Znaleziono 0 artykułów
06.04.2020

Jane Fonda dołączyła do TikToka

06.04.2020
Jane Fonda w 1984 roku (Fot. Harry Langdon/Getty Images)

Aktorka opublikowała na TikToku fragment fitnessowego treningu. Po to, żeby zachęcić do protestów w sprawie kryzysu klimatycznego. Organizuje je co piątek online.

Na TikTok Jane Fonda odsyła z Instagrama, gdzie opublikowała film, na którym – nawiązując do swoich treningów fitnessowych z lat 70. i 80. – robi parę prostych uniesień nóg, po czym po paru klatkach przerywa i ukazuje się w mocnym make-upie i czerwonym płaszczu. Kreacja znana jest fanom z protestów klimatycznych Fire Drill Fridays, zorganizowanych przez aktorkę oraz Greenpeace w Waszyngtonie. Podczas jednego z nich, gwiazda „Grace and Frankie” została aresztowana.

Wiecie co? Mamy obecnie przesyt nowych treningów zarówno w telewizji, jak i online. To na czym naprawdę mi zależy to, abyście potrenowali ze mną dla dobra naszej planety. Doświadczamy właśnie kryzysu klimatycznego, który stanowi prawdziwy i alarmujący problem. Dlatego niezależnie czy siedzicie na kanapie czy na swojej macie, dołączcie do mnie wirtualnie w ramach inicjatywy Fire Drill Fridays. Planeta was potrzebuje – zachęca aktorka.

Fire Drill Fridays to seria cotygodniowych protestów zapoczątkowanych przez Fondę w październiku 2019 roku. Aktorka wraz z ekspertami do spraw klimatu, jak i celebrytami, protestowała przed Kapitolem, aby wywrzeć presję na politykach. Postulowała, by przyjęli ustawę Green New Deal, wstrzymali wydobywanie paliw kopalnych, a także przekierowali amerykańską ekonomię w stronę wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. 

Teraz inicjatywa przeniosła się do świata wirtualnego. W każdy kwietniowy piątek o godzinie 14., Fonda wraz z celebrytami takimi jak Piper Perabo czy Marissa Tomei opowiada o zmianach klimatycznych wśród internautów. Zainteresowanie inauguracją protestów online było tak duże, że spowodowało przeciążenie sieci.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij