Znaleziono 0 artykułów
28.03.2019

Kitty Spencer: Nowa Diana?

28.03.2019
Kitty Spencer na ślubie Meghan i Harry'ego (Fot. EastNews)

Bratanica Lady Di, zaangażowana w działalność charytatywną top modelka, influencerka promująca ciałopozytywność. Kim jest piękna blondynka, która wyszła za starszego o 32 lata milionera, Michaela Lewisa?

Kitty Spencer miała zaledwie sześć lat, gdy w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu zginęła jej ciocia, księżna Diana. To wydarzenie położyło się cieniem na dorastaniu dziewczynki. Także dlatego, że Spencer do dziś nieustannie porównuje się do Lady Di, a dojrzewanie w cieniu wielkiej góry jest przecież zadaniem niełatwym. Kitty wyszła z tej sytuacji obronną ręką.

Kitty Spencer (Fot. Getty Images)

Łączy ją z Dianą nie tylko to, co oczywiste – zjawiskowa uroda, blond włosy i ujmujący, choć nieśmiały uśmiech. Obie stały się ulubienicami branży mody, wyróżniając się bezpośredniością, luzem i swobodą, tak rzadkimi w arystokratycznych kręgach. Kitty, tak jak Diana, od kiedy pamięta, angażuje się w działalność charytatywną. Jest ambasadorką organizacji Centrepoint, wspierającą bezdomną młodzież, którą miała pod swoją opieką Diana, a teraz zajmuje się nią William. Spencerówna razem z kuzynem wzięła nawet udział w akcji Sleep Out. Spędzając noc na ulicy, szerzyła świadomość na temat bezdomności.

Kitty Spencer na ślubie Meghan i Harry'ego (Fot. EastNews)
Kitty Spencer na pokazie Dolce & Gabbana (Fot. Getty Images)

 

– Lubię dobrych ludzi – mówi prostolinijnie Kitty, dodając, że dobroć jest niedoceniana. – Nie mając jej w sobie, nie masz tak naprawdę niczego – twierdzi. Dobrymi ludźmi nazywa swoich byłych ukochanych, z których najbardziej znany był starszy o dwadzieścia lat Niccolò Barattieri di San Pietro. – Mam szczęście, bo zawsze miałam wspaniałych chłopaków – skwitowała Spencerówna rozstanie z potentatem nieruchomości dwa lata temu, dowodząc po raz kolejny swojej otwartości. Kontrolowanej, oczywiście. Bo dziewczyna wychowana na angielską arystokratkę mówi przecież tylko tyle, ile chce powiedzieć. I ani słowa więcej. Dyskrecję wyssała z mlekiem matki. Mówienie, co się naprawdę myśli, jest w tym świecie zachowaniem nietypowym. Właśnie dlatego kontrowersje wywoływała Diana, a teraz zbiera cięgi Meghan. Kitty, przy całym podobieństwie do swojej ciotki, jest nieodrodnym dzieckiem swojej klasy społecznej. Okrągłe zdania, dyskretne spojrzenia, perfekcyjne stylizacje. Podczas publicznych wystąpień posągowa Kitty przywdziewa maskę panienki z dobrego domu. Prawdziwszą twarz – w podróży, z przyjaciółkami, na przyjęciach – pokazuje na Instagramie, gdzie udało jej się osiągnąć status influencerki obserwowanej przez prawie pół miliona ludzi.

Kitty Spencer na ślubie Meghan i Harry'ego (Fot. EastNews)
Kitty z rodzicami i rodzeństwem (Fot. Getty Images)

Statystyki skoczyły jej gwałtownie po 19 maja 2018 roku. Tego dnia pokazała się na ślubie swojego kuzyna Harry’ego i Meghan Markle w ręcznie malowanej sukience z kolekcji Alta Moda Dolce & Gabbana w intensywnym odcieniu zieleni i dopasowanym kolorystycznie fascynatorze od Philipa Treacy’ego. Na szyi arystokratki lśnił naszyjnik Bulgari z kolekcji Heritage Collection. Wzrost liczby fanów w mediach społecznościowych nie był jedyną wymierną korzyścią pojawienia się na Royal Wedding. Niedługo później podpisała kontrakt z Bulgari, przypieczętowując swój status top modelki.

