Znaleziono 0 artykułów
31.03.2020

Facebook organizuje darmowe koncerty online

31.03.2020
Krzysztof Zalewski (Fot. Piotr Zagiell/East News)

W ramach akcji „Kwarantanna na na” kilka razy w tygodniu organizowane będą występy na żywo znanych artystów. W pierwszej kolejności posłuchamy Krzysztofa Zalewskiego, Mery Spolsky oraz duetu Karaś/Rogucki.

Na platformie Facebook App trzy razy w tygodniu będzie można uczestniczyć w koncercie czołowych polskich muzyków. Wczoraj zaśpiewał zdobywca Fryderyka i świeżo upieczony tata, Krzysztof Zalewski. Już jutro występ Mery Spolsky, a piątek – duetu Karaś/Rogucki. W następnej kolejności mają pojawić się artyści z wytwórni Kayax. W trakcie koncertów, dzięki funkcjonalności „Przekaż datek”, zbierane są pieniądze dla seniorów i osób samotnych, szczególnie dotkniętych pandemią. 

Akcja „Kwarantanna na na” wpisuje się w światowy trend. Odkąd trwa kwarantanna, szereg artystów, organizacji i zespołów transmituje swoje występy na Facebooku, Instagramie albo YouTube. W miniony weekend Elton John zorganizował koncert z udziałem innych gwiazd, by wesprzeć walkę z koronawirusem. Otuchy swoim fanom dodają także Chris Martin z Coldplay, Miley Cyrus czy Lizzo. W sieci można też wziąć udział w koncertach Męskiego Grania na żywo. Pierwszy występ odbył się w weekend, a zaśpiewał zespół Sorry Boys. 

W sieci można też odwiedzić muzea, m.in. Wiktorii i Alberta, czy Vincenta van Gogha w Amsterdamie, oglądać spektakle teatralne na Ninatece albo posłuchać koncertów Filharmonii Berlińskiej czy katowickiego NOSPR-u. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij