Znaleziono 0 artykułów
29.10.2018

Huawei prezentuje rewolucyjne modele smartfonów w Londynie

29.10.2018
Konferencja Huawei w Londynie (Fot. materiały prasowe)

Na zaproszenie marki Huawei polecieliśmy do Londynu na premierę nowych smartfonów – Mate 20 i Mate 20 Pro wyróżniających się  pierwszymi na świecie potrójnymi aparatami z ultraszerokokątnym obiektywem.

Media społecznościowe zmieniły sposób, w jaki posługujemy się smartfonami. Przed epoką Instagrama najważniejszymi funkcjami była wysoka jakość połączeń, szybkość wysyłania wiadomości, czy też solidność smartfona. Teraz liczy się nie tylko perfekcyjny design, ale też coraz śmielsze innowacje. Pokolenie millenialsów wymaga od swoich gadżetów perfekcyjnej jakości obrazu, aparatu fotograficznego, który może równać się z najlepszymi modelami, a także udogodnień związanych z  kontaktem ze społecznością. Przoduje w wynalazkach marka Huawei.

Najnowsze flagowe modele marki zaprezentowano w Londynie. To nieprzypadkowy wybór. Tętniące życiem miasto to tygiel, w którym rodzą się nowe trendy. Zarówno w modzie, jak i w technologii. Te dziedziny, nota bene, też nigdy nie były sobie tak bliskie. Relacje z pokazów, zdjęcia street style'u, czy newsy podawane na gorąco, do których przyzwyczaili nas influencerzy i redaktorzy, to przecież zasługa supernowoczesnych smartfonów. Dla branży mody nie ma chyba funkcji ważniejszej niż robienie profesjonalnych zdjęć. Huawei umożliwia wzniesienie się na najwyższy poziom dzięki współpracy z Leicą. 

Telefon Huawei Mate 20 (Fot. materiały prasowe)

– Najnowsza seria Huawei Mate 20 to urządzenia bazujące na najbardziej innowacyjnych technologiach. Dzięki zastosowaniu podwójnego procesora odpowiedzialnego za sztuczną inteligencję, jakość korzystania ze smartfonów Huawei wchodzi na najwyższy poziom. Wierzymy, że użytkownicy pokochają je też za nowy aparat Leica Triple Camera z ultraszerokokątnym obiektywem i za bardzo pojemną baterię, którą można naładować aż do 70% w zaledwie 30 minut – zapewnia Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.

Podczas prezentacji oglądaliśmy dwa najnowsze modele smartfonów – Mate 20 i Mate 20 Pro, a także smartwatch GT. Mate 20 Pro to najpotężniejszy smartfon w historii firmy. Co to oznacza?  Kirin 980, najmocniejszy na świecie procesor mobilny z pierwszym w historii chipem z podwójnym dedykowanym procesorem NPU, odpowiada za obsługę sztucznej inteligencji na jeszcze wyższym poziomie. Tej innowacji towarzyszy rewolucyjny aparat. Po raz pierwszy w historii aparat w smartfonie został wzbogacony o ultraszerokokątny obiektyw. Umożliwia on uchwycenie szerokiej perspektywy przy jednoczesnym zachowaniu ostrości i wysokiego kontrastu zdjęć. Każdy, kto robi zdjęcia na smartfonie, zwrócił zapewne uwagę, że jakkolwiek świetnie wychodzą zdjęcia detali, czy portrety, smartfony gorzej sprawdzają się w przypadku zdjęć krajobrazów. Huawei to zmieni. 

Telefon Huawei Mate 20 Pro (Fot. materiały prasowe)

Z racji tego, w jakim tempie rozwijają się funkcje typu Instastory czy IGTV, równie ważna jak jakość zdjęć, staje się forma nagrania filmiku. O tym Huawei też pomyślał. Funkcja AI Cinema umożliwia użytkownikom zmianę odcienia, nasycenia i jasności nagrań wideo. Mate 20 Pro obsługuje zdjęcia i wideo w ultrapanoramicznym, kinowym formacie 21:9. 

Smartwatch Huawei GT (Fot. materiały prasowe)

Tak jak smartfon z funkcjami umożliwiającymi tworzenie perfekcyjnych zdjęć i filmów stał się niezbędnym gadżetem wszystkich, którzy chcą zaistnieć w mediach społecznościowych, tak smartwatch to wynalazek dla aktywnych. Ci, którzy stale są w biegu, chcą korzystać z funkcji smartfona na urządzeniu jeszcze bardziej poręcznym i podręcznym. Huawei Watch GT, zachowując design eleganckiego zegarka, pełni też funkcję zaawansowanego technologicznie gadżetu. Urządzenie wyposażone jest w kolorowy ekran AMOLED HD z dużym i czytelnym wyświetlaczem o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Sprawdzi się zwłaszcza podczas uprawiania sportu, jako że współpracuje z systemami satelitarnymi GPS, GLONASS i GALILEO. Smartwatch, Sensory rejestrują szereg danych, takich jak prędkość i długość pokonanego dystansu, trasę, puls, liczbę kroków, rodzaj chodu i spalane kalorie, staje się więc niejako trenerem personalnym tego, kto go nosi. W trosce o zdrowie Huawei cztery lata pracował nad technologią monitorowania tętna TruSeen™. Ciągłe monitorowanie pracy serca oraz TruSleep™ 2.0, który sprawdza jakość snu, pozwala aktywnym użytkownikom pozostać w kontakcie ze swoim ciałem.

Smartfony Mate 20 i Mate 20 Pro oraz smartwatch GT są więc dokonaniami supernowoczesnej technologii, które mają na celu ułatwianie, ulepszanie i upiększanie codziennego życia. Dzięki jeszcze doskonalszym zdjęciom, profesjonalnym filmom i trosce o zdrowie. Huawei sprawia, że pozostajemy w kontakcie ze sobą i z całym światem. Tu spotyka się pierwotna funkcja gadżetów z jego najbardziej innowacyjnymi funkcjami.

Konferencja odbyła się w Londynie (Fot. materiały prasowe)

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij