Znaleziono 0 artykułów
09.12.2021

Maciej Zień dla Ceramiki Tubądzin: Ponadczasowość angielskiego stylu

09.12.2021
Fot. Materiały prasowe

Kreacje, które nie przestają być modne po jednym sezonie, oraz projekty, jakie nie tracą aktualności, mimo upływu czasu – mówi Maciej Zień o ponadczasowym pięknie. Jego nowa kolekcja „Timeless” dla Ceramiki Tubądzin jest pochwałą tego, co trwałe, niezmienne, wysokiej jakości – jak nieprzemijająca elegancja stylu angielskiego. 

Inspiracją dla nowej kolekcji Zienia były brytyjski szyk, stąd w „Timeless” klasyczne formy, dbałość o detale i paleta neutralnych barw. Projektant sięgnął po jasne odcienie beżu, herbaty z mlekiem, biel i czerń, które tworzą spokojne, eleganckie tło. Nowoczesnego charakteru dodadają ponadczasowa forma i wzornictwo.

– W moim odczuciu to właśnie Wielka Brytania jest ojczyzną ponadczasowego smaku. Styl angielski opiera się na nieprzemijającej elegancji i unika demonstracyjnej krzykliwości. Docenia harmonijne formy i stonowane barwy, łagodne, ale ożywcze – jak popołudniowa herbata z mlekiem – na tle których dobrze prezentuje się arystokratyczna, ikoniczna krata – mówi Maciej Zień.

Fot. Materiały prasowe

Duża krata to jeden z symboli angielskiego wzornictwa. Kojarzy się z kultowymi projektami najlepszych domów mody, arystokratyczną wytwornością i szlachetnymi tkaninami. Delikatny rysunek kamienia w odcieniach piaskowca, masy perłowej i trawertynu podkreśla z kolei naturalność i spójność kolekcji, która pozwala na komponowanie wysmakowanych wnętrz.

Fot. Materiały prasowe

Kolekcja obejmuje pięć wariantów matowych płytek ściennych o wymiarach 898 x 328 mm. Składają się na nią uniwersalne płytki o gładkiej powierzchni w bieli i czerni, Fashion White i Fashion Black, oraz wariacje na ich temat z centralnie poprowadzoną linią (Timeless White STR i Timeless Black STR). 

Fot. Materiały prasowe

Timeless Stone charakteryzuje się z kolei rysunkiem naturalnego kamienia. Uzupełnieniem podstawowej linii jest płytka dekoracyjna Timeless Check, która przyciąga uwagę wzorem kraty oraz wyjątkową fakturą, która w dotyku przypomina tkaninę. W kolekcji znalazły się również boazeryjne listwy ścienne, podkreślające tradycyjny charakter wnętrza w stylu angielskim i budzące skojarzenia z londyńskimi hotelami butikowymi oraz luksusowymi apartamentami.

„Timeless”, mimo nawiązań do tradycyjnej angielskiej estetyki, świetnie odnajdzie się we współczesnych wnętrzach – czy to z nowoczesnym oświetleniem, czy oryginalnymi meblami. Wybór płytek z kolekcji pozwoli stworzyć harmonijną, pełną elegancji przestrzeń.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij