Znaleziono 0 artykułów
12.12.2019

Horoskop na grudniową pełnię 2019

12.12.2019
(Il. Tomasz Opaliński)

Gdy zbliżamy się do okrągłych dat, nie potrafimy oprzeć się pokusie podsumowań. Na szczęście dekadę domykają Bliźnięta, które nie dają się ponieść emocjom, tylko rozmawiają o zdobytych po drodze doświadczeniach. Pamiętajmy, że największy luksus w dzisiejszych czasach dostaje się za darmo. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Vanitas, Caritas i Demitasse 

Karty: As Monet, 5 Pucharów, Moc 

Dobre wieści – w tym roku nie wydasz fortuny na święta. Pełnia w Bliźniętach sprawi, że zaczniesz analizować korzyści i straty, docenisz też wartość rzeczy niematerialnych. Na moment odsuń od siebie Asa Monet, czyli obsesyjne budowanie materialnego bezpieczeństwa, i poświęć te kilka chwil 5 Pucharom, czyli rozmyślaniom nad przemijaniem. Podpowiem, że nic nie jest warte więcej niż twoja obecność, a największy luksus w dzisiejszych czasach dostaje się za darmo. Zamiast kupować nudne prezenty, które każdy może sprawić sobie sam, złap wiatr w żagle – zorganizuj świąteczny piknik w puszczy, zaproś samotnego sąsiada, podziel się sobą i swoim nieokrzesanym romantyzmem ze światem. To twój obowiązek! Moc daje ci zdolność roztaczania czaru i zapewnia katartyczną jakość inicjowanym przez ciebie zabawom.

Zadanie: Załóż, że twój wewnętrzny głos ma rację, ale słuchaj tylko tego, który namawia do głupot. Prowadź dziennik eksperymentu.

 

Byk: Mak i popiół

Karty: Rycerz Buław, Król Buław, Gwiazda

Czas porządkowania priorytetów. Źródło dobrobytu bije dla ciebie przy nieoczywistej ścieżce. Teraz więcej możesz zyskać, skupiając się na potencjalnie mniej korzystnym lub bardziej wymagającym projekcie, kosztem szybkiego zysku lub poczucia spełnionego obywatelskiego obowiązku. Jeśli rozwijasz na boku jakąś dodatkową działalność, zastanów się, czy nie nadeszła pora, by z bocznego toru przesunąć ją na główny. Król Buław, w przeciwieństwie do Rycerza, w tym rozkładzie będącego przestrogą, potrafi planować długoterminowo i brać odpowiedzialność za każdy etap realizacji. Poczuj się bezpiecznie we własnej skórze, bo twoim największym kapitałem jest zdolność docierania do wyznaczonego celu. Możesz więc spokojnie zaryzykować pozorną stabilność, którą obecnie dysponujesz. Gwiazda przynosi opatrznościowe spotkania i powrót do nieskażonych złymi doświadczeniami inspiracji. Podwyższa też próg wstydu, zatem przez moment ujdzie to, co na co dzień nie uchodzi.

Odpuść: Spójrz sobie w oczy i policz, na ile worków miedziaków rozmieniasz złote talary.

Bliźnięta: My Way

Karty: 7 Buław, As Monet, As Buław

Ostatnia pełnia tej dekady jest twoja. Cały zodiak wkracza w lata dwudzieste z wnioskami, którym przyświeca duch Bliźniąt. Na pewno połowa twojej osobowości rumieni się z zadowolenia, a druga pyta o zbędne detale. Dwa wylosowane dla ciebie Asy trafnie opisują wyzwanie stawiane przez wszechświat. Księżyc bowiem zagląda w twoją sferę odpowiedzialną za tożsamość, a ona u Bliźniąt, zgodnie z przewidywaniami, rozpięta jest między dwiema skrajnościami. As Monet to pogłębione rozumienie, a As Buław – impuls, emocje, ruch. Konflikt rozgrywa się na osi – mieć czy być, przyjmować czy tworzyć, obserwować czy działać. Możesz czuć wewnętrzny przymus harmonijnego łączenia tych żywiołów, a 7 Buław świadczy o tym, że przymus jest palący i zahacza o kwestie ambicjonalne. Niespodzianka: forsowanie złotego środka, z którego każdy będzie w równym stopniu niezadowolony, nie przyniesie bogatych plonów. Spójrz na swoją walkę wewnętrzną jak na zbilansowaną dynamikę, takie spersonalizowane jin-jang. Domknij dziesięciolecie minutą zadowolenia z tego, jak zgrabnie skomponowaną osobą udało ci się stać.

Zadanie: Naucz się żonglować dwiema piłeczkami ze świadomością, że żonglerka ma sens dopiero przy trzech.

Rak: Itaka

Karty: Giermek Pucharów, As Buław, Królowa Pucharów

Przed tobą okres emocjonalnej prosperity. Wątpliwości zostają rozwiane, samotność ukojona, ukazujesz się sobie i otoczeniu w pełnej, sprawczej i entuzjastycznej krasie. As Buław wieszczy poczucie kierunku. Dzięki niemu będziesz dumny ze swoich wyborów. Przebyłeś długą drogę, gubiąc się wśród impulsów. Giermek Pucharów trzymał cię w garści toksycznych rodzinnych tradycji lub obciążeń rolami narzuconymi odgórnie, fundując powtórkę z okresu dojrzewania. Na szczęście wraz z pełnią odchodzi w niepamięć, oddając w twoje ręce poczucie godności. Znów jesteś dorosły i dzięki Królowej Pucharów umiesz sprawiedliwie dzielić duchowe dobra między siebie i potrzebujących. I przyjmować należną ci porcję admiracji.

Zadanie: Zbierz 6 symboli ucisku, po jednym na każdy miesiąc ostatniego półrocza. Spal i popiół puść z wiatrem. Może się nie udać, jeśli symbole były zbyt masywne. Przeanalizuj ewentualne resztki.

Lew: Pół pies, pół wydra

Karta: 8 Pucharów, Głupiec, Giermek Mieczy

Głupiec wyobrażany jest jako beztroski pajac kroczący z tobołkiem na kiju w stronę przepaści, natomiast ilustracja na karcie 8 Pucharów przedstawia postać ponurego wędrowca, któremu drogę oświetla Księżyc w pełni. Przekaz jest jednoznaczny – wraz z ubywającym Księżycem rosnąć będzie poczucie zagubienia. Port, który opuszczasz, ma coraz mniejsze znaczenie w obliczu zadziwienia teraźniejszością. Spotkania mogą wydawać ci się przypadkowe, obrót spraw – zaskakujący, a kierunek rozwoju nieodgadniony. Nadzieją dla ciebie pozostaje Giermek Mieczy, symbol rozumu ostrego jak brzytwa, ale zanim dotrzesz do punktu, w którym będziesz mógł zrobić z niego użytek, zdążysz potknąć się o własne nogi. I zamotać między tym, co realne, a projekcjami swoich nadziei. Optymalnym rozwiązaniem jest poddać się temu splątaniu, pamiętając, że wszystko, co widzisz, może się okazać złudzeniem. Niebawem mgła opadnie i nadrobisz zaległości.

Zadanie: Nie podejmuj żadnych decyzji!

Panna: Trampolina 

Karty: 3 Buław, As Pucharów, Rycerz Mieczy

Pełnia Księżyca nie sprzyja podejmowaniu inicjatywy, ale bywają okazje, kiedy można zaryzykować. Na przykład teraz. Pełnia w tym przypadku mówi o dojrzewaniu okoliczności i docieraniu do jądra możliwości. As Pucharów jest nie tylko owocem starań, ale i punktem startowym dla kolejnych przedsięwzięć. Puchary patronują intuicji, traktuj więc poważnie każdy podszept znikąd, daj się prowadzić wewnętrznej Beatrycze, nie zgubisz drogi. Tym lepsza jest to karta, że zestawiona z nieukierunkowaną 3 Buław, dobiega więc końca obciążenie przymusem samodzielnego wyznaczania szlaków. Obszarem, na którym najwyraźniej będzie można zaobserwować ten proces, jest życie zawodowe, zwłaszcza jeśli masz w sobie głód kariery. Twoja praca zostanie doceniona, twoja wizja wzięta pod uwagę, a dzięki Rycerzowi Mieczy – przetłumaczona na język logiki. Daj sobie jednak kilka dni na kontemplowanie sygnałów z podświadomości.

Odpuść: Służenie za przykład wbrew wszystkiemu.

Waga: Kot nad stawem ze złotymi rybkami

Karty: Giermek Pucharów, Król Pucharów, Rycerz Monet

Spory tłum zebrał się wokół ciebie, Wago. Ważne jest, by nie przeoczyć w nim przychylnego spojrzenia kluczowych dla twoich ambicji postaci. Rycerz Monet może symbolizować długotrwałą współpracę o charakterze zarobkowym albo osobę strzegącą dostępu do skarbca, Król Pucharów – opiekuna, ewentualnie opiekuńczą instytucję, a Giermek Pucharów – wzbudzającą opiekuńcze uczucia twoją własną osobę. Bądź otwarty na oferowane ci wsparcie oraz czujny na rozwijające się niby czerwony dywan możliwości. Łatwo zignorować kluczowe momenty i osoby, więc na wszelki wypadek okazuj każdemu równe uważanie. Nie bierz sobie zbyt mocno do serca strachu o pieniądze, są one w przestrzeni potencjalności. Rozkład ten pokazuje ścieżkę rozwoju prowadzącą dalej do solidnego zasilenia sakiewki i podwyższenia statusu. Faworyzowane są kontakty z przybyszami z daleka oraz idee przekraczające twoje dotychczasowe zainteresowania.

Ćwiczenie: Praw każdemu rozmówcy komplementy, na razie w duchu. Jeśli trening przebiegnie pomyślnie, możesz powoli zacząć prawić je na głos.

Skorpion: Może to twój urok

7 Pucharów, 10 Pucharów, Kochankowie

Podsumowanie tego roku jest godne podsumowania dekady. Masz za sobą okres chwytania ofert tylko dlatego, że były ci oferowane. 7 Pucharów to wielka karta pozorów. W lepszych przypadkach wciąga w świat iluzji, w gorszych obnaża narcystyczne skłonności. Sednem jest jednak niespełniona obietnica. Pełnia grubą kreską odcina przeszłość. 10 Pucharów i Kochankowie w tej konkretnie kombinacji są kartami porządkującej wszystko miłości, ale oczywiście jest też drugie dno. Uczucie tego typu oznacza przede wszystkim dotarcie do źródła potrzeb i wejście w harmonijny dialog z własnym wnętrzem oraz umiejętność komunikowania tego światu. Treści narzucone oddają miejsce głębokiemu zrozumieniu swoich możliwości i celów, a podążanie za mało przekonującym programem przekształca się w deklarację niepodległości. Wiesz już, na czym ci zależy i jak do tego dążyć. Pozostaje jedynie wcielić plan w życie.

Zadanie: Skompletuj własne mojo, zawiniątko z drobiazgami mającymi  symboliczne znaczenie. Noś przy sobie. Jesteś magiem wudu. Miejcie się na baczności!

Strzelec: Zrównoważony ekosystem

Karty: Gwiazda, 10 Buław, 10 Pucharów

Wszystko układa się lub ułoży. Feeria szans, która mogła przytłoczyć cię między czerwcem a grudniem, okaże się łatwiejsza do udźwignięcia, zobowiązania względem siebie nauczysz się traktować z powagą, a bliskie relacje nabiorą spójnego kształtu i głębi. Możesz wreszcie z zaufaniem oddać się biegowi rzeczy. Ważnym wydarzeniem będzie złapanie równowagi między 10 Buław a 10 Pucharów, odpowiedzialnością braną na siebie a tą dzieloną z najbliższą grupą. Sukces ma wielu rodziców, co nie wyklucza możliwości podpisania się pod sukcesem nieco większą niż inni parafką. Jeśli uważasz, że twój wkład przewyższa wkład reszty osób, przyznaj sobie do tego prawo. Gwiazda świadczy o tym, że twój nieraz krytykowany optymizm skutkuje. Zauważ, jak wiele rzeczy udało się doprowadzić do skutku wyłącznie dzięki twojej niezachwianej wierze. Policz sobie tę wiarę w poczet zasług.

Ćwiczenie: Nadaj ludzkie imiona swoim tegorocznym dokonaniom.

Koziorożec: Jak znalazł

Karty: Giermek Mieczy, 6 Monet, Pustelnik

Zdaj się na los. Będąc pod opieką Jowisza, który właśnie wkroczył do twojego znaku, nie musisz się obawiać wyzwań ponad swoje siły. 6 Monet traktuje o chwilowym odpuszczeniu ambicji na rzecz prostego zaspokojenia potrzeb w duchu zasady „wystarczająco dużo i wystarczająco dobrze”. Jeśli na przestrzeni ostatniego półrocza twoja rutyna uległa gwałtownej reformie, zrezygnowałeś z pracy albo przeszedłeś na dietę, dobrze przełknąć wreszcie fakt, że zmiany te są definitywne. To, co za tobą, jest za tobą już na zawsze i forsowanie rzeczywistości w poszukiwaniu złudzenia powrotu byłoby bez sensu (symbolem tego oporu jest Giermek Mieczy, zawsze gotów udowadniać swoje racje). Nie po to wprowadza się zmiany, by nic się nie zmieniło. Pustelnik wyznacza kierunek rozwoju ku eksploracji nieodkrytych terenów lub samozatrudnieniu.

Odpuść: Toczenie dyskusji z tą częścią siebie, która radośnie zgadza się na stan rzeczy.

Wodnik: Fontanna wiecznej młodości

Karty: 4 Monet, 7 Mieczy, Koło Fortuny

Pełnia nadciąga, by sprawdzić, czy nie marnujesz swojego élan vital w zamian za bezpieczny stołek. 4 Monet jest zaprzeczeniem zabawy, czyli także kreatywności i woli życia. To karta skąpstwa dosłownego i metaforycznego. Obiecywanie sobie, że kiedyś nadejdzie ten czas, że będzie wesoło, ale teraz, na razie, no niestety, okoliczności, sami rozumiecie. Im dłużej twoje potrzeby czekają na realizację, tym mniej znaczą. Jeśli twoja sytuacja faktycznie nie pozwala ci zażyć chwili czystego wariactwa, wykradnij, dosłownie, ten moment. 7 Mieczy rozgrzesza z przewinień wynikających z błędu systemu. Masz prawo podejmować ryzyko, masz prawo tracić czas, czy za Kołem Fortuny nie ponosić odpowiedzialności za nieprzewidywalność losu. Przygoda jest dostępna na co dzień, sam bunt przeciwko nudzie jest jej zarzewiem.

Zadanie: Zacznij kupować zdrapki. Na pierwszy ogień może pójść np. „PENSJA”, potem „OWOCOWA EKSPLOZJA”. Skompletuj haiku.

Ryby: Trzy minuty diwy

Karty: Król Buław, Diabeł, 9 Pucharów

Karta Diabeł w kontekście pełni opowiada o uwolnieniu swojego wewnętrznego wściekłego przedszkolaka. Przedstawiciele twojego znaku odczuwają fazy Księżyca ze szczególną siłą, co w kombinacji z wrodzonym marzycielstwem komponuje emocjonalny koktajl Mołotowa. Wewnętrzny bunt przypomni ci, który zakamarek został zaniedbany i za kim w głębi duszy najbardziej tęsknisz. Zejdź z piedestału Króla Buław, bo jednorazowe zanurzenie się w dramatach nie powinno zaszkodzić silnym więziom (9 Pucharów), natomiast może posłużyć jako informacja zwrotna dla tych, którzy podryfowali za daleko.

Zadanie: Nie bój się zajmować innych swoją osobą. Grudzień jest pomyślnym miesiącem dla wszystkich, więc nikt na tym nie ucierpi.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij