Znaleziono 0 artykułów
18.06.2020

Keira Knightley zagra niezależną stenografkę

18.06.2020
Keira Knightley (Fot. Getty Images)

Zjawiskowa aktorka i ambasadorka Chanel wcieli się w rolę czarującej stenografki. Mini serial na podstawie powieści Suzanne Rindell trafi na platformę Hulu.

“The Other Typist” powstanie w oparciu o debiutancką powieść Suzanne Rindell o tym samym tytule. O ekranizacji książki mówiono już w 2013 roku, ale w formie pełnometrażowego filmu. Wówczas do głównej roli również typowana była Keira Knightley. Historia serialu osadzona będzie w 1924 roku na Manhattanie. Skupi się na relacji dwóch kobiet - Rose Baker, maszynistki policyjnej z Lower East Side i Odalie (Knightley), niezależnej stenografki. Krótko po poznaniu, kobiety wprowadzają się do hotelowego apartamentu, powoli odkrywając prawdę o sobie nawzajem w obliczu popełnionego przestępstwa.

Krytycy okrzyknęli powieść Rindell mieszanką luksusowego “Wielkiego Gatsby’ego” z psychoseksualnym napięciem “Utalentowanego pana Ripleya” i hitchcockowym zwrotem akcji. Keira Knightley wystąpi w podwójnej roli - jako bohaterka serialu oraz producentka wykonawcza. Scenariuszem zajmie się Ilene Chaiken, znana ze “Słowa na L” i “Opowieści podręcznej”, która również wyprodukuje serial. Możemy spodziewać się spektakularnych kreacji w stylu jazzowych lat 20., a więc diamentowych bransoletek art deco, noszonych w podziemnych barach speakeasy. 

Knightley wcieliła się ostatnio w rolę w filmie “Misbehaviour”, który opowiada o konkursie piękności Miss World z 1970 roku. “The Other Typist” to jej pierwsze zderzenie z mini serialem po 9 letniej przerwie. Ostatnim razem grała w serialu “Nibylandia”, a wcześniej w 2002 roku w “Doktorze Żywago”

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij