Znaleziono 0 artykułów
12.01.2021

Holland i Szumowska typowane do Oscarów

12.01.2021
(Fot. Getty Images)

Amerykański portal „Variety” stworzył listę dwudziestu zagranicznych filmów, które mają szansę na nominacje do Oscarów. Wśród nich „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta oraz „Szarlatan” Agnieszki Holland. 

Podobne artykułyMałgorzata Szumowska: Prada niczego nie narzucaBasia CzyżewskaMimo kontrowersji Oscary pozostają najważniejszym wydarzeniem w branży filmowej. W 2021 roku ceremonia odbędzie się dopiero 25 kwietnia. Im bliżej do rozdania nagród, tym więcej spekulacji na temat nominacji i laureatów. 

Amerykański portal „Variety” sporządził listę dwudziestu produkcji spoza Stanów Zjednoczonych, które mają największe szanse na otrzymanie nominacji. Propozycje serwisu często pokrywają się z późniejszymi wyborami Akademii. Tym bardziej cieszy fakt, że na liście filmów nieanglojęzycznych „Variety” znalazły się „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta oraz „Szarlatan” Agnieszki Holland, już wcześniej docenione przez światowych krytyków i nagrodzone na zagranicznych festiwalach. 

Film Szumowskiej i Englerta jest typowany jako polski kandydat do Oscara, natomiast „Szarlatan” Holland jako czeski. Ich poważnym konkurentem jest wyróżniony przez amerykański portal duński film „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem. Faworytem do najważniejszej nagrody gali – statuetki za najlepszy film – jest „Nomadland” z Frances McDormand. 

 

 

Aleksandra Lewandowska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Holland i Szumowska typowane do Oscarów
Proszę czekać..
Zamknij