Znaleziono 0 artykułów
18.04.2023

Ile naprawdę jest warte nowojorskie mieszkanie Logana Roya?

18.04.2023
Czy Marcia mogła sprzedać mieszkanie Logana Roya drożej? (Fot. Materiały prasowe HBO Max / Sukcesja)

Między 60 a 70 milionów dolarów – tak wyceniła apartament w kamienicy na Piątej Alei pod numerem 991 wdowa po Loganie Royu z „Sukcesja”. Czy to dobra cena? Ile w rzeczywistości kosztowałoby to nowojorskie mieszkanie?

Większość wnętrz nowojorskiego mieszkania Logana Roya została stworzona na planie serialu, jednak fasada oraz hol kamienicy są prawdziwe i należą do perełek architektonicznych Nowego Jorku. Czy Marcia z „Sukcesji” przeszacowała wartość nieruchomości, a może przeciwnie – dobiła doskonałego targu, sprzedając mieszkanie Connorowi za 63 miliony dolarów?

Ostatnia taka kamienica

Kamienica pod numerem 991 na Piątej Alei należy do jednych z ostatnich zabytkowych wielkich kamienic w tej części Nowego Jorku. Większość z nich została wyburzona, a na ich miejscu wybudowano budynki, mieszczące zdecydowanie więcej apartamentów, niż pozwalała na to wcześniejsza architektura. Od 1940 roku w serialowym domu Logana Roya mieści się American Irish Historical Society. Organizacja utrzymuje się głównie z wynajmu kamienicy na różnego rodzaju okoliczności, takie jak wesela, sesje zdjęciowe czy plany filmowe. Towarzystwo próbowało sprzedać kamienicę w 2021 roku za 52 milionów dolarów, jednak było zmuszone obniżyć tę cenę do 44 milionów dolarów. Zatem można powiedzieć, że Connor przepłacił o 19 milionów dolarów. Ale czy na pewno?

Cena nowojorskiej nieruchomości

Ile jest warte nowojorskie mieszkanie Logana Roya? (Fot. Materiały prasowejHBO Max / Sukcesja)

Rezydencja pod numerem 991 nie była najdroższą na Piątej Alei. Kamienica Benjamina Dukea pod numerem 1009 została wyceniona na 80 milionów dolarów (wciąż można ją kupić). Na jej cenę wpływa usytuowanie na zbiegu ulic, dzięki czemu do wnętrz wpada więcej światła niż w przypadku innych domów.

Nowojorskie mieszkanie Logana Roya z Sukcesji (Fot. Materiały prasowe HBO Max)

Posiadłość przy Piątej Alei 991 przeszła renowację w 2008 roku, ale dla amerykańskich milionerów taki remont często nie jest wystarczający – kiedy Willa, żona Connora, dowiedziała się, że zostanie gospodynią domu po zmarłym teściu, zaczęła myśleć o zmianach, jakie wprowadzi we wnętrzu. Można zatem powiedzieć, że gdyby Connor kupił apartament od American Irish Historical Society, 19 milionów dolarów mógłby potem wydać na remont i wystrój wnętrz.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij