Znaleziono 0 artykułów
26.11.2021

Lady Gaga w kreacjach w stylu Angeliny Jolie

26.11.2021
Fot. Getty Images

Lady Gaga, która dzięki trasie promocyjnej „Domu Gucci” i znakomitej imitacji akcentu Patrizii Reggiani zdominowała nagłówki gazet, przywraca modę na spektakularne suknie z rozcięciem na udzie, które kiedyś nosiła najchętniej Angelina Jolie.

Wystudiowana poza, w której noga wysunięta jest do przodu, sprawia wrażenie bardzo władczej. Dzięki wystrzałowym stylizacjom takich gigantek Hollywood, jak Angelina Jolie czy Jennifer Lopez, zawładnęła czerwonymi dywanami w latach 2010–2019. Zdjęcie Angeliny Jolie z gali rozdania Oscarów w 2012 roku – kiedy Brangelina święciła największe triumfy – z jedną ręką na biodrze okrytym materiałem sukni od Versace i prawą nogą wystawioną na widok paparazzich, zmieniło się w jeden z najpopularniejszych memów dekady.

W tym samym roku Jolie wystąpiła na Złotych Globach w perłowej sukni od Versace z dekoltem w stylu origami. Uwagę wszystkich przyciągnęły nogi filmowej Lary Croft.

Fot. Getty Images

Około roku 2015 wszyscy zaczęli nosić rozcięcia o oszałamiającej wysokości na udach. Jennifer Lopez, królowa lśniącej skóry, błyszczała w prześwitujących kreacjach Giambattisty Valliego, Ralph & Russo i Zuhaira Murada. Ale, podobnie jak Angelina, na uroczyste przyjęcia zawsze wybierała projekty Donatelli Versace, choćby na Met Galę 2019.

Fot. Getty Images
Fot. Getty Images

Lady Gaga w „Domu Gucci”

Garderoba Gagi z „Domu Gucci” jest do bólu włoska. Dlatego też nie dziwi, że Donatella – obok Giorgia Armaniego i Valentina – znalazła się na szczycie listy ulubionych projektantów piosenkarki. Jej syrenia suknia z jedwabiu od Atelier Versace z gorsetem oraz rozcięciem na udach sprawiła, że Gaga nie ma sobie równych w kuszących stylizacjach. Tylko wyobraźcie sobie, jak wyglądałoby starcie Angeliny i Gagi!

Fot. Getty Images

Angelina Jolie ceni vintage

Z kolei to, co nosi Jolie podczas publicznych wystąpień, zmienia się wraz z tym, jak nabiera ona świadomości ekologicznej. Ostatnio preferuje własne kreacje z przeszłości. Niewykluczone, że niedługo znów założy efektowną suknię od Versace. W końcu Jennifer Lopez po raz kolejny zaprezentowała się na czerwonym dywanie w tropikalnej sukni z wycięciem do pępka. Czekamy na dalszy rozwój wypadków. Lady Gaga z pewnością nie pozwoli nam się nudzić.

 

Artykuł ukazał się na Vogue.com.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij