Znaleziono 0 artykułów
01.12.2023
Artykuł partnerski

Hotel z widokiem na lepszą przyszłość. Sofitel Grand Sopot z ekocertyfikatem Green Key

01.12.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Zachwycający widok na morze, prywatna plaża, piękny ogród i sąsiedztwo najdłuższego drewnianego molo w Europie. A także wyjątkowa atmosfera kurortu i niemal 100-letnia tradycja, która w hotelu Sofitel Grand Sopot idzie w parze ze zrównoważonym rozwojem. Obiekt właśnie został nagrodzony prestiżowym certyfikatem Green Key.

Sopot zdaniem wielu jest jednym z najbardziej magicznych miejsc na polskim Wybrzeżu. Historyczna architektura, urzekający klimat i najdłuższe molo nad Bałtykiem sprawiają, że każdego roku miasto przyciąga rzesze turystów. Jednym z niekwestionowanych symboli kurortu jest nie od dziś majestatycznie wznoszący się nad brzegiem morza pięciogwiazdkowy Hotel Sofitel Grand Sopot. Luksusowy obiekt od niemal 100 lat urzeka inspirującymi wnętrzami w duchu francuskiej elegancji. Ale poszanowanie najświetniejszych tradycji nie wyklucza tworzenia nowych. Dlatego dziś Sofitel Grand Sopot ogłasza swoje najnowsze osiągnięcie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Jest się czym chwalić, ponieważ hotel został niedawno uhonorowany prestiżowym certyfikatem Green Key – międzynarodowym standardem w dziedzinie ekologicznego turystycznego rozwoju. Ten zaszczyt stanowi potwierdzenie zaangażowania Sofitel Grand Sopot w promowanie ekologicznych praktyk w sektorze hotelowym oraz dążenia do ochrony środowiska naturalnego.

(Fot. Materiały prasowe)

Mądre podróżowanie

Podróże to jedna z większych przyjemności w życiu. A uspokajający szum morza, długie spacery plażą i rześkie powietrze sprawiają, że pobyt nad Bałtykiem to zawsze świetny pomysł – niezależnie od pory roku. Warto jednak rozważnie planować wyjazdy, biorąc pod uwagę nie tylko standard hotelu, w którym chcemy się zatrzymać, lecz również jego podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju. Świadomi podróżnicy wiedzą, że tylko dzięki wspólnym działaniom możemy zadbać o środowisko i sprawić, że piękne miejsca – takie jak bałtyckie plaże – będą cieszyć również przyszłe pokolenia. Na szczęście w przypadku hotelu Sofitel Grand Sopot możemy być pewni, że nasz pobyt będzie nie tylko komfortowy, lecz także ekologiczny. Bo ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów obiektu.

(Fot. Materiały prasowe)

– W Sofitel Grand Sopot nie tylko zapewniamy naszym gościom komfortowy pobyt, lecz także angażujemy się w działania na rzecz ochrony środowiska. Naszym celem jest minimalizacja negatywnego wpływu na przyrodę, co osiągamy poprzez oszczędzanie energii i wody, redukcję odpadów oraz promowanie lokalnych produktów i ekologicznych praktyk. Ten certyfikat stanowi nasze zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń – wyjaśnia Joanna Kaszubowska, general manager w Sofitel Grand Sopot.

(Fot. Materiały prasowe)

W Sofitel Grand Sopot możemy wypoczywać w jednym ze 126 komfortowo urządzonych pokoi, w tym 45 apartamentów. Zróżnicowane wyposażenie zapewnia wysoki poziom komfortu oraz spełnia oczekiwania osób o różnych potrzebach. W salach konferencyjnych znajdziemy pełną gamę rozwiązań pozwalających na organizację spotkań i imprez. Kulinarne rozkosze zapewni gościom restauracja Grand Blue ze stworzonym przez executive chefa Tomasza Iwańca bogatym menu – precyzyjną kompozycją dań z ryb, owoców morza, najlepszej jakości mięs, produktów regionalnych oraz sezonowych. Śniadania możemy zjeść w restauracji z widokiem na morze – każdego dnia bufety wypełnione są chrupiącym, wypiekanym na miejscu pieczywem, świeżymi warzywami i owocami, a także produktami od lokalnych dostawców. Wszystko to z pewnością złoży się na niezapomniany pobyt. Teraz możemy być też pewni, że hotel spełnia najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju.

(Fot. Materiały prasowe)

W stronę zrównoważonego rozwoju

Misja minimalizacji wpływu na przyrodę została właśnie doceniona poprzez przyznanie Sofitel Grand Sopot prestiżowego certyfikatu Green Key. Jest on efektem intensywnych wysiłków hotelu w zakresie oszczędzania energii, ochrony wody, zarządzania odpadami oraz edukacji ekologicznej. Program certyfikacji Green Key promuje zrównoważone praktyki, a dla Sofitel Grand Sopot jest to krok w dobrym kierunku w trosce o naszą planetę.

(Fot. Materiały prasowe)

Wśród inicjatyw w duchu zrównoważonego rozwoju wdrożonych w Sofitel Grand Sopot warto wymieć choćby takie, jak zastosowanie energooszczędnego oświetlenia i urządzeń, które ograniczają zużycie energii i wody. Co więcej, hotelowa restauracja i bary korzystają z lokalnych produktów, wspierając tym samym miejscowych dostawców. W menu znajdziemy wiele opcji wegetariańskich oraz wegańskich, a odpady żywnościowe są minimalizowane. Tak one, jak i inne odpady podlegają segregacji, a użycie jednorazowych opakowań ograniczone zostało do niezbędnego minimum: butelki na wodę są szklane, a klucze do pokoi drewniane. Hotel edukuje też gości i pracowników na temat ochrony środowiska oraz zachęca ich do podejmowania ekologicznych działań. To jednak nie wszystko, bo Sofitel Grand Sopot promuje ekologiczne środki transportu, takie jak hybrydowe i elektryczne taksówki oraz wypożyczalnie rowerów. Na tych ostatnich do pracy przyjeżdża wielu pracowników. Hotel organizuje też lokalne działania proekologiczne, takie jak akcje sprzątania plaży i lasu.

(Fot. Materiały prasowe)

Sofitel Grand Sopot zapewnia, że prestiżowy certyfikat to dopiero początek i zachęta do podejmowania kolejnych kroków w stronę zrównoważonego rozwoju. Hotel pozostaje oddany swojej misji minimalizacji wpływu na środowisko, tworząc jednocześnie wyjątkowe i luksusowe doświadczenia dla swoich gości.

Natalia Jeziorek
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. Hotel z widokiem na lepszą przyszłość. Sofitel Grand Sopot z ekocertyfikatem Green Key
Proszę czekać..
Zamknij