Znaleziono 0 artykułów
24.09.2018

Michael Kors kupuje Versace

24.09.2018
Donatella Versace (Fot. Getty Images)

Od lat marzeniem grupy Michael Kors było wykreowanie amerykańskiego rywala dla największych europejskich grup marek luksusowych – LVMH i Keringa. I wszystko wskazuje na to, że firma jest coraz bliżej zrealizowania tego planu. Po miesiącach spekulacji, Kors ogłosił właśnie, że kupuje udziały w domu mody Versace. Cena? Ponad dwa miliardy dolarów.

Topnieje rynek niezależnych europejskich domów mody. Po tym, jak o sprzedaży większości udziałów w swoich firmach poinformowali Dries van Noten i Missoni, na podobny krok zdecydowało się także Versace. Udziały marki z Mediolanu nabył właśnie Michael Kors,

Michael Kors  (Fot. Getty Images)

Ta wyceniana na 2.12 miliarda dolarów transakcja znacznie przybliży spółkę Korsa do stworzenia koncernu marek luksusowych, który stanowiłby amerykańską konkurencję dla jego dominujących na rynku europejskich odpowiedników – LVMH i Kering. Jak podaje "Business of fashion", grupa Michael Kors, która zmieni nazwę na Capri Holdings Limited, zamknie tę transakcję do końca 2019 roku. Ma też wyjątkowo klarowny plan na rozwój włoskiej marki chcąc przede wszystkim zwiększyć liczbę butików na świecie z 200 do 300, rozbudować e-commerce oraz poszerzyć linię damskich i męskich akcesoriów. Te ostatnie stanowią obecnie około 35 procent wszystkich zysków Versace. Kors chce zwiększyć ten udział do 60 procent.

 

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Michael Kors kupuje Versace
Proszę czekać..
Zamknij