Znaleziono 0 artykułów
03.06.2024
Artykuł partnerski

Hair cycling z kosmetykami OnlyBio

03.06.2024
Fot. Materiały prasowe

Hair cycling, trend coraz bardziej popularny na TikToku, jest rutyną pielęgnacyjną łatwą do stosowania w domu. Powstał z myślą o włosach zmęczonych oraz zniszczonych działaniem czynników zewnętrznych. Taki cykl zabiegów można wykonywać z pomocą nowej serii kosmetyków OnlyBio.

Na social media zawsze można liczyć, jeśli chodzi o nowe urodowe trendy. Oczywiście nie wszystkie wiralowe zabiegi pielęgnacyjne warte są wypróbowania, jednak czasem na TikToku i Instagramie znaleźć można naprawdę ciekawe podpowiedzi. Jednym z takich sposobówpielęgnacji jest hair cycling, wymyślony w pandemii przez dermatolożkę Whitney Bowe.

Rutyna polega na stosowaniu trzech zabiegów, jeden po drugim: eksfoliacji (peelingowania), wzmacniania retinoidami, nawilżenia. Dzięki temu uzyskujemy efekt odżywionej skóry głowy. Przy systematycznym stosowaniu efekty robią wrażenie. 

Na podobnych założeniach opiera się hair cycling, którego celem jest poprawa kondycji włosów. Na TikToku treści dotyczące tego trendu mają już ponad 20 milionów wyświetleń. A o jego skuteczności przekonują trycholodzy, dermatolodzy i styliści fryzur.

Fot. Materiały prasowe

Na czym polega hair cycling? 

To holistyczny rytuał pielęgnacyjny, dobry do stosowania przy każdym rodzaju włosów. Szczególnie sprawdzi się u osób, których włosy są matowe, skłonne do łamliwości, puszące się, łatwo plączące, szybko przetłuszczające i szorstkie w dotyku. Zabieg ten idealnie zregeneruje też włosy zniszczone farbowaniem i rozjaśnianiem. Rytuał powstał z myślą o kompleksowym podejściu do oczyszczenia i odżywiania włosów. 

Silne słońce, smog, znajdujące się w powietrzu metale ciężkie i mikrouszkodzenia spowodowane używaniem suszarki, prostownicy czy lokówki to tylko niektóre czynniki zewnętrze, negatywnie wpływające na kondycję naszych włosów. Nie da się od nich uciec, ale hair cycling ma na zadanie zminimalizować efekt ich działania. Pielęgnacja polega na cyklicznym wykonywaniu trzech zabiegów polegających na: regeneracji i dokładnym oczyszczaniu skóry głowy, nawilżeniu, które wbrew pozorom przydaje się nie tylko suchym włosom, oraz intensywnym odżywianiu. 

Fot. Materiały prasowe

Jak poprawnie wykonywać hair cycling?

Kluczem do tego, by hair cycling działał, jest systematyczność. To trzydniowy proces, którego częstotliwość stosowania zależy od tego, jak często myjemy włosy. Jeśli robimy to codziennie, pierwszego dnia wykonujemy pierwszy krok, czyli regenerację, drugiego kolejny – nawilżenie – a trzeciego odżywienie, ostatni krok w pielęgnacyjnym rytuale. Jeśli co kilka dni, to kolejne kroki powtarzamy po odpowiednim dla nas odstępie czasowym.

Zaczynamy od regeneracji włosów i dokładnego oczyszczania skóry głowy, o czym często zapominamy podczas codziennego mycia. A to działanie zapewni regenerację struktury włosów i uszkodzeń na skórze głowy. 

Fot. Materiały prasowe

Krok drugi to nawilżenie – włosy bardzo potrzebują takiego zabiegu, przesuszone z powodu działania promieni UV czy stosowania lokówek, prostownic, suszarek. 

Krok trzeci to odżywienie. Chodzi w nim o dostarczenie włosom składników odżywczych, które pozwolą na dłuższe utrzymanie nawilżenia, a także zapewnienie dodatkowej ochrony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. 

Fot. Materiały prasowe

Hair cycling z OnlyBio

Z myślą o kompleksowym wykonaniu tego rytuału pielęgnacyjnego marka OnlyBio stworzyła nową gamę kosmetyków o nazwie Hair Cycling. Linia podzielona jest na trzy serie, odpowiadające każdemu z kolejnych kroków. 

Seria Regeneracja z kosmetykami bogatymi w proteiny wzmacniające ma za zadanie pomóc w odbudowie osłabionych i uszkodzonych włosów. W jej skład wchodzą szampon do włosów i skóry głowy, dwuminutowa maska ekspresowa do włosów, odżywka wygładzająco-regeneracyjna, 15-minutowa wzmacniająca i regenerująca kuracja S.O.S do włosów oraz intensywnie regenerujące i odbudowujące serum na końcówki.

Fot. Materiały prasowe

Druga seria nosi nazwę Nawilżenie i bogata jest między innymi w kwas hialuronowy, który pomaga walczyć z przesuszeniem włosów spowodowanym używaniem urządzeń do stylizacji na ciepło, a także działaniem czynników zewnętrznych, wiatru czy promieni UV. W tej serii znalazły się szampon do włosów i skóry głowy, dwuminutowa maska ekspresowa do włosów, odżywka wygładzająco-nawilżająca, 15-minutowa ultranawilżająca kuracja S.O.S do włosów i serum silnie nawilżające na końcówki. Każdy z tych kosmetyków działa tak, by przywracać włosom miękkość i blask. 

Fot. Materiały prasowe

Seria Odżywienie bogata jest w oleje, które pomagają w odbudowie łuski włosa. Dzięki jej stosowaniu pasma będą mniej podatne na łamanie i łatwiejsze w rozczesywaniu. Ostatni etap pielęgnacji możemy wykonać za pomocą szamponu do włosów i skóry głowy, dwuminutowej maski ekspresowej, odżywki wygładzająco-ochronnej, 15-minutowej, intensywnie odżywczej maski wzmacniającej, eliksiru wielofunkcyjnego lub olejku wygładzająco-odżywczego.

Fot. Materiały prasowe

Linia Hair Cycling marki OnlyBio jest tak rozbudowana, że każdy może znaleźć w niej produkty dopasowane do potrzeb swoich włosów: zniszczonych, matowych, łamliwych, rozdwajających się, suchych czy pozbawionych blasku. 

Hair Cycling OnlyBio zapewnia długotrwałe efekty

W przypadku stosowania tych kosmetyków najważniejsze jest rozpoznanie problemów, a w związku z tym również potrzeb swoich włosów. Stosując Hair Cycling, warto obserwować, jak na pielęgnację reagują nasze włosy. Często w wyniku używania kosmetyków do stylizacji bywają one przetłuszczone lub wręcz przeciwnie, przesuszone. Po dokładnym oczyszczeniu skóry głowy może się okazać, że potrzeby naszych włosów są zupełnie inne, niż się nam wydawało.


Hair cycling nie jest internetowym trendem, który zadziała po jednym użyciu produktu. Choć już po pierwszym cyklu z pewnością zauważymy widoczne zmiany w kondycji włosów. Po pierwszych zachęcających rezultatach warto hair cycling stosować regularnie – dla utrzymania efektów i jak największej skuteczności.

Kosmetyki OnlyBio można kupić w drogeriach Rossmann lub na stronie Onlybio.life.

Agata Piasecka
  1. Uroda
  2. Makijaż i włosy
  3. Hair cycling z kosmetykami OnlyBio
Proszę czekać..
Zamknij