Znaleziono 0 artykułów
19.04.2021

Wszystko, co wiemy o drugiej części filmu „Downton Abbey”

19.04.2021
Maggie Smith jako Violet Crawley / Fot. East News

Po niezwykle udanej filmowej adaptacji dramatu Juliana Fellowesa w 2019 roku, która była kontynuacją serialu o rodzinie Crawley’ów i ich służby, powstał sequel produkcji. Kinowa premiera już w maju.

Fabuła

W pierwszej części filmu „Downtown Abbey” z 2019 roku Crawley’owie wraz ze służbą przygotowywali się do zaszczytnej wizyty króla i królowej Anglii. Wiele osób przewiduje więc, że w drugiej odsłonie słynną rodzinę odwiedzą inne, znamienite osobistości, dzięki którym nie zabraknie wielkich emocji. – Dalsza historia będzie kontynuacją pierwszego filmu – powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego programu radiowego „The Zoe Ball Breakfast Show” aktor Hugh Bonneville, serialowy i filmowy Robert Crawley.

Michelle Dockery jako Lady Mary Crawley (Fot. East News)

Twórcy i obsada

W sequelu pojawią się wszystkie znane z produkcji nazwiska, takie jak Maggie Smith (Violet Crawley), Hugh Bonneville (Robert Crawley), Michelle Dockery (Lady Mary) i Elizabeth McGovern (Cora Crawley). Do obsady dołączyli także Dominic West („The Affair”), Hugh Dancy („Hannibal”), Laura Haddock („Strażnicy Galaktyki”) i Nathalie Baye („Złap mnie, jeśli potrafisz”).

Reżyserią filmu zajmie się Simon Curtis („Mój tydzień z Marilyn”), a scenariuszem twórca „Downtown”, Julian Fellowes. Zdobywcy nagrody Emmy – Liz Trubridge i Garteh Neame – powrócą w roli producentów.

Zwiastun

 

Data premiery

Premiera drugiej części „Downtown Abbey” zaplanowana jest na 20 maja 2022 roku. – Po bardzo trudnym roku, w którym zostaliśmy oddzieleni od rodziny i przyjaciół, nadchodzą lepsze czasy. W Święta Bożego Narodzenia ponownie zjednoczymy się z ukochanymi bohaterami „Downton Abbey” – powiedział producent Gareth Neame.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij