Znaleziono 0 artykułów
05.03.2020

Historia jednego zdjęcia: Gavin Rossdale i Gwen Stefani w 1997 roku

05.03.2020
(Fot. Getty Images)

Wokalistka No Doubt i lider zespołu Bush pokazali się razem na festiwalu muzycznym KROQ Acoustic X-Mas 6 września 1997 roku. Poznali się dwa lata wcześniej, podczas poprzedniej odsłony wydarzenia.

Gwen Stefani z No Doubt wystąpiła wtedy przed zespołem Gavina Rossdale’a – Bush. Wszyscy razem pojechali w trasę koncertową z Goo Goo Dolls. Gavin zakochał się w Gwen od pierwszego wejrzenia. Ona na początku nie zwracała na niego uwagi. Postanowił zdobyć jej serce grand gesture. Po jednym z koncertów zorganizował dla niej w Nowym Orleanie imprezę. Po raz pierwszy pocałowali się w Dzielnicy Francuskiej. Rozpoczęła się historia miłosna trwająca 20 lat.

W 1995 roku Gwen i Gavina obwołano najseksowniejszą parą rocka. Niedługo jednak ona miała stać się bardziej sławna. W połowie lat 90. zespół Bush wydawał płyty co roku. Ale to „Don’t Speak” No Doubt do dziś pozostaje rozpoznawalnym przebojem z epoki.

Pochodząca z płyty „Tragic Kingdom” piosenka opowiadała o poprzedniej miłości Stefani, gitarzyście zespołu, Tonym Kanalu. – Gdy patrzyłam na niego, chciałam tylko modlić się, żeby Bóg pozwolił mi rodzić mu dzieci – opowiadała potem Gwen o swoim zauroczeniu. Dla Tony’ego zaczęła nawet zgłębiać nauki hinduizmu, bo Kanal miał hinduskie korzenie. Na zdjęciach z czasów ich związku widać na czole Gwen bindi, czyli świętą kropkę (Gwen słynie ze zmian wizerunku – nosiła się w klimacie ska, potem robiła się na Michelle Pfeiffer z „Człowieka z blizną” albo inspirowała Harajuku Girls). Tony nie kochał jednak Gwen tak mocno jak ona jego. Gdy ją zostawił, No Doubt prawie się rozpadło. Ale gdyby nie rozstanie, nie nagraliby „Don’t Speak”, hymnu złamanych serc.

Gwen jeszcze nieraz śpiewała o końcu miłości. W „Sunday Morning” i „Hey Baby”, a wiele lat później w „Cool” z debiutanckiego solowego albumu „Love. Angel. Music. Baby” z 2004 roku. Wtedy, już po ślubie z Rossdalem, wreszcie mogła Tony’emu powiedzieć: „And after all the obstacles tt's good to see you now with someone else. And it’s such a miracle that you and me are still good friends. After all that we've been through I know we're cool” („Po wszystkich tych przeszkodach dobrze zobaczyć cię z kimś innym. To cud, że jesteśmy takimi dobrymi przyjaciółmi. Po wszystkim, co przeszliśmy, jest między nami dobrze”).

Miłość Gwen i Gavina na początku była zdecydowanie mniej straceńcza niż związek wokalistki z jej gitarzystą. Pobrali się w katedrze św. Pawła w Londynie w 2002 roku. Ona włożyła ikoniczną już różową suknię zaprojektowaną przez Johna Galliano dla domu mody Christian Dior. Niedługo urodzili się synowie – Kingston, Zuma i Apollo. A Gavin okazał nie taki bardzo fajny, na jakiego wyglądał. Gwen wybaczyła mu zatajenie informacji, że ma nastoletnią córkę, modelkę Daisy Lowe. Trwała przy jego boku, gdy w 2010 roku Courtney Love wyznała w wywiadzie u Howarda Sterna, że kilka lat wcześniej miała z Gavinem romans. Miarka się przebrała, gdy zdradził Gwen z nianią ich dwóch synów, gdy ona rodziła Apolla.

W 2014 roku Stefani wystąpiła o rozwód. On twierdził, że „nigdy nie chciał zostawić rodziny”. Jeszcze w tym samym roku Stefani poznała muzyka country, Blake’a Sheltona, związanego wtedy z koleżanką z branży, Mirandą Lambert. Gwen i Blake są nierozłączni od czasu wspólnych występów w programie „The Voice”. Sheltona polubili synowie Stefani i Rossdale’a. Czy równie dobre relacje mają z dziewczyną taty, o połowę od niego młodszą modelką Natalie Golbą, nie wiadomo. Na pewno synowie pomogli przetrwać Gavinowi rozwód. Nie ma łatwo, bo wszędzie może trafić na zdjęcia byłej żony z obecnym narzeczonym. Ich profile na Instagramie pełne są zdjęć zakochanych. Nagrali nawet duet „Nobody but You”. „Nie chcę nawet oddychać bez ciebie”, śpiewają.

Wygląda na to, że Gwen znów oszalała na punkcie mężczyzny.

Anna Konieczyńska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Historia jednego zdjęcia: Gavin Rossdale i Gwen Stefani w 1997 roku
Proszę czekać..
Zamknij