shamingu, którego doświadczyła. O jej wadze często dyskutowano w mediach. 

Przy okazji kręcenia filmu z „Life in Looks” opowiedziała o gali MET w 2015 r., gdy „nie czuła się dobrze w swoim ciele” z powodu wahań wagi. Oczywiście, na zdjęciach wygląda pięknie, ale jej wątpliwości pocieszą każdego, kto zmaga się z kompleksami. – To był jeden z momentów, w których poczułam, że moje ciało nie musi wyglądać jak u nastolatki, bo już nią nie jestem – podsumowała.

Od tego czasu publicznie pokazywała swój zaokrąglony brzuch, publikowała selfie bez makijażu i promowała ciałopozytywność. I chociaż nie jest, jak sama mówi, modelką w najściślejszym znaczeniu tego słowa, Selena jest wzorem do naśladowania.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Selena Gomez: Moje ciało nie musi być idealne
Proszę czekać..
Zamknij