Znaleziono 0 artykułów
02.07.2020

Kate Winslet jako Lee Miller

02.07.2020
Kate Winslet (Fot. Eamonn McCormack/WireImage)

Laureatka Oscara zagra modelkę i korespondentkę wojenną brytyjskiego „Vogue’a”, która na swoich fotografiach pokazała światu obronę Saint-Malo, wyzwolenie Paryża i obozu koncentracyjnego w Dachau. W sieci pojawił się już pierwszy kadr z filmu.

Kate Winslet, znana z ikonicznej roli w „Titanicu”, w dramacie biograficznym wcieli się w Lee Miller, korespondentkę wojenną brytyjskiego „Vogue’u” za czasów redaktor naczelnej Audrey Withers. Film wyreżyseruje nominowana do Oscara Ellen Kuras, z którą Winslet współpracowała przy „Zakochanym bez pamięci”. Scenariusz powstanie w oparciu o biografię syna Miller, Antony’ego Penrose’a, „The Lives of Lee Miller”. Napisze go Liz Hannah (znana z „Czwartej władzy”) we współpracy z The Lee Miller Archives.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sky TV (@skytv)

Kochanka i myślicielka

Lee Miller była pełna kontrastów. Podziwiam ją. Kochanka, myślicielka, kucharka, twarz z okładek „Vogue’a”, korespondentka wojenna, ikona, matka. Często widziano ją z męskiej perspektywy jako nieobliczalną i bezczelną piękność, której niezwykłe osiągnięcia w efekcie spychano na drugi plan. Miller brała życie we własne ręce. Pod fasadą kryły się głębokie i przejmujące historie – mówi Winslet.

Lee Miller (Fot. Edward Steichen/Condé Nast via Getty Images)

Kim była Lee Miller?

Urodziła się w 1907 roku, zmarła w 1977. Miller rozpoczęła karierę, pozując dla amerykańskiego „Vogue’a”, gdzie poznała redaktor naczelną Ednę Woolman Chase. Z czasem przeniosła się do Paryża, żeby studiować fotografię pod okiem Man Raya, z którym połączył ją romans. Po historycznym blitzu zaaplikowała o posadę korespondentki wojennej w brytyjskim „Vogue’u”. Zdawała relację z obrony Saint Malo, wyzwolenia Paryża i otwarcia obozu koncentracyjnego w Dachau. Zmagała się z depresją. Jako dziecko została zgwałcona podczas wizyty u przyjaciół rodziny na Brooklynie. Po latach zagłębiła się w dziecięcą traumę w swojej twórczości.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij