Znaleziono 0 artykułów
04.05.2023

Sagging z lat 2000. powraca

04.05.2023
Jacquemus wiosna-lato 2020 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Sagging jest dla mężczyzn tym, czym bumster (spodnie noszone tak nisko, że odsłaniają górne partie pośladków) dla kobiet. Te dwa trendy z lat 2000. powracają w tym roku dzięki domom mody i projektantom, takim jak Alexander McQueen, oraz znanym gwiazdom.

Milenialsi na pewno pamiętają nastoletnie czasy, w których nosiło się dżinsy (najlepiej workowate) z bielizną na wierzchu. Właśnie tym jest sagging – sposobem noszenia spodni z pasem poniżej bioder.

Skąd się wziął sagging?

2Pac aka Tupac Shakur (Fot. Getty Images)

Trend narodził w amerykańskich więzieniach, gdzie paski do spodnni były zabronione ze względu na ryzyko łatwego popełnienia samobójstwa z ich użyciem. W tamtych czasach więźniowie mieli tendencję do noszenia workowatych spodni nawet po wyjściu na wolność jako znak rozpoznawczy. To właśnie w latach 90. XX w. trend został rozsławiony przez raperów, którzy widzieli w nim sposób na odrzucenie tradycyjnego stylu życia.

Jacquemus jesień-zima 2020 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Moda na opuszczone spodnie z lat 2000. w 2023 r. nie opuszcza wybiegów

Miu Miu wiosna-lato 2022 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki modowej obsesji na punkcie powrotu trendów z ery Y2K, projektanci znowu lansują ten styl. Jacquemus uczynił z niego jeden ze swoich znaków rozpoznawczych, a Miuccia Prada w kolekcji Miu Miu na wiosnę-lato 2022 wprowadziła minispódniczki pokazujące bieliznę modelek.

Nisko opadające spodnie pokochały również gwiazdy. Wśród nich Justin Bieber, który po ulicach Los Angeles często przechadza się w obszernych dżinsach marki Drew House.

Justin Bieber w Los Angeles (Fot. Getty Images)

W 2023 r. niektóre marki zdecydowały się nawet pójść o krok dalej. Na tygodniu mody w Londynie Mowalola zaprezentowała spodnie opadające prawie na wysokości kolan. Nowy trend, który warto mieć na oku? Na to wygląda.

Mowalola jesień-zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Alexandre Marain
Proszę czekać..
Zamknij