Znaleziono 0 artykułów
14.07.2021

Księżniczka Maria Olimpia: Jej życie to bajka

14.07.2021
(Fot. Getty Images)

Kilka lat temu plotkowano, że najbardziej pożądana księżniczka świata spotyka się z księciem Harrym. Niezależnie od romansów, Maria Olimpia z Grecji wiedzie luksusowe życie – wakacje spędza na luksusowych jachtach, imprezuje ze śmietanką towarzyską, a na pokazach mody zasiada w pierwszych rzędach.

Księżniczka Maria Olimpia, córka księcia Grecji i Danii Pawła oraz wywodzącej się z rodziny potentatów finansowych Marie-Chantal Miller, wychowała się w luksusie. Monarchia w Grecji została oficjalnie zniesiona w 1973 r., co nie przeszkadza rodzinie królewskiej żyć na wysokiej stopie. Księżniczka przyszła na świat w Nowym Jorku, krótko po jej narodzinach rodzina przeniosła się do Londynu. Jej ojcem chrzestnym jest następca brytyjskiego tronu książę Karol.

Z rodzicami na ślubie księżniczki Eugenii (Fot. Getty Images)

Maria Olimpia kocha modę

Na pierwszy pokaz mody – Valentino – rodzice zabrali ją, kiedy miała zaledwie 11 lat. W wywiadzie dla „Miss Vogue” Maria Olimpia wspominała, że poczuła się jak we śnie. Kiedy skończyła 16 lat, odbyła staż w paryskiej siedzibie marki Dior pod kreatywną dyrekcją Rafa Simonsa. Nikt nie zwracał uwagi na jej arystokratyczne pochodzenie – była traktowana na równi z innymi stażystkami. – Zakładałam modelkom buty, dbając o to, by wszystko wyglądało idealnie – wspominała księżniczka.

Olimpia biorąc przykład z mamy, Marie-Chantal Miller, która zgromadziła imponującą kolekcję sukni od projektantów, pokochała haute couture. Zasiada w pierwszych rzędach pokazów mody, pozowała też do „Teen Vogue”, „W Magazine” czy „Vanity Fair”. Dla Olimpii moda to więcej niż książęcy kaprys – wiąże z branżą przyszłość. Studiowała fotografię na nowojorskim Parsons School of Design oraz Fashion Business and Marketing na New York University. 

(Fot. Getty Images)

Olimpia i Harry: Książęcy romans?

Olimpii przypisywano liczne romanse, najszerzej komentowany był jej domniemany związek z księciem Harrym. Olimpia miała być ostatnią dziewczyną, z którą młodszy syn Lady Di spotykał się przed Meghan Markle. Australijski magazyn „New Idea” donosił w 2016 r., że Harry jest absolutnie oczarowany Olimpią. „Byli na kilku randkach, a teraz planują pojechać razem na narty do Szwajcarii przed Wielkanocą”, pisano. Plotka okazała się wyssana z palca. „Źródło bliskie księcia zaprzeczyło romansowi. W rzeczywistości książę i księżniczka są ze sobą daleko spokrewnieni – są potomkami królowej Wiktorii”, informował dziennik „Daily Mail”. Kilka dni wystarczyło, by rozpisywano się o tym, jak piękną parę stanowiliby Olimpia i Harry.

W pokazie Dolce&Gabbana (Fot. Getty Images)

Bajkowe życie księżniczki 

Księżniczka Olimpia nie narzeka na brak zainteresowania mężczyzn. Lubi korzystać z życia – ferie zimowe spędza w alpejskich kurortach, a lato najczęściej na jachcie na Morzu Śródziemnym. Relacje z luksusowych podróży chętnie udostępnia na profilu na Instagramie @olympiagreece, który śledzi aż 227 tys. użytkowników. Można tam też podejrzeć stylizacje księżniczki. W 2018 r. kontrowersje wywołało zdjęcie, na którym księżniczka pozowała w sukni w zwierzęcy print, pokazując środkowy palec. Wielu greckich obserwatorów poczuło się urażonych zdjęciem. W komentarzach pisali, że takie zachowanie nie przystoi arystokratce. W obliczu krytyki Olimpia usunęła kontrowersyjny post.

Szeroko komentowano też przyjęcie z okazji 21. urodzin dziewczyny. Huczna impreza dla niej i dla jej kończącego 50 lat ojca na angielskich wzgórzach Cotswolds przyciągnęła Paris Hilton, Nicky Rothschild i Poppy Delevingne. Na przyjęciu pojawili się też Valentino Garavani, Eleonore Habsburg i Talita von Furstenberg. Goście zostali poproszeni o zrewolucjonizowanie wieczorowego ubioru. Nie zabrakło nietypowych nakryć głowy nawiązujących do Ascot. W zeszłym roku urodzinowe plany pokrzyżowała księżniczce pandemia. Ale już 25 lipca arystokratka będzie świętowała 25. urodziny. Pewnie szykuje się kolejne bajkowe przyjęcie.

(Fot. Getty Images)

 

Natalia Jeziorek
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Księżniczka Maria Olimpia: Jej życie to bajka
Proszę czekać..
Zamknij