Znaleziono 0 artykułów
20.03.2023

Horoskop na marcowy nów

20.03.2023
(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Dla osób urodzonych w znaku Barana 2023 rok to róg obfitości. Jowisz przynosi uznanie, wsparcie i zaszczyty. Wiosną, wraz wkroczeniem Słońca w pierwszy ognisty znak zodiaku, Księżyc w nowiu pojawia się w Baranie aż dwukrotnie. Pierwszy nów – 21 marca – przynosi odświeżenie. Energii nowego początku doświadczą także Rak, Waga i Koziorożec.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca tarocistka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Z prędkością światła

Karty: Umiarkowanie, Słońce, Król Mieczy

Nowe zmierza ku Baranom z prędkością światła – Słońce i Księżyc w nowiu oznaczają kosmiczne otwarcie. Ta energia współgra z twoją osobowością. W ostatnich miesiącach udało ci się wypracować balans, o czym przypomina karta Umiarkowania. Karta Słońca daje gwarancję, że stabilność w połączeniu z energią przyniesie spektakularne efekty. W natłoku wydarzeń zachowasz zdrowy rozsądek Króla Mieczy – dzięki temu przekujesz dobrą passę w długofalowy sukces.
Zadanie: Twój refleks jest bezbłędny. Będziesz zwyciężał we wszelkich grach premiujących responsywność – od tenisa po giełdę.

Byk: Kuszenie 

Karty: 3 Buław, 5 Monet, Diabeł

Wraz z nastaniem nowiu w Baranie poczujesz nieodpartą potrzebę wyjścia poza strefę bezpieczeństwa. 3 Buław wskazuje, że grupa znajomych przedstawi ci niezwykle kuszącą wizję nowego przedsięwzięcia. Uważaj, 5 Monet ostrzega, że to działanie może wiązać się z wysokim ryzykiem finansowym. Wieńcząca twój układ karta Diabłazapowiada, że będzie ci trudno oprzeć się ryzyku. Cokolwiek zdecydujesz, przemyśl to kilkakrotnie.
Zadanie: Twoje myśli zaczęły obsesyjnie krążyć wokół jednego tematu. Spróbuj wyrwać się z tego zaklętego kręgu.

Bliźnięta:Wir zdarzeń

Karty: 9 Pucharów, Świat, Królowa Mieczy

Wiosenny nów w znaku Barana niesie za sobą dziecięcą energię. Bliźnięta rozsiadły się w poczuciu dobrobytu i stabilizacji, o czym mówi 9 Pucharów. Bliźnięta powinny spróbować porzucić przyzwyczajenia. Karta Świat zapowiada sprzyjające warunki do penetrowania nowych horyzontów. Wir wydarzeń może przyprawić cię o zawrót głowy. Spróbujesz poradzić sobie z nim przy pomocy racjonalizacji – Królowa Mieczy ostrzega przed wyciąganiem zbyt surowych konsekwencji.
Zadanie: Postaraj się nie popadać w skrajności. Czasem reakcja może spowodować większe szkody niż samo, pozornie niefortunne, wydarzenie.

Rak: Cierpienia młodego Wertera

Karty: 6 Pucharów, Sprawiedliwość, 8 Pucharów

Marcowy nów w Baranie nakłoni Raki do rozejrzenia się po krajobrazie emocjonalnym. Zatopiony we wspomnieniach, potrafisz sięgać aż do czasów wczesnego dzieciństwa (6 Pucharów). Możesz odczuwać żal za utraconym młodzieńczym obiektem uczuć. 8 Pucharów mówi o tym, że uda ci się nareszcie rozliczyć z tą częścią twoich wspomnień – Sprawiedliwość pozwoli racjonalnie ocenić swoje zaangażowanie i stwierdzić, że poświęcanie się rozdrapywaniu przeszłych wydarzeń może wynikać z niechęci do konfrontacji z tym, co aktualne. 
Zadanie: Zamiast oglądać ckliwe filmy, postaraj się spojrzeć z dystansem na swoje przeżycia – w nowiu uda ci się wyłapać różnicę między tym, co realne, a projekcją.

Lew: Powrót króla

Karta: 10 Buław, Cesarz, 6 Mieczy

Nów w Baranie zachęca do zmian wizerunku, a Lwom najlepiej zrobiłby powrót do królewskiego dostojeństwa. Przytłoczony nadmiarem obowiązków, o którym dobitnie przypomina 10 Buław, straciłeś sporo na swojej sile oddziaływania. Cesarz w rozdaniu daje nadzieję na powrót nieznoszącej sprzeciwu postawy, która wywiera niezapomniane wrażenie na twoim otoczeniu. Odzyskawszy lekkość i polot będziesz gotowy wyruszyć w podróż – 6 Mieczy zapowiada wyprawę, która pozwoli ci określić rdzeń twoich życiowych potrzeb.
Zadanie: Zamiast dźwigać kolejne ciężary, udowadniając swoją moc, a jednocześnie tracąc siły, możesz spróbować je odłożyć albo poprosić o pomoc innych.

Panna: Rozważna i romantyczna

Karty: Królowa Pucharów, Król Buław, Wisielec

Wiosenna aura wróży łatwość odcięcia się od zaprzeszłych kontekstów. Jednak nów Księżyca zastanie Pannę na rozważaniach, czy powinna poddać się napływowi silnych emocji – pragnienie dzielenia się romantycznymi uczuciami narasta, jak oznajmia Królowa Pucharów, czy raczej, zgodnie z naturą Króla Buław, opierać dobre samopoczucie na zarządzaniu zasobami. Wisielec ostrzega, że znalezienie konsensusu między tymi dwoma pragnieniami może trwać w nieskończoność i doprowadzić do rodzaju stuporu, a w ostateczności – kompleksu męczennika. 
Zadanie: W przypadku Panny w rozstrzygnięciu konfliktu pomóc może zrobienie tabelki – polecamy tradycyjne „za” i „przeciw”. 

Waga: Stara dusza

Karty: Król Pucharów, Gwiazda, 9 Buław

Waga doskonale zna i ceni swoje dobre strony. Niekoniecznie podąża za każdą nowością i nie fantazjuje o zmianie emploi. Jest dojrzała emocjonalnie i spokojna, co w układzie odzwierciedla karta Króla Pucharów. Zwykle przybiera postawę „wszystko już widziałam” – 9 Buław poświadcza, że niełatwo ją zaskoczyć. Ze spokojem i pewnością siebie przyjmuje też kartę Gwiazdy, która wraz z nowiem w Baranie plasuje się w centralnym miejscu jej układu tarota. Waga wie, że jest wybranką kosmosu i zawsze potrafi z tego skorzystać.
Zadanie: Oczywiście jako Waga miewasz też wątpliwości – czasami możesz się nimi podzielić.

Skorpion: Sny na jawie

Karty: 8 Mieczy, Słońce, Księżyc

Lubisz wdawać się w dyskusje, prowadzić spór, który najchętniej zakończysz wetknięciem interlokutorowi bolesnej szpili. Jednak 8 Mieczy pokazuje, że tym razem to ty dałeś się schwytać w pułapkę argumentacji i nie bardzo potrafisz znaleźć zgrabne wyjście z sytuacji. Ratunkiem od dość toksycznego układu okaże się wiosenna aura – karta Słońca mówi o beztrosce, biologicznej potrzebie oddelegowania stresów. Ten aspekt dotrze zarówno do ciebie, jak i twoich oponentów. Gdy już trochę się zrelaksujesz, będziesz mieć ochotę chwilę pobujać w obłokach – śnienie na jawie, które zapowiada Księżyc, okaże się w tym kontekście niegroźne, a fantazje staną się filarem nadejścia tego, co nowe. 
Zadanie: Pozwalaj sobie na wiosenne drzemki.

Strzelec: Rozwój artystyczny

Karty: As Monet, 3 Monet, 9 Monet

Strzelec uwielbia rozwijać swoje pasje, a nów w Baranie wyzwoli w nim impuls do inwestowania zarówno finansów (As Monet), jak i zasobów wiedzy teoretycznej w projekt związany z kulturą, nauką i sztuką (3 Monet). Karty zachęcają, żeby pójść za intuicją odkrywania tego, co nowe – oprócz satysfakcji, na poziomie inwestycyjnym, zainicjowane działanie również przynieść korzyści, o czym zapewnia 9 Monet.
Zadanie: Nie ograniczaj się – najbardziej wybujałe fantazje mają teraz szansę na spełnienie.

Koziorożec: Królewicz z bajki

Karty: 8 Monet, Rycerz Pucharów, 5 Pucharów

Saturn to „stara” planeta, a pozostający pod jej wpływem Koziorożec nie lubi niespodzianek. Wywrotowy nów w Baranie zburzy jednak zawodową homeostazę symbolizowaną przez 8 Monet – protestancką z ducha kartę mówiącą o codziennym wysiłku, który przynosi profity. Stanie się to w dodatku za sprawą uczuć romantycznych na wysokim C – Rycerz Pucharów to niemal baśniowy królewicz na białym koniu. Przygoda w jego towarzystwie może ostatecznie okazać się krótkotrwała i zakończyć się rozczarowaniem uczuciowym (5 Pucharów). Pozostawi jednak zupełnie wyjątkowe, zwłaszcza w przypadku Koziorożców, wspomnienia.
Zadanie: Pozwól sobie przeżyć romantyczną przygodę – gwiazdy pozwolą ci na chwilę zapomnieć o wszystkim.

Wodnik: Od detalu do radykalizmu

Karty: 2 Monet, Sąd Ostateczny, 7 Buław

Marcowy nów w Baranie przyniesie Wodnikom głęboką odnową duchową. Choć tak naprawdę jest to jeden z bardziej egotycznych znaków, lubi widzieć wszystko w kategoriach uniwersalnych. Wraz z nowiem porzucisz symbolizowaną przez 2 Monet koncentrację na detalu, która pozwala ci trzymać codzienny balans. Zwrócisz się ku rzeczom wielkim. Dokonasz rewizji swojego systemu wartości przy dźwięku trąb Sądu Ostatecznego. Twoja radykalna, nieprzejednana postawa może okazać się jednak trudna do zaakceptowania przez otoczenie. Przygotuj się na spory z silniejszym od siebie przeciwnikiem, które zapowiada 7 Buław.
Zadanie: Widzisz wszystko w niezwykle jaskrawych barwach. Dla higieny psychicznej i relacji z innymi ludźmi postaraj się dzielić swoje wzmożenie przez dwa.

Ryby: Potrzeba troski

Karty: Królowa Denarów, 6 Buław, 4 Mieczy

Z pomagania innym czerpiesz osobistą satysfakcję. W trakcie nowiu umocnisz się w przekonaniu, że twoimi znakami rozpoznawczym są stabilne oparcie i troska reprezentowane przez kartę Królowej Denarów. Taka postawa zostanie doceniona przez otoczenie, a poczucie osobistego spełnienia gwarantuje mówiąca o tryumfie karta 6 Buław. Ostatecznie jednak możesz poczuć się zmęczony ciągłym dawaniem i spełnianiem oczekiwań innych osób. Zanim dziarsko wkroczysz w wiosnę, zatroszcz się o siebie i pozwól sobie na solidny odpoczynek – o jego konieczności przypomina 4 Mieczy.
Zadanie: Postaraj się nie doprowadzić do sytuacji, gdy troskę o innych zaczniesz odczuwać jako eksploatację samego siebie.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij