Znaleziono 0 artykułów
18.08.2021

Frances Bean Cobain: Córka Courtney i Kurta

18.08.2021
Getty Images

Zainteresowanie mediów wzbudzała od narodzin. Miała zaledwie rok, gdy pojawiła się razem z rodzicami na gali MTV Video Music Awards. Niecałe dwa, gdy jej ojciec, lider Nirvany i głos pokolenia, popełnił samobójstwo. Po latach poszukiwania własnej drogi dziś Frances realizuje się artystycznie: maluje, robi tatuaże, śpiewa. Twórczość prezentuje głównie na Instagramie, gdzie obserwuje ją prawie półtora miliona osób.

Przeglądając jej konto na Instagramie, gdzie figuruje jako „The Space Witch” („Kosmiczna wiedźma”), łatwo zauważyć, że Frances Bean Cobain interesuje się duchowością, ezoteryką, sztuką i oczywiście muzyką. Nie brakuje tam też typowych dla młodej dziewczyny zdjęć z ukochanym kotem i znajomymi czy fotorelacji z koncertów i festiwali. Wygląda na nich na szczęśliwą. 

Frances Bean Cobain pokonała nałogi

Na kadrach nie widać demonów, z którymi się mierzy – depresji i uzależnienia. W 2017 roku ogłosiła, że od dwóch lat jest trzeźwa. Wtedy też rozpadło się jej trwające trzy lata małżeństwo z muzykiem Isaiahem Silvą, który nie tylko miał przywłaszczyć sobie słynną gitarę Kurta z sesji nagraniowej „MTV Unplugged” (twierdził, że dostał ją od Frances w prezencie), ale też oskarżył jej matkę Courtney Love o usiłowanie zabójstwa.

Getty Images

Frances Bean Cobain przyjaźni się z dziećmi gwiazd

O tym, że jej ojciec popełnił samobójstwo, Frances dowiedziała się w wieku pięciu lat. Nazwana przez niego na cześć piosenkarki Frances McKee ze szkockiego zespołu The Vaselines (z kolei jej drugie imię Bean wzięło się z reakcji Kurta na zdjęcie USG, na którym miała wyglądać jak fasolka), nie miała możliwości poznać Cobaina. Większość jej wspomnień pochodzi więc z drugiej ręki.

Jednocześnie wie, jak trudne jest życie dziecka znanych rodziców. Być może dlatego ma dobry kontakt z innymi dziećmi gwiazd, m.in. z Seanem Lennonem czy córką przyjaciółki Courtney, znanej z „Gwiezdnych wojen” aktorki Carrie Fisher – Billie Lourd. Jak mówiła w jednym z wywiadów, połączyło je, że obie miały szalone matki.

Getty Images

Frances Bean Cobain ma trudną relację z matką 

Skoro mowa o matce, wygląda na to, że po latach awantur relacja Frances z Courtney w końcu wychodzi na prostą. Choć Frances usamodzielniła się już w wieku 17 lat, a wcześniej zdecydowała się zamieszkać z babcią Wendy Cobain, w końcu pogodziła się z matką w 2015 roku przy okazji premiery filmu „Kurt Cobain: Montage of Heck”, którego była współproducentką wykonawczą. Gdy Courtney wpada w spiralę autodestrukcji, Frances wciąż woli trzymać się od niej z daleka. Nadzieję na poprawę ich stosunków daje to, że przez lata wracająca do nałogu narkotykowego Love 20 lutego zeszłego roku oznajmiła, że kończy z uzależnieniem.

Marta Krupińska
Proszę czekać..
Zamknij