Znaleziono 0 artykułów
08.05.2023

Impact’23: Eksperci o najważniejszych wyzwaniach współczesności

08.05.2023
Natalie Portman (Fot. Getty Images)

Sześciuset ekspertów, osiem scen i dwa intensywne dni wypełnione wykładami, warsztatami i spotkaniami biznesowymi. Jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej – Impact’23 – startuje 10 maja w Poznaniu.

Co definiuje współczesny świat biznesu i technologii? Jaką drogę obrać, aby osiągnąć sukces, a jednocześnie pozostać w zgodzie z ideami zrównoważonego rozwoju? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą dyskusje wypełniające program Impact’23. Eksperci poruszać będą tematy najnowszych badań socjologicznych i marketingowych oraz potrzeb współczesnego świata i metod, które pozwolą je zaspokoić zgodnie z zasadami odpowiedzialnego biznesu. Już od 10 maja 2023 roku biznesowe i technologiczne serce świata będzie bić nie w Nowym Jorku czy Londynie, ale w Poznaniu. To w stolicy Wielkopolski odbędą się debaty o potrzebach świata, technologiach, ekonomii i polityce. Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oto szczegóły agendy wydarzenia.

(Fot. materiały prasowe)

Kilkuset ekspertów na Impact’23 w Poznaniu

Doświadczenia tych, którzy już osiągnęli sukces, to bezcenna wiedza. Do Poznania przyjedzie więc ponad pięciuset prelegentów prelegentek z Polski i ze świata. Niektórzy z nich to ci najlepsi, najbardziej znani, z wyjątkową wiedzą i osobowością. Tacy jak Natalie Portman – aktorka, laureatka Oscara za główną rolę w filmie „Czarny łabędź”, scenarzystka, reżyserka, feministka i ekolożka, walcząca o równouprawnienie w świecie filmu i poprawę warunków klimatycznych na świecie, autorka książki dla dzieci, w której stare motywy i mity pokazuje w nowym świetle.

Podczas Impact’23 wystąpi także Valerie Jarrett. Doradczyni byłego prezydenta USA Baracka Obamy w latach 2009–2017 i najdłużej urzędująca na tym stanowisku polityczka, obecnie szefowa fundacji Obamów, a prywatnie przyjaciółka pary, prezeska zarządu Civic Nation i współprzewodnicząca The United State of Women. Jarrett opowie o konsekwentnym realizowaniu pasji i planów oraz trudnościach, z jakimi można się spotkać ze względu na pochodzenie. Zaproszenie na Impact23 przyjął również Nassim Nicholas Taleb, dla którego specjalistyczna wiedza z matematyki, fizyki, medycyny, ekonomii i spraw międzynarodowych jest bazą do rozważań filozoficznych i etycznych. Naukowiec zajmuje się analizą ryzyka i wszystkiego, co wprowadza chaos, zamieszanie i niepewność w świecie.

(Fot. materiały prasowe)

Wykłady, analizy, dyskusje – Impact’23 staruje 10 maja 2023 roku

Kto jeszcze pojawi się podczas Impact’23? Posłuchać będzie można także Sophii Kianni. Założycielka i dyrektorka wykonawcza Climate Cardinals, międzynarodowej organizacji non-profit, w której pracuje osiem tysięcy wolontariuszy w ponad czterdziestu krajach, tłumacząc informacje o klimacie na ponad sto języków, reprezentuje Stany Zjednoczone jako najmłodszy członek inauguracyjnej Młodzieżowej Grupy Doradczej ONZ ds. zmian klimatu. Wystąpienie wygłosi też Raja Rajamannar, globalny dyrektor marketingu i komunikacji w Mastercard, od dziewięciu lat odpowiedzialny za ewolucję identyfikacji marki. Rajamannar ma trzydziestoletnie doświadczenie w branży. Jest autorem przetłumaczonego na dziewięć języków bestsellera „Wall Street Journal” – „Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrows Consumers”.

Ważnym punktem agendy kongresu będzie też wykład Adama Tooze’a z Uniwersytetu Columbia. Naukowiec, uznawany za jednego z najbardziej błyskotliwych i spostrzegawczych myślicieli zajmujących się bieżącą sytuację społeczno-polityczno-ekonomiczną świata, potrafi łączyć aktualną analizę z rozległą wiedzą historyczną, wyciągając wnioski sprzyjające odnalezieniu lepszych kierunków rozwoju świata.

Uczestnicy kongresu dowiedzą się też, jak współczesnemu światu może pomóc archeologia. Opowie o tym David Wengrow – ceniony archeolog, prowadzący badania w różnych częściach Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie Wengrow jest mówcą biznesowym, który porusza fundamentalne kwestie dotyczące historii i kultury ludzkiej, zmian społecznych i nierówności.

(Fot. materiały prasowe)

Impact’23: Goście z Polski i ze świata

W Poznań Congress Center gościć będą także przedstawiciele: rządu, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, globalnych biznesowych gigantów finansowych i technologicznych, polskich banków i platform sprzedażowych. Dołączą do nich liderzy trzeciego sektora oraz organizacji charytatywnych i pozarządowych, przedstawiciele dyrekcji, agend i instytutów rządowych. Nie zabraknie naukowców z polskich uczelni, jak choćby prof. Bogdana de Barbaro, psychoterapeuty i psychologa klinicznego, czy prof. UJ Michała Rusinka, prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej.

(Fot. materiały prasowe)

Pojawią się też przedstawiciele platform streamingowych, firm producenckich, telewizyjnych i filmowych, krytycy sztuki, redaktorzy, dziennikarze. Wśród gości znajdą się: Agata Tuszyńska czy Justyna Kopińska. Przyjadą sportowcy, m.in. skoczek narciarski Kamil Stoch, żużlowiec Bartosz Zmarzlik, lekkoatleta Paweł Fajdek czy alpinista Krzysztof Wielicki.

Impact’23 to nie tylko szansa na wymianę myśli i spostrzeżeń. To także miejsce praktycznego zdobywania informacji. Obok dyskusji moderowanych trwać będą warsztaty – Impact Academy dla wolontariuszy i Impact Arena oraz konkurs dla start-upów z Polski na usługi i produkty odpowiadające na bieżące potrzeby społeczeństwa. W planach są także koncerty, wystawy, koktajle i rywalizacja sportowa w Impact Run.

(Fot. materiały prasowe)

Pełną listę prelegentów wraz z biogramami można znaleźć na stronie Impact’23.

Natalia Jeziorek
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Impact’23: Eksperci o najważniejszych wyzwaniach współczesności
Proszę czekać..
Zamknij