Znaleziono 0 artykułów
25.10.2023

Kapsułowa kolekcja Magdy Butrym to celebracja polskiego rzemiosła

25.10.2023
Fot. materiały prasowe

Magda Butrym konsekwentnie odpiera pytania o najważniejszą dla niej ikonę stylu. Jest ich zbyt wiele – kobiety silne i intrygujące, potrafiące być jednocześnie wrażliwe i pewne siebie, emanujące energią zbyt wyjątkową, by móc ubrać ją w słowa. Z inspiracji nimi, ale też z myślą o nich stworzyła nową, kapsułową kolekcję, która dostępna będzie wyłącznie w sklepie internetowym marki oraz platformie Mytheresa. Limitowane projekty to celebracja nowoczesnej kobiecości, ale też hołd złożony tradycyjnemu polskiemu rzemiosłu.

Magda Butrym wielokrotnie już opowiadała o przywiązaniu do polskiego rzemiosła i tego, jak dużą rolę odgrywa w procesie kreowania jej marki. Jej pierwsze projekty – szydełkowe spódnice oraz sukienki ze skóry – powstawały na Podhalu, w oparciu na tradycyjnym rękodziele i przy udziale lokalnych artystów. W następnych kolekcjach projektantka kontynuowała tę wizję.

Mimo tej lokalności Butrym udało się stworzyć markę globalną – pod względem komunikacji, zasięgu i przede wszystkim estetyki, w której romantyzm towarzyszy power dressingowi, a subtelna kobiecość przeplata się z jej nowoczesnym, wymykającym się schematom obliczem.

Fot. materiały prasowe

W najnowszej, kapsułowej kolekcji stworzonej przez Butrym dualizm ten wybrzmiewa bardzo wyraźnie. Jest ona hołdem dla tradycyjnego polskiego rękodzieła, ale też celebracją współczesnej kobiety – dumnej ze swych korzeni i patrzącej w przyszłość.

– To nasze współczesne spojrzenie na romantyzm – mówi o nowych projektach Butrym. Na swoje najnowsze dzieła przeniosła inspiracje Zakopanem (wybrała nie tylko motyw róży, bliski także jej marce, ale i tamtejszy styl après-ski), a następnie przefiltrowała je przez współczesny język designu. Kolekcję sfotografowała jedna z najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich fotografek Sonia Szóstak.

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Kapsułowa kolekcja Magdy Butrym to celebracja polskiego rzemiosła
Proszę czekać..
Zamknij