Znaleziono 0 artykułów
07.07.2023

Heidi Klum w stylizacji odsłaniającej ciało

07.07.2023
Heidi Klum w sukience odsłaniającej ciało (Fot. Phil Oh / @mrstreetpeeper)

Niemiecka modelka po raz kolejny postawiła na strój, odsłaniający ciało, tym razem w zaskakującym stylu. Projekt, który założyła na pokaz haute couture domu mody Jean Paula Gaultier na jesień-zimę 2023-2024, wygląda na połączenie wieczorowej sukni z kostiumem kąpielowym.

Strojem, odsłaniającym ciało, który wywołał szum w mediach i popkulturze, była z pewnością czarna suknia Angeliny Jolie od Versace, którą aktorka założyła na oscarową galę w 2012 roku. Rozcięcie na nodze zostało wtedy uznane za wyjątkowo wysokie, kończyło się na wysokości uda. Zdjęcia z czerwonego dywanu i pozy, które przybierała aktorka, stały się inspiracją dla wielu memów i kostiumów na Halloween.

Od tamtej pory gwiazdy stały się odważniejsze – wystarczy przypomnieć najważniejszy trend tegorocznego lata, czyli nagie sukienki, noszone przez wiele aktorek, modelek, postaci publicznych: od Florence Pugh po Emily Ratajkowski. Noszenie naked dress wpisuje się w ruch celebrowania kobiecego ciała.

Heidi Klum w sukience, odsłaniającej ciało (Fot. Getty Images)

Stylizacja Heidi Klum jest przede wszystkim zaskakującym połączeniem mody plażowej z wieczorowym stylem. Jedna połowa projektu składa się z czarnej maksi z zakrytym ramieniem, drugą natomiast można opisać jako przymocowany do sukni niebieski stanik bandeau z długim, lejącym się pasem materiału, a do tego wiązanie w talii, przypominające dół stroju kąpielowego. Niemal cała połowa ciała modelki jest odkryta, a rozcięcie na nodze sięga biodra.

Klum uzupełniła stylizację czarnymi sandałkami i naszyjnikiem z szafirem. Jej charakterystyczne długie blond włosy z grzywką zostały ułożone w fale.

Maja Kierul
Proszę czekać..
Zamknij