Znaleziono 0 artykułów
15.04.2024

Jak przejść na siwe włosy z pomocą pasemek?

15.04.2024
(Fot. Getty Images)

Moda na siwe włosy idzie w dobrym kierunku. Jednak niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz zauważać u siebie pojedyncze siwe kosmyki, czy właśnie dojrzałaś do momentu, w którym na dobre akceptujesz siwiznę, warto, żebyś wiedziała, że istnieją sposoby na to, by łagodnie przejść na siwy kolor, jednocześnie dbając o ogólny stan włosów. 

Jak zmienić kolor włosów na siwy?

Nicola Clarke, dyrektorka kreatywna ds. koloryzacji marki John Frieda odpowiedzialna za efektowne fryzury wielu gwiazd (na przykład Kate WinsletCate BlanchettMadonny i Kate Moss), wyjaśnia, jakie podejście zastosowałaby, by zmienić kolor włosów klientki na siwy z wykorzystaniem pasemek: – Pierwsza rzecz, którą bym zrobiła, to ustalenie, czy ma tak dużo siwych włosów, jak jej się wydaje. Niektórzy ludzie myślą, że są naprawdę siwi, a w rzeczywistości mają więcej włosów w swoim naturalnym odcieniu, niż im się wydawało. Jak wyjaśnia, może to sprawić, że całkowite przejście na siwe włosy będzie bardziej pracochłonne. – Skończyłoby się na tym, że klientka miałaby widoczne ciemne odrosty – mówi Clarke, która zauważyła, że po lockdownie do jej salonu przychodzi dużo więcej kobiet chcących zaakceptować, a nie ukrywać siwe włosy. 

Ile trwa zmiana koloru włosów na siwy? 

– Trzeba zarezerwować na to trochę czasu – mówi Clarke, wyjaśniając, że zmiana koloru włosów, na których robiło się już wcześniej pasemka, może wymagać częstych powrotów do salonu. Osobom, które chcą, by włosy odrosły w naturalnym kolorze spod koloryzacji, często proponuje wykonanie bardzo cienkich pasemek w odcieniu niewiele różniącym się od naturalnego koloru. Ostrzega, że jest to proces, który może trwać nawet cały dzień. 

Jak dbać o włosy w czasie zmiany koloru na siwy? 

Clarke przypomina, że rozjaśnianie włosów, by zmienić kolor na siwy, może nadwyrężyć ich ogólną kondycję. – Będziemy rozjaśniać poprzedni kolor, więc włosy mogą być przesuszone bardziej niż zwykle. Warto wziąć to pod uwagę i wyposażyć się w arsenał nawilżających masek do włosów i odżywek. Gdy zmiana już się dokona, kolejne wizyty u fryzjera będą mogły odbywać się co kilka miesięcy, a nie tygodni – mówi ekspertka, co można w tym kontekście nazwać zaletą całego procesu. – Jeśli jesteś brunetką, będziesz potrzebowała zabiegu niwelującego żółty odcień włosów raz w miesiącu – zauważa Clarke. I dodaje: – To dlatego, że na siwych włosach uwidaczniają się złote lub pomarańczowe odcienie, a profesjonalna tonacja będzie im przeciwdziałała. 

O co powinnaś zapytać swojego stylistę fryzur przed zmianą koloru na siwy? 

– Poproś o zmieszanie kolorów – mówi Adam Reed, stylista fryzur i założyciel marki Arkive Headcare, dodając, że poleca indywidualne podejście, zależne od tego, ile siwych włosów posiadamy. Sugeruje też, by przynieść ze sobą zdjęcia siwych odcieni, które nam się podobają – ale i tych, których nie lubimy. – Ważne jest, by znaleźć kolor pasujący do tych siwych włosów, które już masz, i do naturalnych, ponieważ są to dwa zupełnie inne odcienie. Kluczowe jest jednak wybranie koloru, który ci się podoba. 

Dlaczego wykorzystanie pasemek pomaga w zmianie koloru włosów na siwy? 

– Jeden odcień będzie zawsze bardziej widoczny na naturalnie siwych włosach – mówi Reed. To dlatego mieszanka kolorów jest często lepszym rozwiązaniem. – Rozjaśnienie włosów może być naprawdę pomocne, ponieważ istniejące siwe kosmyki są już jaśniejsze od twojego naturalnego odcienia, ale pamiętaj, że zmiana koloru na siwy za pomocą pasemek polega na ich wpleceniu w naturalne pasma – mówi. To szczególnie istotne, kiedy zaczynasz siwieć, ale przed tobą jeszcze długa droga do całkowitej siwizny. – Chodzi o to, by rozproszyć pasemka między kosmykami włosów do czasu, aż staniesz się zupełnie siwa – mówi Reed, który przywołuje Sarę Jessicę Parker i supermodelkę Kristen McMenamy jako przykłady kobiet, które umieją sprawić, by siwe włosy wyglądały dobrze. Nie możemy się nie zgodzić. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Lauren Murdoch-Smith
Proszę czekać..
Zamknij