Znaleziono 0 artykułów
31.08.2022

Nowości HBO Max na wrzesień 2022

31.08.2022
(Fot. materiały prasowe)

Filmowa biografia Króla, nowy sezon „Opowieści podręcznej” i festiwalowe perełki – wybieramy najciekawsze nowości w katalogu platformy HBO Max.

Film „Elvis”, premiera: 2 września

 

Fabularyzowana biografia króla rock and rolla w reżyserii samego Baza Luhrmanna? „Elvis” był skazany na sukces. Stylizowany na jeden długi teledysk obraz z Austinem Butlerem w tytułowej roli to prawdziwe filmowe przeżycie. Tempo migających przed oczami obrazów, następujących po sobie utworów, przeplecionych krzykami mdlejących fanek – produkcja przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Gdy tylko ją skończycie, będziecie chcieli doświadczyć tego znowu.

Serial „Sprawa idealna”, sezon szósty, premiera: 8 września

 

Choć spin-offowi „Żony idealnej” początkowo nie wróżono popularności, serial zapracował na swój sukces. Produkcja diagnozująca stan amerykańskiego społeczeństwa, jego lęki i pragnienia, a także podziały i niesprawiedliwości, doczekała się już pięciu sezonów. Szósta odsłona ma być ostatnią. W wielkim finale na ekranie ponownie zobaczymy świetną Christine Baranski, Audrę McDonald i Sarah Steele.

Film „Licorice Pizza”, premiera: 11 września

 

Najnowszy film Paula Thomasa Andersona to ociekająca nostalgią podróż do stylowych lat 70. minionego wieku. Przypadkowe spotkanie Alany i Gary’ego daje początek serii przygód, które budują między nastolatkami szczególną więź. W rolach głównych fenomenalna Alana Haim i Cooper Hoffman, a także Sean Penn, Maya Rudolph, Bradley Cooper i Benny Safdie.

Film „Niespokojni”, premiera: 11 września

Rytm życia Leïli i Damiena wyznaczają kolejne epizody jego choroby. Ona stara się przy nim wytrwać, mimo związanych z tym wyzwań. Pewnego dnia nie jest już w stanie pogodzić ról żony, matki i pielęgniarki. Choroba zaczyna zajmować w ich relacji tyle miejsca, że nie starcza go na nic innego. Jaką podejmie decyzję? Film znalazł się w konkursie głównym festiwalu w Cannes, gdzie chwalono go za wielowymiarową perspektywę patrzenia na doświadczenia osób w kryzysie zdrowia psychicznego.

Serial „Opowieść podręcznej”, sezon piąty, premiera: 14 września

 

Po emocjonującym finale czwartego sezonu June i towarzyszące jej podręczne będą musiały zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Tymczasem nowe zagrożenie rośnie w siłę. Poza Elisabeth Moss i Yvonne Strahovski na ekranie zobaczymy Josepha Fiennesa, Madeline Brewer, Maxa Minghellę, Amandę Brugel, O-T Fagbenle’a, Samirę Wiley i Ann Dowd. W piątym sezonie nie pojawi się Alexis Bledel (Emily), która w maju ogłosiła odejście z produkcji. Do obsady dołączy za to Genevieve Angelson.

Serial „Los Espookys”, sezon drugi, premiera: 16 września

 

Kontynuacja przygód ekipy Los Espookys, czyli specjalistów od horrorów, którzy na życzenie klientów rekonstruują ich ulubione filmy w rzeczywistości. Oczywiście nie bez wpadek. Meksykański serial to propozycja dla miłośników czarnego humoru i popkulturowych inspiracji. Seans przegoni niejedną jesienną chandrę.

Film „Vera śni o morzu”, premiera: 24 września

 

Vera (Teuta Ajdini) właśnie pochowała męża, który pozostawił po sobie sporo tajemnic, pilnie strzeżonych przez męski klan. W centrum konfliktu znajduje się wiejski dom mający zapewnić przyszłość córce i wnuczce Very, obiecany ponoć komuś innemu. Film Kaltriny Krasniqi, zdobywca Nagrody Ingmara Bergmana dla najlepszego debiutu na festiwalu w Göteborgu, konsekwentnie rozsupłuje węzeł patriarchalnych zależności, których zakładniczkami są kobiety. Kosowska produkcja została okrzyknięta objawieniem ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Wenecji.

Film „Clara Sola”, premiera: 25 września

 

Pełnometrażowy debiut szwedzkiej reżyserki Nathalie Álvarez Mesén, który zebrał owacje na stojąco na canneńskim festiwalu, śledzi losy Clary, 40-letniej Kostarykanki, która doświadczając seksualnego i mistycznego przebudzenia, rozpoczyna podróż ku wolności

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij