Znaleziono 0 artykułów
14.02.2023
Artykuł partnerski

L’OR Origins: Miłość w filiżance kawy

14.02.2023
Fot. Getty Images

Choć w lutym na zewnątrz panuje chłód, wielu z nas robi się cieplej na sercu, bo obchodzimy wtedy święto zakochanych. A jak rozgrzać najbliższą osobę miłością na co dzień? Na przykład serwując jej filiżankę aromatycznej kawy L’OR Origins.

Jak wyznać bliskiej osobie uczucie? Są gesty, które mówią więcej niż tysiąc słów. Liścik zostawiony na poduszce, bukiet kwiatów czy parująca filiżanka kawy podana rano do łóżka. W ten sposób można mówić: „kocham cię” nie tylko w walentynki, lecz także przez cały rok. Warto zadbać o to, aby kawa, którą zaserwujemy bliskiej osobie, była najwyższej jakości. Wybierając kolekcję kaw L’OR Origins w kapsułkach do ekspresów Nespresso® Original*, możemy być tego pewni. Bo L’OR czerpie to, co najlepsze, z najbardziej odległych zakątków świata.

Fot. Materiały prasowe

Aromaty z całego świata

Budzi nas rano, pozwala skupić się podczas długiego dnia pracy, a po intensywnym wysiłku przynosi ukojenie i regenerację. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez kawy. Niezależnie od tego, czy preferujemy niewielkie, czarne jak smoła i mocno skoncentrowane espresso, łagodny smak cappuccino lub latte czy solidnych rozmiarów kubek Americano, kawa towarzyszy każdego dnia ludziom na całym świecie. A skąd pochodzi ta najlepsza? Odpowiedź na to pytanie kryje się w kolekcji kapsułek L’OR Origins.

Założona w 1992 r. we Francji marka L’OR oferuje wyrafinowane kawy, których ziarna dobierane są z największą starannością. W języku francuskim jej nazwa oznacza złoto – szlachetny kruszec powszechnie kojarzony z elegancją i najwyższą jakością. Tego właśnie możemy się spodziewać po kawach marki. W skład kolekcji kapsułek  L’OR Origins wchodzą kawy produkowane z ziaren pozyskiwanych z różnych zakątków świata. Różnią się one jednak nie tylko pochodzeniem, ale przede wszystkim wyjątkowym smakiem i aromatem. Warto zatem skosztować każdej z nich i odkryć swoją ulubioną.

Fot. Materiały prasowe

Każde ziarno kawy L’OR Origins jest owocem obszaru, które je zrodziło, a każda kompozycja podkreśla kraj pochodzenia – egzotyczną, górzystą Papuę-Nową Gwineę, szlachetną Kolumbię lub pachnące przyprawami Indie. Każda z nich jest inna i każda wyjątkowa.

I tak, najmniejszą intensywnością spośród wszystkich propozycji z kolekcji kaw L’OR Origins cechuje się odmiana 100% Arabica, pochodząca z Gór Centralnych Papui-Nowej Gwinei. W jej ziarnach wyczuwalne są owocowe nuty smakowe i słodki aromat szlachetnego drewna. Z kolei pod nazwą Colombia kryje się inspirowane egzotyczną kulturą Kolumbii espresso – również 100% Arabica. Uprawiane w Andach ziarna zachwycają szlachetnością i ciepłem cytrusowych nut. Fani mocnych, głębokich smaków pokochają z pewnością odmianę L’OR Espresso India. Smakując tę najbardziej intensywną z kaw L’OR Origins, możemy się poczuć niczym w uliczkach orientalnego bazaru. Od pierwszej chwili możemy rozkoszować się bogactwem aromatów i ich delikatnie owocowych, a zarazem  mocno korzennych nut, wzbogaconych dodatkiem ciemnego karmelu i kakao.

Godne najbardziej wyrafinowanych podniebień doznania smakowe zagwarantują też kawy w kapsułkach L’OR Flavours. L’OR Espresso Chocolat rozpieszcza subtelnymi nutami ciemnej czekolady z lekką słodyczą. Aromatyzowana mieszanka L’OR Espresso Caramel to z kolei doskonałe połączenie wypalonych ziaren kawy z delikatnym smakiem ciemnego karmelu.

Fot. Materiały prasowe

Podróż w każdej kropli

Każda z kaw L’OR Origins podkreślając to, co najlepsze dla kraju pochodzenia ziaren, porywa nas w podróż w najbardziej odległe zakątki świata. Warto rozpieścić ukochaną osobę, dobierając dla niej kawę najlepszą dla jej lub jego preferencji. A jeśli jeszcze ich nie znamy? Wspólna degustacja różnych odmian może okazać się świetnym pomysłem na randkę.

Warto zaszaleć i pobawić się w baristę, przygotowując kawę dla siebie nawzajem. Może ze spienionym mlekiem i usypanym z kakao sercem? Albo wzbogaconą kroplą likieru czy gałką lodów? A kiedy temperatura wieczoru zrobi się naprawdę gorąca, możemy lekko ją ostudzić, serwując kawowy napój z kostkami lodu. Poznając kawowe preferencje danej osoby, możemy się przy okazji sporo dowiedzieć o niej samej. A dyskusja o rodzajach kawy i krajach jej pochodzenia może się okazać ciekawym wstępem do snucia wspólnych, podróżniczych planów.

Filiżanka aromatycznej kawy to zawsze dobry pomysł. Warto postawić na tę najlepszą, a przy tym zadbać o wygodę jej przygotowania. Z kapsułkami L’OR Origins cały proces jest bajecznie prosty. Co więcej, możemy być pewni, że zamknięta w nich szczelnie kawa za każdym razem będzie tak samo aromatyczna, jak ta przed chwilą zmielona. Czy można chcieć czegoś więcej?

Fot. Materiały prasowe

Kawy L’OR posiadają certyfikat Rainforest Alliance, co oznacza, że plantatorzy uprawiają ziemię w bardziej zróżnicowany sposób, dbając przy tym o środowisko i jednocześnie wspierając swoje źródła utrzymania. Kapsułki L’OR są kompatybilne z ekspresami Nespresso® Original*.


*Nespresso®️ - Znak towarowy innego podmiotu, niepowiązanego z JACOBS DOUWE EGBERTS.

Natalia Jeziorek
  1. Styl życia
  2. Kulinaria
  3. L’OR Origins: Miłość w filiżance kawy
Proszę czekać..
Zamknij