Znaleziono 0 artykułów
09.11.2022

Elizabeth Debicki w kreacjach w stylu księżnej Diany

09.11.2022
(Fot. Getty Images)

W piątym sezonie „The Crown” Elizabeth Debicki zastąpiła Emmę Corrin w roli księżnej Diany. I gdy przyglądamy się stylowi aktorki, widzimy, że ta rola po prostu była jej pisana. Przedstawiamy jej najlepsze stylizacje inspirowane kreacjami Lady Di.

Dama w bieli

 

Księżna Diana miała na sobie białą ażurowaną kreację podczas wizyty w Waszyngtonie w 1985 roku. Debicki wybrała podobną kreację na Met Galę 2022.

Back to black

 

Czarny to ulubiony kolor aktorki i właśnie taką suknię maksi projektu Marii Grazii Chiuri założyła Debicki na pokaz wiosenno-letniej kolekcji Diora w 2021 roku. Księżna Diana również ceniła sobie czerń. Oprócz jej słynnej revenge dress w pamięć zapadła nam kreacja Bellville Sassoon z 1991 roku.

Siła koloru

 

W 1985 roku Lady Di pojawiła się na londyńskiej premierze filmu „2010: Odyseja kosmiczna” w żółtej sukni godnej disnejowskiej księżniczki. Trzy dekady później podobną kreację wybrała Debicki.

Złoto dla zuchwałych

 

Księżna Diana otrzymała połyskującą togę w prezencie podczas królewskiej wizyty w Kuwejcie w 1989 roku. W złocie równie dobrze prezentuje się Debicki, która wybrała metaliczną kreację na premierę swojego filmu „Obraz pożądania”.

Królewska purpura

 

Fioletową suknię bez rękawów dla Diany zaprojektował Gianni Versace, prywatnie bliski przyjaciel księżnej. Debicki zinterpretowała kolor po swojemu. Aktorka postawiła na casualowy komplet z sezonowym printem.

Szykowny luz

 

Podobnie jak Diana, Debicki od długich sukni woli garniturowe spodnie i proste koszule. Lady Di wybrała taki komplet na mecz polo w 1983 roku, a Debicki – na festiwal filmowy w Wenecji.

Z męskiej szafy

 

W 1988 roku garnitur Diany (projektu Catherine Walker, jednej z jej ulubionych projektantek) wywołał skandal. Dziś jej wybór zebrałby gorące pochwały, podobnie jak idealnie skrojony garnitur Debicki w 2020 roku.

Subtelna elegancja

 

Zarówno księżnej, jak i aktorce do twarzy w odcieniach granatu. Diana zachwyciła suknią w tym kolorze w 1987 roku podczas wypełniania królewskich obowiązków. Debicki poszła jej śladem w 2019 roku podczas Women in Film Annual Gala.

Cukierkowy róż

 

Róż był jednym z ulubionych kolorów Lady Di. Księżna wybierała go na szczególne okazje, jak Royal Ascot w 1985 roku. Debicki założyła suknię w odcieniu pudrowego różu z obowiązkową kokardą na swoją pierwszą Met Galę.

W świetle reflektorów

 

Na kilka tygodni przed śmiercią księżna pojawiła się na gali w londyńskim Tate Modern w czarnej sukni Jacques’a Azagury’ego. Podobną kreację miała na sobie Debicki podczas gali BAFTA w 2019 roku, na której pojawił się m.in. książę William.

Julia Właszczuk
  1. Moda
  2. Historia
  3. Elizabeth Debicki w kreacjach w stylu księżnej Diany
Proszę czekać..
Zamknij