Znaleziono 0 artykułów
23.12.2022

Kolekcja Paprocki Brzozowski i Rosanero: Dla fanów mody i designu

23.12.2022
Fot. Materiały prasowe

Polski duet projektantów Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski stworzył modułową kolekcję mebli dla marki Rosanero. To kolejna współpraca, która pokazuje, jak wiele wspólnego może mieć kreowanie mody z projektowaniem wnętrz. W obu kluczowe znaczenie mają nienaganne proporcje, konstrukcja i wyrazista, trudna do podrobienia estetyka.

Do stworzenia kolekcji mebli „Dumbo” Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski podeszli podobnie jak do projektowania ubrań – postawili na wyraziste, ale łatwe w stylizacji formy, które można dopasowywać do zmieniających się nastrojów i upodobań oraz które zdadzą egzamin w różnych wnętrzach, także tych o mniejszej powierzchni.

Fot. Materiały prasowe

Linię zaprojektowaną przez duet we współpracy z marką Rosanero charakteryzuje modułowość, pozwalająca na dowolne wykorzystywanie jej poszczególnych elementów w rozmaitych konfiguracjach. Kształty wygodnych sof, foteli, łóżek, a także stolików kawowych inspirowane są naturą. Płynne, obłe linie towarzyszą geometrycznym wykończeniom, a regularność form przeplata się z subtelną dekonstrukcją. Projektanci nie ukrywają, że to dla nich wyjątkowe przedsięwzięcie. – Jesteśmy bardzo podekscytowani tą kolekcją, to nasza pierwsza przygoda z projektowaniem mebli. Możliwość pracy twórczej z marką Rosanero jest dla nas inspirującym doświadczeniem. Marzyliśmy o projektowaniu rzeczy do domu, które będą komponować się z nowoczesnymi wnętrzami. Jakiś czas temu stworzyliśmy linię z wnętrzarskimi akcesoriami, takimi jak świece, dyfuzory, ręczniki i poduszki. Teraz przyszła pora na większe gabaryty – mówią.

Redakcja Vogue.pl
  1. Kultura
  2. Design
  3. Kolekcja Paprocki Brzozowski i Rosanero: Dla fanów mody i designu
Proszę czekać..
Zamknij