Znaleziono 0 artykułów
18.07.2022

Rusza Food & Music Apple Festival #Jabłonki Swawole

18.07.2022
Fot. Materiały prasowe

Ruszyła trzecia edycja Food & Music Apple Festival, znanego jako #Jabłonki Swawole. W warszawie zainaugurowano cykl wydarzeń promujących polskie sadownictwo, ale także kuchnię, atmosferę i muzykę – bo usłyszeć można na przykład Natalię Szroeder czy Vito Bambino.

Warszawska Villa Foksal zamieniła się 5 lipca w królestwo obfitości: sale wypełniły dźwięki „Przetańczyć z tobą chcę całą noc” w interpretacji Natalii Szroeder i Igo oraz aromat jabłek. To jednak nie była noc Kupały, lecz wydarzenie inaugurujące festiwal #Jabłonki Swawole – Food & Music Apple Festival.

Fot. Materiały prasowe

Chociaż zainaugurowany Warszawie, sam festiwal odbędzie się w trzech innych miastach: w Toruniu (9.07.2022), Giżycku (23.07.2022) i Sandomierzu (6.08.2022), w których nie zabraknie atrakcji. Podczas wydarzenia koncerty zagrają tacy artyści, jak Natalia Szroeder, Vito Bamibno czy Meek, Oh Why?. Do tego dania przygotowane w oparciu na polskich jabłkach, a także warsztaty z plecenia wianków oraz robienia kwiatów jabłoni.

Fot. Materiały prasowe

Festiwal #Jabłonki Swawole zadebiutował w 2020 roku i od tego czasu pozostaje jednym z najciekawszych cyklicznych wydarzeń. Celem projektu jest promowanie polskich jabłek i sadownictwa, jednak festiwal opowiada także o polskiej kulturze w sposób bardziej rozległy: afirmuje gościnność, naturę, żywiołowość. Jabłko staje się symbolem tego, co w rodzimej kulturze najlepsze: czegoś bliskiego, jednak nadal niezwykłego. Festiwal nie ogranicza się także do samych kulinariów – stoły uginają się od potraw, jednak wszystkiemu towarzyszy muzyka w postaci koncertów znanych artystów. Wszystko z godnym podziwu staropolskim rozmachem.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij