Znaleziono 0 artykułów
14.04.2023

Bruno Sialelli odchodzi z Lanvin

14.04.2023
Fot. Getty Images

Po czterech latach projektant Bruno Sialelli, dyrektor kreatywny Lanvin, opuszcza francuski domu mody. Czy jego odejście jest związane z nową strategią marki?

Francuski dom mody Lanvin potwierdził 14 kwietnia 2023 r., że Bruno Sialelli nie będzie dłużej dyrektorem kreatywnym marki. Mówi się, że jego odejście jest związane z wprowadzeniem nowej strategii kreatywnej domu mody, którego priorytetem będą teraz galanteria skórzana, akcesoria i „projekty specjalne”. Co kryje się pod tajemniczym hasłem? Chodzi między innymi o inicjatywę Lanvin Lab, w ramach której marka będzie partnerem międzynarodowych talentów kreatywnych. Jak słychać w branży, już niebawem mają zostać ogłoszone pierwsze współprace.

Bruno Sialelli został dyrektorem kreatywnym Lanvin w 2019 r. Odchodzi po czterech latach

Sialelli dołączył do domu jako nieznany francuski projektant, przechodząc z działu odzieży męskiej w Loewe. Doświadczenie zdobywał też w zespołach projektowych Nicolasa Ghesquière’a i Alexandra Wanga w Balenciadze, tworzył w atelier Acne Studios i Paco Rabanne. Ostatnią kolekcję dla domu mody Lanvin na jesień-zimę 2023 Sialelli pokazał w Paryżu w marcu 2023 roku. Jak mówił, inspirował się filmem Érica Rohmera „Perceval z Galii” z 1978 r. oraz „Opętaniem” z Isabelle Adjani z 1981 r.

W oświadczeniu domu mody Siddhartha Shukla, zastępca dyrektora generalnego Lanvin, wyraził „ogromną wdzięczność Bruno za jego pasję i zaangażowanie”. Sam Sialelli napisał: „Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy w Lanvin w ciągu ostatnich czterech lat, i chciałbym podziękować Lanvin i mojemu zespołowi, którzy dzięki swoim wyjątkowym talentom i poświęceniu towarzyszyli mi w tej wspaniałej przygodzie”.

Nie są jeszcze znane dalsze plany projektanta.

Katarzyna Mizera
Proszę czekać..
Zamknij