W ciągu ostatniego pół roku spędziłam w Anglii tylko trzy noce! – mówi mieszkająca na stałe w Londynie Spencer. Kolejne punkty na trasie oznacza na Instagramie – Kapsztad, Dubaj, Maroko, Paryż. Ale do jet-set life była przyzwyczajona od dzieciństwa. Jej rodzice, Charles, czyli dziewiąty hrabia Spencer, młodszy brat Diany i wujek następcy tronu, Williama, ożenił się z byłą modelką Victorią (z domu Lockwood, dziś nosi nazwisko Aitken). Ich pierworodna córka urodziła się 28 grudnia 1990 roku w Londynie, ale dzieciństwo spędziła w RPA. Wspomina je jako sielskie, oddalone od błysku fleszy, sztywnych ram i kostycznych arystokratów. Może poza momentem, gdy zadebiutowała w towarzystwie na Hôtel de Crillon’s le Bal des Débutantes. Co nie znaczy, że była wolna od problemów. Matka Kity, Victoria, zmagała się z uzależnieniem. – Dzięki temu, że była wobec mnie szczera, nigdy nie miałam potrzeby buntu. Nie zapaliłam nawet papierosa – mówi Spencerówna. Są blisko do dzisiaj, Kitty chętnie wrzuca na Instagram ich wspólne zdjęcia z dawnych lat.

Kitty z rodzicami (Fot. EastNews)

Rodzice rozwiedli się, gdy Kitty miała sześć lat. Od tego czasu ona i jej młodsze rodzeństwo – bliźniaczkami Amelia i Eliza oraz brat Louis – mieli dwa domy: w Kapsztadzie u mamy i w Londynie u taty. Rodzina stała się prawdziwie patchworkowa, gdy Charles poślubił w 2001 roku Caroline Freud. Z drugą żoną doczekał się córki Lary i syna Edmunda. Z obecną żoną, filantropką Karen Gordon, ma jeszcze córkę Charlotte. Victoria natomiast poślubiła Jonathana Aitkena (rozwiedli się w 2009 roku) i urodziła syna Samuela.

Kitty chodziła do prywatnej szkoły Reddam House w Kapsztadzie. – Moje dzieciństwo było wolne, naturalne i wyluzowane – mówi Spencer. Po maturze studiowała psychologię, politologię i literaturę angielską na tamtejszym uniwersytecie, a potem we Florencji historię sztuki i italianistykę. Wszechstronne wykształcenie zwieńczyła magistrem z zarządzania markami luksusowymi na European Business School przy Uniwersytecie Regent w Londynie. Ale jak każda szanująca się dziewczyna z dobrego domu, o majątku wycenianym na sto milionów dolarów, po studiach zajęła się raczej poszukiwaniem siebie niż pracą zarobkową. Wydaje się, że jej powołaniem jest moda. Cztery lata temu podpisała kontrakt z agencją Storm Management, której wychowankami są Cara Delevingne i Kate Moss. Zaowocowało to występem na pokazie, okrytej dziś niesławą, marki Dolce & Gabbana w 2017 roku obok Moniki Bellucci, Carli Bruni, Isabelli Rossellini, Heleny Christensen i Naomi Campbell. Kitty wykorzystuje swoje pięć minut, nie tylko jako ambasadorka domów mody, ale także jako influencerka, w słusznej sprawie. Promuje ciałopozytywność, podkreślając, że piękno nie ma rozmiaru, deklaruje się jako feministka (chociaż uznaje prawo swojego brata do dziedziczenia, zgodnie z prawem primogenitury), nie unika też kołczingowych motywacji w formie krótkich aforyzmów. Przeglądając jej Instagrama, można odnieść wrażenie, że jest całkiem zwyczajną dziewczyną przed trzydziestką – zakochaną w swoim kocie, Baby D, modzie i egzotycznych podróżach. A czytając wywiady, wyłuskujemy informację, że jej największym marzeniem jest szczęśliwa rodzina. Czy pod grzeczną maską kryje się niegrzeczna dziewczynka? A może Kitty, zmęczona skandalami na angielskim dworze, za wszelką cenę chce być zwyczajną dziewczyną?

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij