Znaleziono 0 artykułów
01.09.2021

Inspirująca stylizacja: Helen Mirren na pokazie Dolce&Gabbana

01.09.2021
Getty Images

Przez trzy dni w Wenecji dom mody Dolce&Gabbana prezentował najnowsze kolekcje couture. Wśród gości pojawiła się Helen Mirren, która zachwyciła stylizacjami.

Na niedzielnym pokazie w otoczeniu historycznych budynków i malowniczych widoków, duet Dolce&Gabbana zaprezentował kolekcję Alta Moda. Modelki prezentowały się na wybiegu w tiulowych, barokowych sukniach. Jedwab przeplatał się z brokatem, aksamit z kryształami, a tkaniny zdobiły wytworne hafty.

Tego samego dnia Helen Mirren, laureatka Oscara za tytułową rolę w filmie „Królowa” z 2016 roku,  zaprezentowała się w zaprojektowanej przez włoski duet sukni, przywodzącej na myśl modę Wersalu. Na Plac Świętego Marka aktorka przypłynęła gondolą. Górę jej stylizacji tworzył złoty gorset wysadzany kamieniami, połączony z półtransparentnymi rękawkami, zaś dół składał się z balowej, rozkloszowanej sukni, której haft ozdobiony został renesansowymi freskami.

Getty Images

Helen opublikowała na Instagramie zdjęcie w olśniewającej kreacji, które podpisała: „Ostatniej nocy miałam dziwny i cudowny sen. Śniło mi się, że byłam na Placu Świętego Marka, ubrana jak członkini rodziny królewskiej. Widziałam wiele pięknych bogini ubranych w niebiańskie szaty. Kiedy rozległ się grzmot zaczął padać deszcz, a później niebo ubarwiła tęcza”.

Następnego dnia na pokazie mody męskiej Alta Sartoria, Helen pojawiła się w srebrzystej sukni podkreślającej figurę. 

Getty Images

Stylizację uzupełniła ozdobioną klejnotami torebką, ellegancko upietymi włosami i czerwoną szminką.  

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Inspirująca stylizacja: Helen Mirren na pokazie Dolce&Gabbana
Proszę czekać..
Zamknij