Znaleziono 0 artykułów
04.11.2023

Jesienne klasyki w niecodziennym wydaniu

04.11.2023
Saint Laurent jesień-zima 2023 / Fot. materiały prasowe

Zamiast klasycznej małej czarnej sukienka w najmodniejszej ognistej czerwieni. W miejsce trencza inspirowany stylem retro płaszcz z zamszowej skóry. A jako alternatywa dla tradycyjnych szpilek czółenka z wąskim noskiem i na wciętym koturnie. Tej jesieni klasyczne ubrania i dodatki nie tracą nic ze swej ponadczasowości i funkcjonalności, ale jednocześnie urzekają oryginalnymi konstrukcjami i nietuzinkowymi detalami. Przedstawiamy takie, które warto dodać do sezonowej listy życzeń.

Spódnica Bottegi Venety: W dobrej formie

Spódnica Bottega Veneta / Fot. materiały prasowe

Dyrektor kreatywny włoskiej marki Matthieu Blazy do perfekcji opanował zasady gry w „zwyczajnie niezwykłe” – jego „jeansy” wykonane są w rzeczywistości z najwyższej klasy skóry, podobnie jak tylko z pozoru basikowe topy, a nawet koszule w kratę udające flanelę. W spódnicy midi z architektonicznym rozcięciem wymieszał wełnę, która pozwoliła na osiągnięcie sztywnego efektu, oraz wiskozę, która dodała projektowi lekkości. Doskonale sprawdzi się z kozakami albo fantazyjnymi klapkami na obcasie.

Zamszowy płaszcz Source Unknown: W stylu retro

Płaszcz SourceUnknown / Fot. materiały prasowe

A gdyby tak klasyczny bawełniany trencz lub płaszcz ze skóry zamienić w tym sezonie na model uszyty z zamszu? Na fali popularności kolekcji Prady, w której zaprezentowano oversize’owe zamszowe marynarki, tkanina ta przeżywa w tym sezonie swój renesans – nosimy ją na okryciach wierzchnich, ale również jako materiał spodni, a nawet sukienek. Beżowy płaszcz o lekkiej konstrukcji i wyraźnie zaznaczonej linii ramion dobrze jest połączyć z luźnymi jeansami i mokasynami w męskim stylu.

Sukienka Magdy Butrym: Mała czerwona

Sukienka Magda Butrym / Fot. materiały prasowe

Małe czarne możemy mieć w każdym sezonie, dlatego w tym warto wykorzystać modę, jaka panuje na czerwień, i zakupić wyjściową sukienkę właśnie w tym kolorze. Ta od Magdy Butrym powstała z wygodnego, lejącego dżerseju i posiada nie tylko detal uformowany we flagowy dla projektantki kwiat, lecz również zmysłowe wycięcie na plecach sięgające aż lędźwi. To właśnie w tym modelu Iga Świątek zadała szyku na inauguracji turnieju WTA Finals w Meksyku.

Buty Ferragamo: Lekcja geometrii

Buty Ferragamo / Fot. materiały prasowe

Podobnie rzecz ma się w tym sezonie z butami, bo klasyczne czółenka na szpilce oddają palmę pierwszeństwa eleganckim butom na koturnie. Nie zmienia się jedno – nosek butów pozostaje wąski i ostry, pięknie wydłużając tym samym nogę. Najmodniejsze koturny powinny być lekko geometryczne, z mniejszym lub większym wcięciem. Szukajcie ich w kolekcjach Bottegi Venety, Attico i wśród projektów Maximiliana Davisa dla Ferragamo.

Kurtka Łukasza Jemioła: Nowoczesny power dressing

Kurtka Łukasz Jemioł / Fot. materiały prasowe

Projekt, na widok którego z łatwością można przypomnieć sobie modę z lat 80. XX w. Kurtka z ekologicznej skóry w odcieniu orzechowego brązu ma skrócony fason, poszerzone ramiona i wykończona została gumką, dzięki czemu przy zapięciu daje efekt dużej objętości. Warto wypróbować ją w duecie ze spódnicą, tworząc tym samym ciekawą wariację na temat garsonki.

Sukienka Christophera Esbera: Smak czekolady

Sukienka Christopher Esber / Fot. materiały prasowe

Koszulowe sukienki nadal plasują się w czołówce najmodniejszych fasonów na jesień, jednak ta usatysfakcjonuje nie tylko wielbicielki ponadczasowej, lecz także awangardowej mody. Projekt z kolekcji Christophera Esbera Resort 2024 ma głęboki dekolt i obniżoną talię, w dodatku zwieńczono go cieniutkim paskiem z najwyższej jakości skóry. Równie blisko, co do nowoczesnej klasyki, jest mu więc do nurtu quiet luxury.

Okulary Loewe: W powiększeniu

Okulary Loewe / Fot. materiały prasowe

Czy gdyby „Polowanie na muchy” Andrzeja Wajdy powstawało dziś, to właśnie takie okulary nosiłaby grana przez Małgorzatę Braunek Irena? Na model projektu Jonathana Andersona dla Loewe można śmiało patrzeć jak na oryginalną hybrydę klasycznych awiatorów i modnych w latach 60. XX w. „much”. Oprawki powstałe z mieszanki cienkiego metalu i szylkretu są równie ponadczasowe, co awangardowe, stanowiąc tym samym kwintesencję nieprzeciętnej twórczości Brytyjczyka.

Więcej inspiracji znajdziecie w „Vogue Polska Leaders”. Do kupienia w salonach prasowych, online z wygodną dostawą do domu oraz w formie e-wydania.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij